Bernvakaris Australijoje 2

Few less men

Mes kantriai laukėme ir pagaliau – ji čia! Antroji, absoliučiai į jokius rėmus neįtalpinama, komedijos dalis „Bernvakaris Australijoje 2“ visiškai neatsilieka nuo savo pirmtakės, o gal ir būtų galima sakyti, kad ją, juodojo humoro kontekste, net ir pralenkia. Tad apie ką mes čia? Ši istorija prasideda ten pat, kur prieš šešerius metus baigėsi pirmoji dalis – vargais negalais užbaigtomis vieno iš draugų vestuvėmis. Tačiau vienas iš jų netyčia nukrenta nuo skardžio krašto ir – surprise surprise – užsimuša. Tad čia visa istorija sukasi apie tai, kaip likusi trijulė gabena žuvusio draugo kūną namo ir patenka į aibę absurdiškų aplinkybių.

Pagrindinė šios komedijos siužeto ašis ir esminis variklis – tai juodasis humoras. Istorija jo tiesiog prifarširuota, ir – svarbiausia – tai padaryta be galo delikačiai bei kokybiškai. Per filmą nė karto nesijautė, jog čia kažkur prašauta pro šalį (atmetant kelis fizinius bei loginius aspektus), kad kažkur būta perspaudimo ar neišbaigtumo. Viskas tvarkingai vyko savo vėžėse ir formavo tinkąmą juodojo humoro kupiną atmosferą.

Kaip ir minėjau, filme eksplotuojamų idėjų absurdiškumo – be abejonės, gerąja prasme – neįmanoma sutalpinti į jokius moralinius, fizinius ar psichologinius dėsnius. Jeigu matėte pirmąją dalį ir jai nelikote abejingi – patikėkite, čia rasite tikrai visko kur kas daugiau. Žiūrint filmą, tiesiog, kažkur antrame plane, nenumaldomai ima bręsti filosofinis klausimas „kodėl čia vyksta visa tai, kas vyksta?“. Draugai su savo žuvusiu kompanjonu – lyg Sizifas su savo akmeniu – rodosi, vos tik priartėja prie savo tikslo, ir viskas čia sudūžta velniop.

Trečiasis aspektas būtų svarbus tuo, jog čia yra komedija – tikrąją ta žodžio prasme. Tai filmas, į kurį galima eiti ne su kažkokiais lūkesčiais, jog gal šį kartą pavyks kažkiek nusišypsoti jį bežiūrint. Nes šis projektas nuostabus tuo, jog tai nėra permatoma Holivudo komedija, kuri, tikriausiai, dėl galybės nuvalkiotų klišių tiesiog stovėtų gerklėje. Tai filmas, kuris tiesiog iki paširdžių prakerta žiūrovo diafragmą ir suranda ten glūdintį juoko kaulelį. Asmeniškai tikrai nepamenu, kuriame filme TIEK daug juokiausi. Bet, žinoma, juodasis humoras čia turėtų būti Jūsų antroji kalba.

Scenarijaus aspektu, kaip ir siužetiniu, visiškai nesistebiu, jog šis filmas dedikuotas N-18 auditorijai, nes filmas tiesiog smelkte persmelktas ne tik vizualizuotu juodoju humoru, bet ir verbaliniu. Šis projektas tiesiog verda keiksmažodžių katile. Bet, kaip ir minėjau, viskas čia suręsta be galo kokybiškai ir puikiai perteikiama per draugų santykių filtrą. Todėl aplodismentai režisieriui už tai, jog sugebėjo kitokiame istorijos kontekste išlaikyti tokį pat nemirtingą draugystės toną.

Techniniu aspektu filmas taipogi neturi jokių problematiškų vietų: kameros darbas vizualiai patrauklus, o montažinė grupė perteikė istoriją iš pačios „juodžiausios“ pusės.

Taigi baigdamas paminėsiu, jog kinematografiniu atžvilgiu šis filmas – tiesiog turėtų atsidurti juodojo humoro gerbėjo must see sąraše. Ir kaip savo draugei sakė už manęs sėdėjusios mergvakarį pradedančios merginos: „Tu nežinai koks čia filmas, bet Tau žiauriai patiks“. Tai kaip ir viską apie jį pasako.

8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles