Ledynmetis: susidūrimas

Ice Age: Collision Course

Po keturių metų nuo ketvirtosios dalies pasirodymo sugrįžtanti kultine jau vadinamos „Ledynmečio“ frančizės naujoji dalis pristato naujus visų mylimų herojų nuotykius ir dar vieną galimybę atsidurti priešistorinio pasaulio apsuptyje. Tai ir dar daugiau pamatyti kviečia ankstesnių dalių kūrėjas Mike‘as Thurmeieris.

Apie ką mes čia…

Diegas, Sidas ir Menis jau susitvarkė savo asmeninius gyvenimus, rado juos mylinčius partnerius, o kai kurie jau susilaukė ir atžalų. Gyvenimas ledynmečio eroje tęsiasi be kokių nors siurprizų, tačiau tyla visada būna prieš audrą. Į Žemės planetą skrenda galingas meteoritas, kuris gali ne tik pakeisti pasaulį, tačiau ir užbaigti ledynmečio erą. Tą supratę, bičiuliai ruošiasi itin pavojingai pasaulio gelbėjimo misijai, nuo kurios priklausys visų jų ateitis…

Kūrinio vidus

Šiais metais jau turėjome progą pamatyti visai vykusius žinomų animacinių filmukų tęsinius kaip „Kung Fu Panda 3“ ir „Žuvytė Dorė“, o taip pat išvysti vieną originaliausių pastarųjų metų ir matomai Oskarams pretenduosiantį filmą „Zootropolis“, todėl naujojo „Ledynmečio“ laukimas nebuvo toks didelis. Ypač, jeigu atsižvelgtumėme į nevykusiai atrodančius anonsus ir ne itin patraukliai skambančią siužetinę liniją. Laukimą dar apkartino ir tai, jog ketvirtoji filmuko dalis buvo ganėtina prasta. Jau 2012 metais matėsi, jog kūrėjai išsisėmė, o su šiuo filmu jie dar kartą tą patvirtino. Reikėjo sustoti su puikiu trečiu filmu, kuris smagiai ir garbingai užbaigtų trijų bičiulių nuotykius Ledynmečio eroje.

Filmas, kaip ir visi kiti iki šiol pasirodę „Ledynmečiai“, prasidėjo nuo voverės išdaigų. Ir taip, jos išdaigos tapo monotoniškomis, neįdomiomis, ir kas svarbiausia – nejuokingomis. Pradžia aiškiai parodo, jog „Ledynmetis“ jau ne tas, kurį mes pamilome 2002 metais. Galima sakyti, kad filmo siužetas ir juokeliai kartojasi, o tai nėra gerai. Patiems mažiausiems žiūrovams tokie kūrėjų sprendimai gal bus priimtini, nes filme jie pamatys daug spalvų, kelis naujus herojus ir išgirs juokelius apie užpakalius, bet vyresniam vaikui, paaugliui ir ypač suaugusiam žmogui, tai bus nepriimtina. Ypač, jeigu kalbėsime apie juokelius ir herojų dialogus.

Kalbant apie veiksmą, o tiksliau nuotykį, kuriais visada galėjo pasigirti šios serijos filmai, šis yra pats nykiausias, kokį mes tik matėme. Istorija ne tik atrodo juokingai, bet kvaili herojų sprendimai dar ir priverčia nuleisti galvas iš gėdos. Karts nuo karto situaciją gelbėja koks nors vieno ar kito herojaus akibrokštas. Vienintelis dalykas, kuris išties stebina – filmas visgi žiūrisi lengvai, o peržiūra neprailgsta. Čia vienas iš tų unikalių „Ledynmečio“ bruožų, dėl kurio galima nebijoti apsilankyti kine, nors jeigu ir pati istorija nuvilia.

Herojai, deja, bet nuvilia, ir netgi stipriai. Pagrindinė trijulė – Menis, Sidas ir Diegas nesugeba atkartoti to šarmo, kuris juos lydėjo ankstesnėse dalyse. Ir blogi dialogai, ir pačios situacijos, kurias jiems paruošė kūrėjai, atrodo prastai. Taip pat nieko įspūdingo neparodo ir nauji veikėjai. Kai kurie iš jų netgi sugeba užknisti. O ką jau kalbėti apie prasčiausius šioje frančizėje matytus blogiečius. Reikia turėti nemažai talento, kad žiūrovams pristatytum tokius apgailėtinus antagonistus.

Apibendrinant ir neišpasakojant kai kurių filmo detalių, galima drąsiai teigti, jog tai yra blogiausia „Ledynmečio“ serijos dalis ir kol kas pats prasčiausias 2016 m. animacinis filmas, atkeliavęs iš Holivudo.

Techninė juostos pusė

Vizualiai filmas gražus, kaip ir visi iki šiol pasirodę serijos filmai. Kokybiškai nupiešta animacija, o ir trimatė erdvė gana gerai žiūrisi kino teatre. Sunku be jos įsivaizduoti kokį nors šiuolaikinį animacinį filmą.

Garso takelis neįsimintinas. Muzikinės kompozicijos neblogai suderintos prie rodomų scenų, tačiau veiksmo scenose, arba tiksliau sakant, svarbiose ir įtampos nestokojančiose filmo scenose, pritrūko epiškumo jausmo.

Operatoriaus darbas, ypač kai kuriose 3D scenose ir iš skrydžio perspektyvos, atrodo įspūdingai. Taip pat neblogai suderintas vaizdas ir scenų eiliškumas, kas įrodo, jog filmo montažas atliktas atsakingai. Garso montažas taip pat kokybiškai atliktas.

Aktorių kolektyvinis darbas

Teko pasižiūrėti filmuką tiek angliškai, tiek ir lietuviškai. Apie lietuvaičių dubliuotą versiją nesinori daug kalbėti, nes kam tie nervai. Geriau pasirinkti originalią kalbą ir mėgautis Holivudo aktorių balsais.

Filmuką įgarsino tokie žinomi balsai kaip komikai Nickas Offermanas, Simonas Peggas, Adamas Devine‘as, Stephanie Beatriz. Taip pat filme išgirstame Jennifer Lopez, Johną Leguizamą, Melissa Rauch, Seaną Williamą Scottą, Joshą Pecką, Queen Latifah, Jessie J ir kt. Visi jie pasidarbavo iš peties.

Verdiktas

„Ledynmetis: susidūrimas“ – prasčiausias iš visos „Ledynmečio“ epopėjos filmas, kuriame trūksta gerų juokelių, smagių herojų, gero nuotykio ir, kas svarbiausia,  ankstesnių dalių dvasios. Filmas gali sužavėti nebent dėl vizualiosios pusės, lengvai vystomos siužetinės linijos ir nostalgijos.

5.9
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
3.0
Režisūra
3.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
7.5
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Jonas / 2016 liepos 15

    Visiškai nesutinku su komentaru. Labai smagus filmukas. Daug humoro, smagus. Ypač su lietuvišku įgarsinimu. Rekomenduoju visiems.

  2. Antanas / 2018 sausio 27

    pritariu jonui, recenzentas raso klaidinancia analize, nes, 4 dalis buvo nyki ir neidomi, tad nesitikedamas atsidariau prazvelgt 5 DALI,ir ji pritrenke mane, jinai buvo greitesne ,nuotykingesne’, idomesne,negu trecia, antra, pirma dalis kartu sudejus , tikra bomba, tikra ,ledynmecio, kulminacija.