Legendos susivienija

Rise of the Guardians

„Vaikai pavojuje“

Debiutuojantis plačiuose kino vandenyse režisierius Piteris Ramsey‘is, paties Gilliermo del Toro protežė, pristato vieną magiškiausių šių metų animacinių juostų, sukurtų motion capture technologijos pagalba. Padedamas savo mokytojo ir juostos prodiuserio, jaunas kino kūrėjas suvienija tikras legendas į vieną didelį filmą, kuris privers tiek jauną, tiek vyresnį žiūrovą prieš pat Kalėdinę karštligę pasinerti į pasakiškų spalvų kelionę bei atsipalaiduoti nuo šalto ir šlapio oro, kuris jau įgriso iki gyvo kaulo.

Apie ką mes čia..

Kiekvienas svarbus metų šventinis įvykis, kiekviena laukiamiausia vaikų diena priklauso tik nuo tam tikrų personažų. Velykų Triušis, Kalėdų Senelis, Dantukų Fėja, Smėlius atsako už tam tikras vaikų džiaugsmo akimirkas, tačiau vieną dieną priartėja didėlė nelaimė. Blogio įsikūnijimas Baubas iškyla, tarp visų vaikų pasėjama baimė, o jam pasipriešinti gali tik Sergėtojai. Prie pasipriešinimo komandos pakviečiamas ir jaunas berniukas Džekas Frostas, kurio dėka kiekvienais metais žmones aplanko sniegas. Subūrę nenugalimą komandą, herojai visa savo grėsminga jėga eina naikinti piktadario, kuris nori sunaikinti vaikų laimę. Tik ar bičiuliams pavyks nugalėti savo baimę, išaiškės kovos lauke.

Kūrinio vidus

Pradedant žiūrėti šią juostą visų pirmą riekia susimąstyti, kam ji yra skirta, nes peržiūros metu matosi, jog viskas labiausiai orientuota į amerikiečių auditoriją. Tai šiek tiek keičia interesą spoksoti į personažus, kuriais žmogus, esantis kitokio mentaliteto nei žmonės, gyvenantys už vandenyno, tiesiog netiki.  Atmetus šį, tokį nelabai sklandžiai pateiktą niuansą, galima teigti, jog šiais metais tai kol kas linksmiausias filmukas, visos peržiūros metu nešantis labai šiltą aurą, ir net tokia niūroka tema kaip vaikų baimė prieš Baubo pasirodymą yra tik labai smulki detalė bendrame pozityvaus humoro animacijos kontekste. Pradedant mąstyti, kuris iš visų herojų yra svarbiausias ir apie kokias čia legendas yra kalbama, be abejo pagrindiniu smuiku groja Džekas Frostas. Siužetinės linijos eigoje tai yra logiškas kūrėjų sprendimas, tačiau visgi yra charizmatiškesnių personažų, kurių istorija nėra visiškai atskleista, kaip ir jų figūros šiame filme. Taip iki galo sunku ir suprasti, Kalėdų Senėlis ar visgi Senelis Šaltis yra vaizduojamas – labai keistas šio mielo ir apkūnaus senuko, atnešančio dovanas Kalėdų rytą, pateikimas. Velykų triušis visai kitas reikalas – labai žavus ir stipriausias viso kolektyvo narys ne tik savo sugebėjimais, bet ir pateikimu, nes tiek humoro, tiek aistros nė vienas iš Sergėtojų neturi. Dantukų fėja labai jau šaltai įgyvendinta, likęs tik šešėlis iš šio išgalvoto personažo, apie kurį žino visi Amerikos vaikai ir kurie laukia jos pasirodymo, kai iškrenta pieninis dantukas. Smėlius bei Džekas Frostas yra įdomūs savo sugebėjimais, tačiau iš jų personažų išgauti portretų gilumo visiškai nepavyksta. Labiausiai keistas ir visiškai nevykęs pasirodymas priklauso pagrindiniam antagonistui – labai jau nykus, šaltas, be kokios nors ugnelės personažas, o ir scenos su juo tikras košmaras. Jeigu personažai nelabai puikiai pateikiami, tai visgi juos gelbėja scenos, kupinos ne banalaus humoro, o tikrai gana originaliai išgalvotų juokelių, o ir malonumas didesnis iš peržiūros, kai visiškai atsisakyta vulgaresnių scenų arba pokalbių apie nelabai švankius dalykus. Dinamikos daug, netrūksta veiksmo, žinoma pradžioje labai sunkus įsivažiavimas, tačiau jau po keliasdešimties minučių adrenalinas pasiekia žiūrovo akis ir nepaleidžia jo iki pat juostos galo. Netrūksta moralo, gėrio ir blogio kovos interpretacijos, todėl nusivedę į filmą vaiką tėvai padarytų didelį indėlį tiek sau, tiek jo gerovei, o tuo labiau, kai aplinkui tiek daug šlykštaus humoro, kuris jau atkeliavo ir į animacinių filmukų scenarijus. Labiausiai liūdinanti scenarijaus pusė, kad istorija visgi neturi pradžios, neturi ir galo, o tas kažkaip nelabai gerai atrodo animacijai, skirtai vaikams. Bet apskritai, tai visgi vienas gražiausių šių metų animacijos žanro pasirodymų kino ekranuose.

Techninės pusės ypatumai

Techninė animacinio filmuko pusė yra tiesiog tobulai įgyvendinta, o motion capture technologijos dėka gauname puikiai išreikštas kiekvieno personažo veido emocijas, tuo labiau, kai pati aplinka taip magiškai atrodo, jog šiek tiek primena paties Roberto Zemeckio paskutinius tris animacinius darbus. Detalės atidirbtos labai kruopščiai, o tuo tarpu ir pats 3D efektas suteikia daugiau erdvės žiūrovų akims, kad kvapą gniaužančios scenos atrodo kaip niekad anksčiau arti. Garso takelis labai jau tipinis tokio pobūdžio animacijai, nors herojiškai skambančios dainos suteikia viduje kovingos dvasios.

Aktorių kolektyvinis darbas

Vienas stipriausių šios juostos kozirių yra ir nuostabus įgarsinimas, ypač paties Hugho Jackmano perteiktas Velykų Triušis. Unikalaus balso savininkas sugebėjo savo kalbos maniera užtemdyti visus kitus personažus. Su kiekviena fraze, veiksmu, jo sukurtas personažas sugebėjo vis labiau ir labiau pelnyti simpatijas. Kitas labai jau keisto akcento Kaledų Senelis, kuriam balsą paskolino puikusis Alecas Baldwinas. Įdomus ir gana nestandartinis sprendimas tokiu būdu įgarsinti šį veikėją. Chrisas Painas, Isla Fisher bei Jude Law, atitinkamai įgarsinę Džeką Frostą, Dantukų Fėją, Baubą, nelabai išlieka atmintyje po peržiūros, tiesiog ir jų personažai yra neįdomūs. Apskritai, labai malonus originalus šios juostos variantas, kurio dėka dar labiau įsijaučiama į pačią istoriją.

Verdiktas

„Legendos susivienija“ – tai gražiai įpakuotas kalėdinis siurprizas visai šeimai, kuris neša savyje labai daug pozityvumo, ramybės, džiaugsmo bei juoko. Spalvingas animacinis filmukas savo tobulai pateikiama technine puse neabejotinai yra vienas magiškiausių metų pasirodymų kino ekranuose, o veiksmo, nuotykio, adrenalino kupinos scenos tiesiog nė akimirkai neleis atsipalaiduoti stebint legendinius personažus, nešančius gėrį visiems vaikams pasaulyje.

7.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
9.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles