Asteriksas: Dievų žemė

Astérix: Land of Gods

Šiuo metu animacijos kine rodoma tikrai labai daug ir kiekviena už kitą geresnė. Tarp visos tos gausybės yra ir vienas animacinis filmas apie senovės romėnus. Tai nėra istorinis filmas, tai tiesiog išgalvota istorija, sukurta pagal labai populiarų nuotykinių komiksų serijos rinkinį „Asteriksas“. Kas bent kiek domisi komiksais ar animacija, greičiausiai šį veikėją yra bent kartą matę ar skaitę apie jo smagius žygdarbius. Verta paminėti, kad pirmasis šios serijos komiksas sukurtas tikrai labai seniai – 1959 metais dviejų nuostabių kūrėjų René Goscinny ir Alberto Uderzo. Po pirmo išleisto komikso jis tapo tikra sensacija gimtojoje Prancūzijoje ir nuo to laiko buvo išleistos dar 35 knygos, parduotos daugiau nei 350 mln. tiražu. Tikrai daug pasakantys skaičiai, kurie įrodo, kad tai laiko patikrintas produktas!

Animacinio filmo „Asteriksas. Dievų miestas“ istorija mus nukelia toli toli atgal (apie 50 m pr. Kr.), kai Romos valstybė buvo viena galingiausių ir jai vadovavo galingasis Julijus Cezaris. Gyventų sau Cezaris ramiai, bet jam niekaip nepavyksta užkariauti vieno labai mažo žemės lopinėlio, kuriame gyvena galai Asteriksas ir Obeliksas. Nekliudytų jie jam, bet šie turi stebuklingą gėrimą, kuris suteikia nepaprastos jėgos ir jokia Cezario siųsta armija negali jiems pasipriešinti. Aišku išeitis visada yra ir galingasis valdovas sumąsto gana keistą būdą susidoroti su jam nepaklusniais galais. Šalia neužkariauto lopinėlio jis pastato prabangų Romėnų kvartalą, kuriame gyvenimas verda turtingo miesto ritmu su pramogomis ir patogumais. Kiekvienas norėtų pagyventi kaip ponas, tad ne išimtis ir neužkariaujami galai. Šie irgi ne iš kelmo spirti, tad sugeba savo prekes parduoti turtingųjų kvartalų ponams keliolika kartų brangiau. Taip neužkariaujami galai prisitaiko prie išskirtinio ir prabangaus gyvenimo ir po truputį pamiršta, kas jie iš tiesų yra ir kokios yra tikrosios jų vertybės. Kad tai neliktų pamiršta, tam aktyviai priešinasi kaimo pasididžiavimas – Asteriksas, kuris kaip išmanydamas bando atvesti visus į protą.

Keičiasi laikai, keičiasi ir „Asteriksas“. Šis filmas nėra atliktas klasikine 2D animacija, kas buvo daroma prieš tai buvusiuose aštuoniuose filmuose. Šis sukurtas pasinaudojant naujausiomis technologijomis – 3D. Ar tai yra blogai? Ne, kodėl gi? Animacija evoliucionuoja taip pat, kaip ir žiūrovas. Plius, ją gaminti yra pigiau ir greičiau. Iš esmės jaunieji žiūrovai greitai išvis nebus matę animacijos, kuri būtų piešta klasikiniu 2D stiliumi, turiu galvoje ranka ant popieriaus.

Ką 3D davė šiam filmui? Anksčiau „Asterikso“ nuotykiai buvo plokšti, animacija žaismingesnė, o dabar jis jau lipa iš ekrano ir atrodo kiek kitaip. Bet visa bėda, kad jis neatrodo toks jausmingas, gyvas ir tikras. Ar tai kenkia, spręsti Jums, bet man asmeniškai klasikinis Asteriksas ar jo komiksai žiūrisi kur kas geriau. Ten jaučiasi charakterio dvasia, gyvumas ir tikrumas to, ką sukuria žmogus, o naujausiame filme – šalta kompiuterio “ranka“. Tikrai nesakau, jog 3D animacija yra blogai, ji yra labai geras dalykas, bet, manau, su laiku ir „Asterikso“ kūrėjai atras TĄ 3D variantą, kuris mus tenkins lygiai taip pat, kaip ir klasikinis 2D variantas. Gal tiesiog reikia priprasti?

Režisieriai Alexandre Astier ir Louis Clichy nusprendė pateikti konkretaus jau sukurto komikso ekranizaciją. Ir labai džiaugiuosi, jog jie nesumanė šio kūrinio ekranizuoti vaidybiniu filmu, nes tai, kas buvo rodoma prieš tai keliuose serijos filmuose, net trūksta žodžių… „Asterikas“ turi būti tik animacija, kad būtų galima kuo tiksliau perteikti tą komikso dvasią judesiais ir išraiškinga linija.

Kalbant apie režisierius ir jų patirtį animacijoje, tai negaliu nepaminėti, kad Luis Clichy yra sukaupęs didelę animatoriaus patirtį. Jis prisidėjo prie tokių šedevrų kaip „WALL•E: šiukšlių princo istorija“ (angl. „WALL-E“) ar nepaprastojo „Aukštyn“ („Up!“). Antrasis filmo režisierius Alexandre Astier iki šiol savo gyvenimą labiau siejo su vaidybiniu kinu, o trumpiau tariant – aktorine vaidyba, kas tikriausiai turėjo išties didelę reikšmę kuriant naujausią darbą.

Kadangi prancūziškai nemoku, tad filmą žiūrėjau ne originalo kalba. Pasakyti, kad tai yra geriausias vertimas/dubliažas tikrai negalėčiau. Aktoriai atliko savo darbą, viskas puiku, bet jie tą darbą tik atliko, o ne išgyveno veikėjus. Tai labai jaučiasi balsuose. Filmo garso takelis keistas, bet išvis nėra kažkuo išsiskiriantis, negalėčiau prisiminti nė vienos dainos ar melodijos. To visiškai nepalyginsi su šiuometiniu „Lego filmu“ (angl. „The Lego Movie“), kurio garso takelis dar kelis mėnesius ir po peržiūros skamba galvoje.

Apibendrindamas pasakysiu, jog „Asterikso“ komiksai, filmai, animacijos mus linksmino jau daugiau nei puse amžiaus, tad tai laiko patikrintas produktas, kuris turi savitą humoro perteikimą, veikėjus ir stebuklingą gėrimą. Visi šie dalykai mus vilioja ateiti ir pažiūrėti dar vieną serijos filmą. Gal tai ne ta 2D klasikinė „Asterikso“ animacija, bet kažkas naujo nebūtinai turi būti blogo. Vaikams tikrai patiks!

6.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
6.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles