„Moteris, pakeitusi pasaulį“

Režisierė Phyllida Lloyd bei daugiausiai Oskarų nominuota aktorė Meryl Streep suvienijo jėgas jau antrą sykį ir pristato mums rimtą dramą apie vieną stipriausių bei charizmatiškiausių praeito amžiaus moterų.

Margaret Thatcher – tai moteris, kuri išties pakeitė pasaulį, pakeitė politinę sistemą bei išsklaidė visas abejones apie tai, jog moteris negali užimti tokių svarbių valstybinių pareigų kaip premjeras. Ji tapo vienu iš neakivaizdžių Didžiosios Britanijos simbolių, kaip savo laikais buvo Vinstonas Čerčilis. Tai pirmoji moteris istorijoje, kuri užėmė tokias svarbias valstybines pareigas. „Geležinės ledi“ politika buvo visada peikiama ir laikoma nepriimtina, nes būtent ji pradėjo karus, dėl jos sprendimų buvo daug mirčių bei kraujo. Tai buvo paslaptinga persona,  gaubiama daug mįslių. Nors už jos nugaros liko kalnai lavonų bei daug smurto, jos persona buvo, yra ir išliks viena iš nedaugelių istorijoje, kuri sugebėjo pakeisti šį pasaulį.

Filmo režisierė vaizduodama Margaret Thatcher portretą pasimetė, todėl mes galime matyti du skirtingus jos veidus. Visų pirmą tai „geležinė ledi“, o iš kitos pusės tai tiesiog mylinti žmona ir mama – Megė. Šokinėjimas iš vieno personažo gyvenimo aspektų į kitą padaro šią juostą labai paviršutinišką. Personažo portretas buvo beveik neatskleistas, nes nebuvo galima susikaupti ties viena jos gyvenimo puse. Pasakojimo laikotarpis buvo paimtas prieš Folklando karą, tačiau šis karinis konfliktas buvo pavaizduotas kaip viso filmo fonas, nebuvo parodyta problema bei jos sprendimai ar karo veiksmas bei jo eiga. Jos asmeninis bei šeimos gyvenimas pavaizduotas irgi blankiai, todėl susidaryti gilesnį įspūdį apie Margaret Thatcher, kaip paprastą žmogų, yra pernelyg sunku. Filmo atmosfera bei to laikotarpio, kai šalį valdė „geležinė ledi“, atvaizdas – turbūt stipriausia filmo pusė po Meryl Streep vaidybos. Gaila, kad nepavyko atkurti šio vieno svarbiausių istorinių personažų gyvenimo detalių bei parodyti tikrosios „geležinės ledi“, kuri įnešė nemažai indėlio į šiuolaikinio pasaulio formavimąsi bei tokios, kuri buvo tiesiog paprasta moteris savo šeimai.

Aktorių kolektyvas atliko visą darbą be priekaištų. Šią juostą tempia tik genialioji Meryl Streep bei jos stulbinantis pasikeitimas į „geležinę ledį“ bei nepriekaištinga vaidyba. Jim‘as Broadbent‘as, nors ir prisidėjo epizodiškai prie filmo kolektyvo, tačiau savo gera vaidyba papildė filmo spragas.

„Geležinė ledi“ – tai drama, kuri neleis atskleisti tikrosios Margaret Thatcher, tačiau stipri vaidyba neleis nuobodžiauti žiūrint į puikiąją Meryl Streep bei jos grandiozinį sugrįžimą į kiną.

5.6
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
4.0
Režisūra
5.0
Kinematografija
4.0
Garso takelis
5.5
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.