Filmas „Be šansų“ pasakoja apie netikėtą meilę. Ši recenzija pasakos apie mano netikėtą meilę šiam filmui.

Režisierius Jonathan Levine, sukūręs tokį šedevrą kaip „50/50“ ir tokį nelabai šedevrą kaip „Kūčiukai, narkotikai ir seksas“, šį kartą pristato dar vieną filmą su Sethu Rogenu priešaky – „Be šansų“. Dabar pasirinkęs romantinės komedijos žanrą, režisierius pasakoja istoriją apie paprastą bičą žurnalistą Fredą(kurį tobulai įkūnija paprastas bičas aktorius Sethas Rogenas), kuris nebijo rašyti drąsiai ir apie bet ką. Deja, jis yra priverstas pasitraukti iš savo darbo, ir tokios nevilties sukūryje jis sutinka savo buvusią auklę Šarlotę(kuri buvo tik trimis metais vyresnė už jį), kurią jis paauglystėje buvo įsimylėjęs ir net pabučiavo. Tiesa, verta paminėti, kad dabar Šarlotė yra JAV Valstybės sekretorė – tai toks amerikietiškas užsienio reikalų ministro atitikmuo – ir yra viena iš įtakingiausių moterų pasaulyje(kurią puikiai suvaidina Charlize Theron). Visų nuostabai, Šarlotė pasamdo Fredą būti jos kalbų rašytoju, nuo ko visa istorija ir pagauna pagreitį.

Pastebėjau, kad kuo toliau, tuo dažniau, atsitinka taip, kad atėjęs į filmą visiškai nieko nesitikėdamas lieku maloniai nustebęs. Ne išimtis ir šis kartas – tikrai nesu didelis Setho Rogeno komedijų, skirtų apsirūkiusiems žmonėms gerbėjas, tad ėjau su skeptiška nuotaika. Tačiau visas mano skepticizmas greitai buvo išsklaidytas – per pirmas dvidešimt minučių nusijuokiau daugiau kartų, nei per visus šiais metais matytus filmus kartu sudėjus. Netikėtai juokingi, originalūs bei šviežūs juokeliai labai atgaivina po daugelio matytų klišinių komedijų.

Šiame filme net pamėgau Sethą Rogeną – jis atrodo toks mielas, paprastas vyras, kad, atrodo, pamačiau jame save. Pradėjau susitapatinti su pagrindiniu veikėju, kas leido man daug labiau įsitraukti į filmą. Norėjau, kad jam viskas būtų gerai, nes maniau, kad ir man taip gali atsitikti. Norėjau, kad man taip atsitiktų. Manau, kad čia ne man vienam taip – esu įsitikinęs, kad daugelis vyrų galėtų šiame filme pamatyti save. Ir tai be jokios abejonės yra viena stipriausių jo savybių.

Bet nepamirškime ir moterų. Charlize Theron mums duoda taip pat duoda puikiai išdirbtą personažą – tai yra be jokios abejonės stipri moteris, bet ne kokia klišinė radikali feministė(kaip kokia Brie Larson), o tikra, žmogiška moteris, su savo silpnybėmis, norais ir lūkesčiais, savo problemomis ir išgyvenimais. Ji parodo išties stiprias charakterio savybes, ir, manau, galėtų būti puikus pavyzdys mergaitėms ir moterims visame pasaulyje. Galų gale jos santykiai su pagrindiniu veikju Fredu priverčia mus patikėti meile.

Na, o geriausias pagrindinio veikėjo draugas Lencas(dar vienas nuostabus aktorius – O‘Shea Jackson Jr.) yra tiesiog vyšnaitė ant torto. Nors jis pasirodo ekrane ganėtinai trumpai, per tą laiką, atrodo, sugeba mus prajuokinti su kiekviena savo pasakyta eilute ar padarytu veiksmu. Kas įdomiausia, kad Lenco personažas, pasirodo, sukurtas ne tik mus juokinti – trečioje filmo dalyje Lencas Fredą(tuo pačiu ir žiūrovus) išmoko tolerancijos, supratingumo, meilės savo artimui. Ar gali būti geriau parašytas romantinės komedijos pagrindinio veikėjo geriausias draugas. Nežinau.

Ir taip, iš visų mano pagyrų galima manyti, kad filmas tobulas, ir aišku, kad taip nėra, jis turi savų minusų, bet ar tai svarbu? „Be šansų“ turi labai aiškią misiją – prajuokinti žiūrovą, priversti jį šiek tiek pamąstyti, ir galiausiai ištirpdyti jo širdį su romantika. Ši misija yra įvykdyta su kaupu, tad nematau prasmės prisikabinėti prie detalių, tokių kaip gal kiek per daug klišinis scenarijus ar nepakankamai išvystytos šalutinių veikėjų siužetinės linijos. Visa tai – nesvarbu. Svarbu, kad pažiūrėję šį filmą jūs jausitės gerai ir šiltai viduje. Ir galbūt pakviesite tą merginą ar vaikiną, į kurią/kurį net pažiūrėti nedrįstate, į pasimatymą.

8.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
9.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
10
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles