Kelionė į paslaptingąją salą

Journey 2: The Mysterious Island

Kelionė į paslaptingąją salą

Journey 2: The Mysterious Island

„Gyvenimo nuotykis“

Praėjus 4 metams nuo finansiškai sėkmingos, modernios Žiulio Verno knygos ekranizacijos “Kelionė į žemės centrą”, filmo kūrėjai pristato kitą, dar įspūdingesnę kelionę. Šonas Andersonas vėl yra pasiryžęs nuotykiams, kurie atves jį į paslaptingą salą.

Filmo centre vėl yra vaizduojamas  Šono personažas, kuris gauna užšifruotą žinią iš savo senelio. Pagal turinį, Aleksandras Andersonas atrado paslaptingą salą, apie kurią rašė Žiulis Vernas, ir kviečia anūką į nepamirštamą nuotykį. Viskas atrodo gana gerai, tačiau yra viena problema – tai Šono įtėvis Henkas. Sunkiai įkalbėtas , Henkas ryžtasi į kelionę su Šonu tik dėl vieno dalyko –  this kad pagerintų jų santykius. Kelionės gidu tampa Gailani su savo gražuole dukra Kailani. Patekę į smarkią audrą, kuri sunaikina jų malūnsparnį, bičiuliai per stebuklą lieka gyvi ir atsiduria saloje, apie kurią rašė Vernas. Kupina pavojų ir netikėčiausių padarų, nuostabios faunos ir floros sala užburia lyg magnetas filmo herojus. Po kai kurio laiko bičiuliai supranta, jog patekti į salą yra žymiai lengviau nei iš jos ištrūkti. Henkas bei Šonas, išsiaiškinę  vieną baisią paslaptį apie salą, suvokia, jog tai gali buti paskutinis nuotykis jų gyvenime.

Filmas yra sukurtas pagal “Kelionė į paslaptingą salą” motyvus, tačiau keistas scenaristų žingsnis privedė prie mišrainės su dar keliais žinomais literatūros kūriniais. Siužetinėje linijoje  galima pamatyti ir “20 000 mylių po vandenių”, “Gulivero keliones’, “Lobių sala”. Filmo eigoje herojai dar atranda laikomą paslaptingai dingusia legendinę vietą, apie kurią kalbama per amžius. Efektas gavosi gan įdomus, tačiau atskleisti viso “Kelionė į paslaptingą salą” potencialo nebuvo lemta. Filmas visiškai skirtingai pateiktas nei ‘Kelionė į žemės centrą”. Labiau dinamiškas, šmaikštus bei efektingas darbas, kuriame pavaizduota gamta gali prilygti net Jameso Camerono “Įsikūnijimui” ir jo sukurto Pandoros grožiui. Visai neblogas operatoriaus darbas, kuro dėka galima pasinerti į nuostabios faunos bei floros pasaulį.

Filmo aktoriai parinkti visiškai iš skirtingų filmų kategorijų. Raumenų kalnas ir veiksmo filmų žvaigždė Dwayneas “The Rock” Johnsonas ganėtinai nustebina savo nuoširdumu. Linksmiausioje filmo scenoje, kurioje jo personažas moko Šoną, kaip reikią “kabinti” merginą, jis parodo visus savo aktorinius sugebėjimus. Kino legenda, Michaelis Caneas ganėtinai solidžiai atrodo tokio žanro filme ir žinoma įneša labai daug charizmos į šią juostą. Talentingas Joshas Hutchersonas pasirodo neblogai. Vanessa Hudgnes po gamtos vizualinio atvaizdavimo yra antras gražiausias elementas. Vaidybos plane ji silpnokai atrodo, tačiau visus trūkumus kompensuoja jos išvaizda. Luizas Huzmanas – tai didžiausia filmo pažiba. Jo personažas priverčia žiūrovą kiekvieną kartą juoktis. Nevykėlis, bailys, bet dar ir mylintis tėtis, kuris pasiryžęs užkopti net į ugnikalnį dėl savo vienintelės dukros Kailani.

“Kelionė į paslaptingą salą” – tai linksmas nuotykis visai šeimai, kurioje kiekvienas iš šeimos narių galės atrasti kažką savito. Ganėtinai neblogas tęsinys, kuris privers juoktis bei pergyventi dėl herojų likimo, grožėtis kokybiškais specialiaisiais efektais bei pasinerti iš dalies į Žiulio Verno sukurtą pasaulį.

5.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
3.0
Režisūra
4.0
Kinematografija
5.5
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
5.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Keliones / 2012 vasario 19

    Filmas tai tirkai superinis!