Alberto Hugheso filme „Alfa“ (angl. „Alpha“) rodoma įspūdinga istorija, nutikusi prieš 20 tūkstančių metų, kuri pakeitė pasaulį. Šiomis dienomis, šuo žmogaus gyvenime užima ypatingą vietą ir yra vadinamas geriausiu žmogaus draugu. Bet ar kada teko susimąstyti, nuo ko visa tai prasidėjo? Filmas „Alfa“ pasakoja būtent šią istoriją, kurioje gausu veiksmo, įtampos ir dramos.

 Juostoje vaizduojamas laikotarpis ir vieta –  Europa prieš 20 tūkstančių metų. Kuomet žemę ėmė kaustyti ledynmetis, gyvavo žmonių gentis, kurios stipriausieji vyrai išsirengė į bizonų medžioklę, kad galėtų aprūpinti savo gentį maistu, prieš užšąlant visam kraštui. Kartu su jau įgudusiais medžiotojais, į medžioklę keliauja ir jaunas vaikinukas Keda, kurį vaidina Kodis Smitas-McPhee. Deja, pirmoji medžioklė Kedai nebuvo sėkminga ir jis patenka į ribą tarp mirties ir gyvenimo. Kiti genties nariai, pamanę, kad Keda jau negyvas, palieka jį ir grįžta į kaimą. Keda lieka gyvas ir taip prasideda jo sudėtinga kelionė namo.

Filmas „Alfa“ išties yra kiek nenuspėjamas. Jau nuo pat pirmųjų filmo minučių vaizdai ekrane verčia sulaikyti kvėpavimą ir įsitempti. Pati istorija, kuri yra pasakojama filme, labai įdomi ir svarbi. Galbūt jau vaikystėje kai kuriems iš mūsų yra tekę matyti senosios animacijos filmų, kuriuose pasakojama apie tai, kaip žmonės prisijaukino pirmuosius gyvūnus. Šis filmas kaip tik apie tai, tik viskas kur kas stipriau ir jausmingiau. Istorija apie tai, kaip Keda prisijaukina vilką ir tampa bendražygiais, yra ir pamokanti, ir įdomi. Čia viskas neįvyksta staiga, o vaikino ir vilko draugystė stiprėja iš lėto ir labai palaipsniui. Taip pat neskubinamas ir filmo laikas, kadangi Kedos ir vilko kelionė tęsiasi ne vieną savaitę – rudenį spėja pakeisti ir šalta bei kelionę stipriai apsunkinanti žiema. Filme „Alfa“ labai svarbu atkreipti dėmesį į dalykus, apie kuriuos kalba veikėjai, kadangi tai labai reikšminga visam istorijos kontekstui.  Veikėjų, o gal tiksliau pagrindinio veikėjo žodžiai, labai jautrūs ir tikriausiai kiekvienam žiūrovui suprantami. Noras grįžti namo pas šeimą ir įrodyti tėvui, kad jis gali būti tikras medžiotojas, o vėliau ir genties vadas, neleidžia Kedai pasiduoti kelionėje. Bendraudamas su vilku Keda ne tik nesijaučia vienišas, tačiau taip motyvuoja save nepasiduoti ir išlikti. Kalbėdamas apie namus ir kaip jis trokšta į juos grįžti, pagrindinis herojus galvoja ne tik apie save, tačiau ir apie vilką, kurį vėliau pavadina Alfa. Filme net keletą sykių bandoma parodyti, kad namai svarbūs ir vilkui, o Kedai rūpi, kad tiek jis, tiek jo naujasis draugas saugiai grįžtų į savo namus.

 Įspūdingi gyvūnų ir gamtos vaizdai sustiprina įspūdį apie tuometinį laikotarpį ir leidžia pilnai įsijausti į istoriją. Filmo techninė pusė tikrai pagirtina, nors vietomis kiek per akivaizdžiai buvo matyti kompiuterinės grafikos atliktas darbas. Tačiau kraštovaizdžiai – atimantys žadą ir atperkantys kitas, ne visai vykusias detales, pavyzdžiui kai kurių laukinių gyvūnų vaizdavimą. O bet tačiau. Visos filme buvusios scenos, kuriose buvo laukinių gyvūnų ir Kedos bei Alfos susidūrimų su jais, buvo kupinos įtampos ir veiksmo. Tad tikrai galima teigti, kad tiems, kurie mėgsta veiksmą, šis filmas turėtų patikti. Visgi, keletas dalykų juostoje pasirodė kiek keisti, tačiau net ir tam yra paaiškinimų. Keda nebuvo vienas aršiausių medžiotojų būryje, galbūt tai ir prisidėjo prie jo likimo, tačiau kažkodėl jis, keliaudamas su Alfa, jautėsi ganėtinai pasitikintis savimi. Žiūrint filmą, gali susidaryti vaizdas, kad be vilko pagalbos jis nebūtų tiek išgyvenęs, kadangi prasimanyti maisto ar tiesiog apsiginti nuo plėšrūnų jam vienam, atrodo, buvo neįmanoma. Filme „Alfa“ akivaizdžiai parodoma, kad tai vilkas buvo Kedos mokytojas ir pagrindinis pagalbininkas, tačiau visa tai kirtosi su tuo, koks buvo Kedos elgesys su vilku. Dažnai atrodydavo taip, kad vilko nuopelnus Keda prisiima sau ir kad kuo puikiausiai būtų susitvarkęs pats vienas. O taip tikrai nėra.

Apskritai, šis filmas tiks tiems, kurie pavargo nuo technologinio pasaulio ir yra senovės istorijos gerbėjai. Čia istorija apie draugystę ir ištikimybę papasakojama dviejų skirtingų rūšių – žmogaus ir vilko, patirtimi. Kaip ir minėjau pradžioje, filme gausu netikėtumų bei jausmingumo, kadangi čia parodoma su kokiais išgyvenimais susiduria  toli nuo namų likęs Keda. Tie, kas nuspręsite pažiūrėti šį filmą, nusiteikite emociniam pasivažinėjimui Amerikietiškais kalneliais, kadangi juostoje gan dažnai nuo įtampos pereinama prie liūdnesnių epizodų, kurie kai kuriuos gali priversti nubraukti ne vieną ašarą. Tad jeigu pasiilgot veiksmo, šis filmas jums turėtų patikti, o kartu namo parsineštumėte ir gražią istoriją apie draugystę bei ištikimybę.

7.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles