Plačiajai auditorijai nelabai girdėta britų režisierė Mandie Fletcher yra prisidėjusi prie keletos Jungtinėje Karalystėje sukurtų komiškų serialų, tarp jų – „Žavios ir labai pavojingos“ (angl. „Absolutely Fabulous“). Ji režisavo ir šio serialo de facto finalinę seriją, kuri buvo išleista į didžiuosius ekranus. Dabar ši kino kūrėja mums pristato filmą „Išdykėlis Patrikas“ (angl. „Patrick“), kurį lengviausia kategorizuoti kaip savaitgalio popietės filmą visai šeimai. Bėda tame, kad ne tik visa šeima nebus labai patenkinta šia juosta apie mopsą ir komišką merginą, bet ir atskiri skirtingo amžiaus šeimos nariai mažai ką ras šiame kūrinyje.

Filmas pasakoja apie Sarą (akt. Beattie Edmondson), kuriai gyvenime iki šiol neypatingai gerai sekėsi. Ją nuolat palieka vaikinai, merginai sunku pasiekti karjeros aukštumų, o už tai ją per dantį patraukia ir artimieji. Jos gyvenimą aukštyn kojom apverčia močiutės jai paliktas mopsų veislės šuniukas Patrikas. Jis ne tik į jos gyvenimą įneš sumaišties, bet ir privilios du žavingus vaikinus.

Scenarijų šiam filmui be M. Fletcher taip pat rašė dar du scenaristai: prieš daugiau nei tris šimtus metų miręs flamandų dailininkas ir Venesuelos politikė. Netikite? Pažiūrėkite patikimiausią internetinę enciklopediją. Juokas juokais, tai, matyt, tik vardų sutapimas. Ką iš tikro norėjau pasakyti, kad žiūrint filmą atrodo, jog, kai šie trys scenaristai susitiko viename kambaryje ir pradėjo mėtyti idėjas, nė viena iš jų nebuvo atmesta.

– Žiūrėkit, yra šuo, ji pirmiausia jo nemėgsta, bet vėliau jį pamilsta. Kaip manot, tiks?

– Gal kiek nuvalkiota, bet aišku, kad tiks. Gal dar tegu ji pajaučia simpatiją veterinarui?

– Puiku! O prie to dar pridedame dar vieną vaikiną.

– Ir dar ji yra mokytoja, kuriai sunku rasti bendrą kalbą su mokiniais ir mokyklos valdžia.

– Ir viena mergaitė patiria sunkumų šeimoje, o mūsų herojė nori padėti.

– Puikios mintys! Gal jau baigiam? Dar noriu išbėgti į parką pabėgioti… O gal… Jei ji niekada gyvenime nesportavo ir…

– Ir ją priverčia bėgti kokiame nors bėgime?

– Taip!

– Labai gerai čia sugalvojome.

– Tikrai taip. Gal kažkurią siužetinę liniją atmetame?

– O kam? Vis tiek nė vienos gerai neišvystisime.

– Tas tiesa…

Taip aš įsivaizduočiau „Išdykėlio Patriko“ scenaristų susitikimą. Žinoma, viskas atrodo daug juokingiau, jei įsivaizduoji, kad tarp jų sėdi ir septyniolikto amžiaus flamandų dailininkas, bet čia priklauso kiek laki jūsų fantazija. O jei rimtai, šiame įsivaizduotame pokalbyje paminėtos pagrindinės filmo siužetinės linijos, pridėkime dar keletą mažesnių, kurios taip pat buvo nagrinėtos šioje juostoje, ir gauname visišką mišrainę. Ar man vienam atrodo, jog filme, kuris iš pirmo žvilgsnio yra apie tai, kaip mergina nesusitvarko su ką tik gautu šuneliu, yra per daug pašalinio veiksmo? Filmą į priekį judina ne tai, kad jau nagrinėjamoje istorijoje atsiranda koks naujas netikėtumas ar išbandymas veikėjams. Siužetą išjudina nauja linija, o jų gausoje galima ir pasimesti.

Pagrindinė veikėja Sara iš pradžių atrodo kaip šiek tiek švelnesnė Bridžitos Džouns versija. Įsivaizduokite, jog „Disney“ pristatytų savo Bridžitos Džouns interpretaciją. Tai Sara yra mažiau žalingų įpročių ir apetito vyrams turinti B. Džouns, į kurios gyvenimą ateina naujas trikdis – netikėtai močiutės paliktas šuo. Būtent ši siužetinė linija iš visos krūvos istorijų buvo įdomiausia. Žinoma, ji nebuvo tobula, nes Sara prie Patriko pripranta ir jį pamilsta lyg iš niekur, bet net ir ydinga jų istorija turėjo gauti daug daugiau laiko. Ir, dievaži, titulinis filmo veikėjas Patrikas tikrai gauna per mažai laiko ekrane. Jeigu jis išdykęs, tai kūrėjai galėjo jam leisti pasiekti maksimalų išdykėlio režimą. Apart kelių suverstų kambarių, Patrikas sau suteikto epiteto nepateisino. O į jo šėliones, o ne tai, kaip pagrindinė veikėja ruošiasi penkių kilometrų bėgimui, būtų buvę įdomiau žiūrėti ir paprastam, netyčia į salę užklydusiam žiūrovui, ir jaunesnei auditorijai, ir gyvunėlių mylėtojams.

Dviejų Sarą įsižiūrėjusių vaikinų melodrama taip pat lyg ir sufleravo apie norą įnešti šiek tiek bridžitdžounsiško jausmo į šį filmą bei taip sudominti ir juostos apie šuniuką pažiūrėti sugūžėjusių vaikų tėvelius, bet šis siužetinis balionas subliuško taip ir nespėjęs gerai prisipūsti. Geriau galima buvo sužaisti ir su Saros linija mokykloje, kurioje ji sunkiai rado bendrą kalbą su nauja klase, o viena iš jos mokinių patyrė sunkumų šeimoje. Čia scenaristų brigada galėjo padirbėti ties prasmingos žinutės išsiuntimu jaunajai auditorijai, bet kam to reikia? Keletas nejaukiai plokščių dialogų ir gilesnę prasmę galėjusi turėti filmo istorija tampa blanki ir neįdomi.

Apie Sarą ir ją vaidinančią aktorę Beattie Edmondson galima pasakyti tik tiek, kad šis pasirodymas neerzino, nors filmo pradžioje atrodė, jog bus kitaip. Prastas gal tai pagyrimas, bet ir veikėja bei jos atlikėja stebuklų nerodė. Nicholaso Houlto antrininkas Edas Skreinas atrodė, kad bus eilinis romantinių komedijų berniukas saldainiukas, tačiau scenaristai netikėtai pakreipė jo vaidinamą veterinarą visai kita linkme . Gal tai ir nebuvo genialus sprendimas, bet bent kiek įdomesnis. Praktiškai nė vienas veikėjas neauga ir nesikeičia kaip asmenybė filmo metu, o vienintelę transformaciją pamatome kai Adriano Scarborougho vaidinamas mokyklos pavaduotojas iš niurzgos tampa geraširdžiu palaikytoju. Vėlgi, ar tai galima laikyti dideliu privalumu, kai tokią klišę jau matėme daugybę kartų? Galite atsakyti sau patys.

„Išdykėlis Patrikas“ yra panašus į tokį filmą, kurį netyčia galima užtikti, kai jį rodo per televizorių tingią savaitgalio popietę. Tačiau tai toks kūrinys, kuris numetamas perjungiant kanalą per pirmą reklaminę pertrauką. Šį filmą buvo tikrai bandoma pritaikyti visai šeimai, bet kai bandai aprėpti per daug, nelabai kas gero ir gaunasi. Vaikams filme bus per mažai veiksmo ir smagių šunelio Patriko nuotykių, o vyresnei auditorijai tai bus neypatingai gera ar kokybiška romantinė komedija. Filmą tikrai būtų pagyvinęs keletos siužetinių linijų atsisakymas ir viso to užpildymas juokingomis situacijomis su šuniuku. Juk į filmą, kurio pavadinime yra šuns vardas, o plakate šis mielas padarėlis ir puikuojasi, einate žiūrėti jo nuotaikingų situacijų, o ne disnėjiškos Bridžitos Džouns, ar ne?

5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
3.0
Režisūra
4.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
3.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles