Savižudžių būrys

Suicide Squad

Ne itin sėkmingai finansiniame plane pasirodęs šių metų fantastinis veiksmo filmas „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ nuvylė ne tik studiją „Warner Bros.“ bet dar parodė, jog „DC“ komiksais paremti filmai susilaukia žymiai mažesnio žiūrovų palaikymo nei galingoji „Marvel“ filmų serija. Tačiau kol kas ne viskas prarasta. Puikaus režisieriaus Davido Ayero, padovanojusio mums neužmirštamus trilerius „Patruliai“ ir „Sunkūs laikai“ bei karinę dramą „Įniršis“, vedamas dar vienas populiariais „DC“ komiksais paremtas projektas apie nutrūktgalviškus Gotamo miesto nusikaltėlių nuotykius, turi pakeisti nepalankiai susiklosčiusią finansinę studijos „Warner Bros.“ situaciją.

Apie ką mes čia…

Pamačiusi, ką gali Supermenas ir Betmenas, slaptosios vyriausybinės organizacijos vadovė Amanda Voler suvokia, kad greitu metu pasauliui ir vėl gali grėsti pavojus. Nenorėdama rizikuoti savo brangių agentų gyvybėmis, ji suranda išeitį – į pačias pavojingiausias misijas siūloma siųsti ypatingas galias ir neeilinius sugebėjimus turinčius kalinius. Taip susiformuoja Savižudžių būrys…

Kūrinio vidus

Kai studija „Warner Bros.“ dar 2014 metais paskelbė apie savo planus perkelti į didžiuosius kino ekranus populiariąją „DC“ komiksų seriją „Savižudžių būrys“, projektas akimirksniu tapo bene labiausiai laukiamu 2016 m. vasaros kino sezono filmu. Ir ne be priežasties. Visgi filme turėjo pasirodyti patys populiariausi Betmeno priešai, kurie iki šiol niekada nebuvo perkelti į kino ekranus. Žinoma, projektas tapo dar labiau laukiamas po neregėto „Marvel“ komiksais paremto kino hito „Deadpool“, kuris šiais metais savo turiniu nustebino milijonus žiūrovų visame pasaulyje ir susilaukė didelės finansinės sėkmės. Būtent savo pateikimu „Savižudžių būrys“ yra labai giminingas minėtam projektui.

Bet, kaip dažnai būna su studija „Warner Bros.“, ji pernelyg pataikauja žiūrovams. Pamačiusi, kokį pelną atnešė komedinis veiksmo trileris „Deadpool“, studija privertė perfilmuoti dalį scenų tam, kad jose būtų daugiau humoro. Visgi juosta iki perfilmavimo turėjo tiek mažai linksmų scenų, kad jas visas galėjome pamatyti pirmajame, dar 2015 metais per „ComiCon“ parodą pasirodžiusiame, anonse. Ir, nors nesinori to sakyti, bet tai buvo pats geriausias studijos sprendimas per daugelį metų. Juosta žibėjo kokybišku ir lengvo turinio humoru.

Šis filmas, kaip ir šiais metas pasirodęs Zacko Snyderio režisuotas filmas „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“, turės dvi versijas – kino teatro ir režisieriaus. Man pasisekė, nes turėjau progą įvertinti neiškarpytą ir beveik pusvalandžiu ilgesnį filmą, kuriame buvo sudėtos pačios pikantiškiausios ir žiauriausios scenos, dėl kurių filmas įgautų griežtesnį cenzą. O to studija „Warner Bros.“ tikrai nenorėjo, tai teko pašalinti visus normą peržengiančius epizodus. Žinoma, nuo to galutinė versija nenukentėjo, todėl nėra dėl ko pergyventi.

Bendras juostos istorijos pamatas gana banalus, lygiai toks pats kaip ir komiksuose, todėl tikėtis stebuklų iš Savižudžių būrio misijos nereikia. Užtat kas šiame filme priverčia jausti malonumą – tai herojai. Būtent ant herojų ir laikosi visas veiksmas ir pati siužetinė pasakojimo linija. Kiekvienas iš veikėjų gauna maksimaliai laiko pasireikšti ir prisistatyti bei per visą filmo rodymo laiką pelnyti žiūrovų simpatijas. Įdomiausia ir pati svarbiausia šio filmo siužetinė linija priklauso Deadšoto veikėjui, kurio istorija gali netgi sugraudinti. Na, ir žinoma pats herojaus pristatymas vertas aplodismentų. Būtent tokį Deadšotą mes matėme komiksų puslapiuose ir netgi kompiuteriniame žaidime „Arkhamas: pradžia“. Tiesiog puikiai pristatytas veikėjas. Antroji ir taip pat gana svarbi istorija priklauso nuožmiausiam Betmeno priešui – Džokeriui ir jo mylimajai Harlei Kvin. Juostos metu papasakota jų pažintis, Harlės transformacija ir judviejų tarpusavio romantiški santykiai. Kalbant apie Harlę – tai tobulai ir itin kruopščiai pristatytas herojus, kuris ne tik sužavi, bet ir atima šarmą beveik iš visų kitų filmo veikėjų. Džokeris irgi gavosi toks, kokį mes matėme komiksuose. Tai jau nebe gangsteris iš 1989 m. filmo „Betmenas“ ar anarchistas iš kino genijaus Christopherio Nolano filmo „Tamsos riteris“, o tikrų tikriausias psichopatas. Tačiau, tam tikrais momentais, atsižvelgiant į personažo išvaizdą, susidarydavo toks jausmas, kad kino ekrane matome ne Džokerį, o metro seksualų psichą. Visi kiti veikėjai ne tokie svarbūs, tačiau ir jie buvo atitinkamai gerai pristatyti. Vienintelis nusivylimas, tai Žudikas krokas. Tiesiog klaikiai atrodantis ir nė iš tolo neprimenantis komiksinio varianto personažas, kuris sudarkė visą bendrą Savižudžių būrio įvaizdį. Kūrėjams reikėjo pažaisti kompiuterinį žaidimą „Betmenas: Arkhamo beprotnamis“. Va ten tai tobulas Žudiko kroko pateikimas.

Be herojų, kurių istorijos sudaro beveik visą filmo pamatą, nemažai dėmesio gauna veiksmas. Juostoje labai daug gero ir kokybiško veiksmo, kuris turi sužavėti tiek komiksų mylėtojus, tiek ir eilinius žiūrovus, atėjusius pasižiūrėti į susišaudymus ir dvikovas. Beje, filme yra ir „Greitų ir įsiutusių“ verta gaudynių scena su Betmenu.

Vienu žodžiu, ten yra visko, todėl tikrai nereikės nuobodžiauti peržiūros metu. Neliūdės ir tie, kuriems reikia gero humoro. Filmas kupinas kokybiško juodojo humoro ir tam tirų veikėjų veiksmų, kurie sukels nemažai juoko kino salėje. Dialogai irgi geri, todėl tie, kurie nėra skaitę komiksų apie šiuos herojus, galės nemažai sužinoti. Ir ne vien apie juos, bet ir apie patį Gotamą su Betmenu.

Šis naujas režisieriaus Davido Ayero režisuotas filmas atitinka visus komiksinių filmų standartus. Vienintelis dalykas, kuris galbūt šiek tiek gali erzinti – jame buvo mažai smurto ir brutalumo. Iki „Deadpoolo“ ir jo makabriškų scenų šiai juostai tikrai toli, bet atsižvelgus į kitus panašaus pobūdžio kino projektus, tai didelis studijos „Warner Bros.“ laimėjimas. Ką gi, dabar tenka laukti antrosios dalies, kuri, kaip praneša pirmtako kūrėjai, kino ekranus pasieks jau 2018 metais.

Techninė pusė

Specialieji efektai ir tuo labiau trimatė erdvė šiais laikais jau nieko nenustebina, nebent esi Jamesas Cameronas, tačiau čia kitas atvejis. Tvarkingai pateikti, kokybiški ir gana patrauklūs specialieji efektai ir 3D, šiame filme nukeliami į antrąjį planą. Šioje juostoje būtent dekoracijos, herojų grimas ir labai gražūs jų kostiumai iškeliami į pirmąjį planą. Nenustebsime, jeigu už tai kitų metų pradžioje bus gautos nominacijos Oskarams.

Muzika juostoje irgi verta aplodismentų. Čia kaip su 2014 m. filmu „Galaktikos sergėtojai“, kurio muzikinė palyda tapo metų sensacija dėl žinomiausių kultinių dainų. Šiame filme situacija identiška. Juostos peržiūros metu galime išgirsti Freddy Mercury parašytą „Bohemian Rhapsody“, kurią atliko Panic at the Disco, Eminemo hitą „Without Me“ ir Lil Wayne‘o su Whiz Khalifa ir Imagine Dragons naują dainą „Sucker for Paine“. Taip pat filmas turi ir stiprias muzikines kompozicijas, kurios sustiprina kiekvieną veiksmo ir įtampos kupiną sceną.

Garso montažas puikus, ypatingai gerai sustiprintas finalinėse scenose, kurios sudaro svarbų pamatą bendram juostos epiškumui. Vaizdo montažas be priekaištų. Istorija vystoma labai lengvai, be kokių nors trikdžių.

Aktorių kolektyvinis darbas

Apie aktorius galima pasakyti labai daug, tačiau apsiribokime ties keliais personažų atlikėjais, kurie sukūrė svarbiausius vaidmenis šiame įtemptame ir be galo smagiame filme.

Juosta buvo labai laukiama dėl Jaredo Leto ir jo įkūnyto Džokerio. Kaip ir visada, atsirado daugelis nepatenkintų žmonių, kuriems bet koks pasirinkimas Džokerio vaidmeniui atrodytų šventvagiškas Heatho Ledgerio atminties atžvilgiu. Niekas ir nesako, kad kažkas nori prilygti jo genialiai pristatytam personažui, tačiau būtų labai kvaila, jeigu studija „Warner Bros.“ atsisakytų šio personažo savo „DC“ komiksų vystomoje franšizėje. Nepamirškime, kad tiek komiksuose, tiek ir animaciniuose filmuose buvo pristatyti įvairūs Džokeriai. Ir būtent Jaredo Leto Džokeris labiausiai priminė klasikinį ir psichodelišką klouną, kuriuo visada ir buvo Džokeris. Tai išties stiprus ir puikiai suvaidintas personažas, kuris kaip diena ir naktis skiriasi nuo Heatho Ledgerio suvaidinto herojaus.

Be Džokerio, didžiausia filmo pažiba tampa Harlė Kvin, kurią suvaidino seksualioji ir be galo talentinga Margot Robbie. Tiek personažas, tiek ir pati aktorė visos juostos metu traukia dėmesį ir nepaleidžia nuo savęs iki pat galo. Galima teigti, jog po šio filmo dauguma taps Harlės Kvin gerbėjais. Ji kaip narkotikas, ji taps nauja priklausomybe, kurios norėsis dar, ir dar, ir dar.

Juostoje taip pat svarbų vaidmenį atliko Willas Smithas suvaidindamas Deadšotą. Gerai įkūnytas veikėjas ir įtikinama aktoriaus vaidyba. Be jo filme galime pamatyti Jay‘u Hernandezą, Violą Davis, Ezra Millerį, Carą Delevingne, Adewale’ą Akinnuoye-Agbaje, Joelį Kinnamaną, Jai‘ų Courtney‘į – visi jie atliko savo darbą gerai.

Verdiktas

„Savižudžių būrys“ – linksmai nuteikiantis, kokybiško ir ypatingai kieto veiksmo kokteilis, kuriame viską matome iš pagrindinių Betmeno priešų perspektyvos. Juosta nuo pradžios iki pat galo sužavi tiek savo humoru, tiek lengvai sukramtomu turiniu, nuostabia muzikine palyda ir išskirtinės charizmos „DC“ komiksų veikėjais, kurie ir sudaro pagrindinį šio įtraukiančio pasakojimo branduolio pamatą.

8.5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
9.0
Garso takelis
10
Techninė pusė
9.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Marius / 2016 rugpjūčio 1

    ir vėl tekste yra klaidų 😀
    „ji pernelyg pataikauja žiūrovaęččm, ms.“

    įdomu kaip Jūs vieninteliai pateikiate recenziją kai niekur jų nėra iš profesionalių kritikų. Aš suprantu kad būna boikotai, kai neleidžiama atskleisti ercenzijų iki tam tikros dienos.

    ir aš siūlyčiau iš esmės keisti savo rašymo stilių, nes Jūs daug rašote, bet nieko nepasakot. Apibendrinus visos nuomonės yra iš operos tas aktorius vaidino gerai, puikiai ir pan.
    Kitaip sakant labai pavišutiniškas. Visose Jūsų recenzijose trūksta kritiškos analizės kuri būtų atsiradusi iš Jūsų pačios interpretacijos.
    Nes veiksmo filmai turi gražių vaizdų, bet ar jie kažką reiškia.

    Ir vien dėl to Jūsų reitingo sistema yra klaidinga, nebent taikot į visiškai nemąstančius žiūrovus.

  2. Zack Snyder / 2016 rugpjūčio 1

    Maždaug visi filmai tą patį įvertinimą gauna pas jus. Dawn of Justice vos ne taip pat įvertintas. Nesigilinat visai į filmus, paviršutiniškos recenzijos.

  3. Dario Voitukevez / 2016 rugpjūčio 1

    Recenzijos tokios ir turi būti. Apžvalgininkas neturi teisės atskleisti svarbiausius siužetinės linijos momentus. Galima bendrai paminėti kas filme gali patikti, o kas nuvilti ir ar kūrėjams pavyko įgyvendinti savo užmojus.

  4. o tai kaip / 2016 rugpjūčio 1

    o tai ko virai tikėjotės? nemačius filmo kažką parašyti sudėtinga.
    beje yra ne tik rašibos klaijdos.

  5. Marius / 2016 rugpjūčio 2

    čia problema ne siužeto vingiai, o tai jog pmačius balą 9 ir paskaičius recenziją neįmanoma suprast iškur toks aukštas įvertinimas. Linksmas, kokybiškas veiksmo kokteilis absoliučiai nieko nepasako apie patį filmą. Dėl to peršasi tas paviršutiniškumas. Nes tarkim kad ir koks Batman V Superman. Gal herojų kova ir buvo graži. bet pats filmas vos pakenčiamas dėl tragiško scenarijaus ir kvailų motyvacijų ir pan.
    Tai perskaičius šią recenziją mažai kas aišku. Aš spėčiau, kad David Ayeris nesupjovė grybo. Bet tuo pačiu jis pristatė filmą Sabotage. O ten buvo taip sakant lempa 😀
    Bendrai tai Jūsų kolegos įdomiau rašo. Toks išdėstymas skyriais pameta bendrą mintį. Geriau palikt balus tik balų vietoje. O recenzijas rašyt be jokių šablonų.
    Aišku čia tik vieno žmogaus nuomonė 😀

  6. Zeo / 2016 rugpjūčio 3

    Kadangi kai kurie filmai Lietuvoje būna reklamuojami kiek stipriau nei kiti (Betmenas su Supermenu, Savižudžių būrys, Gautas iškvietimas ir panašiai), tai toks jausmas, kad buvaukine.lt pataikauja šitam reiškiniui su savo recenzijomis, nes nugi kaip tu čia gali kritiškai atsiliepti apie filmą, kuris turėtų į Lietuvos kino sales sutraukti potencialiai daug žiūrovų? Neretai įvertinimai ir įžvalgos gan smarkiai skiriasi nuo užsienio ir kitų recenzijų ir tai nutinka jau ne pirmą kartą ir tai jau darosi nepanašu į tiesiog nuomonių išsiskyrimą.

  7. Komiksietis / 2016 rugpjūčio 5

    Vaikų auditorijai skirtas filmas. Žiauriai lauktas, bet baisiai nuvylęs… Tokį aukštą balą, kokį skyrė recenzijos autorius, tik papirktas duočiau, negadinkit dviejų valandų savo gyvenimo.

  8. Vytautas / 2016 rugpjūčio 6

    man tai komiksų pagrindu kuriami dabarties filmai kuo toliau, tuo labiau išsigimsta, kai taip sumaišomi skirtingų frančizių herojai: Betmenas su Supermenu, Keršytojuose visi iš eilės, dabar Teisingumo lygoje visi iš eilės ir pan. Tuoj tarp jų visų ir Terminatorius su Svetimu ar Grobuonimi pasirodys, o vėliau ir Rokis su Džeimsu Bondu prisijungs. Dar betrūko, kad visi į Žvaigždžių karuose pratęstų savo žygius. Nesąmonė kažkokia. Net ir istorijų nebeatseku, kaip kas su kuo susiję. buvo supermenas su savo blogiečiais, Betmenas su savo, Thoras su istorija – buvo išlaikomas savitumas ir kiekvieno pagr. herojaus identitetas.
    Dabar visus suplaka. ne tik herojai plakasi, bet ir nesiderina kiekvieno jų galių pobūdis, laikmečiai, ar galų gale filmo žanrai (sci-fi, pasaka, mokslinis …) ir pan. Pvz. Thoras – grynai mitinė, skandinavų Dievų istorija, kaip moderni pasaka, ir staiga jis atsiranda šalia Geležinio žmogaus… ar Sakalo akies su lanku… juokas ima.

  9. MMdens / 2016 rugpjūčio 9

    Vytautai, tau juokas ima, o kūrėjams tie filmai atneša milžiniškus pelnus. Beje komiksuose, kaip ir filmuose herojų istorijos persipina, tad nauji herojų filmai ne visiškai „iš piršto laužti“. Jums, galbūt, tiesiog patinka kitokio pobūdžio filmai.

    Dėl recenzijos užkliuvo tai, kad autorius žino, kad sutrumpinta – kinoteatrinė filmo versija nenukenčia nuo iškarpytų kadrų. Kaip tai galima žinoti nemačius trumpesnės versijos??

  10. Vytautas / 2016 rugpjūčio 12

    Na, nežinau – dažnai skaitau ir apie milžiniškus nuostolius ar neatsiperkančius filmus. O ir svarstau kaip kino mėgėjas, kaip pats vertinu

  11. Augustas / 2016 rugpjūčio 13

    Geriausias visų laikų filmas nekantrauju iš vysti antraja šio filmo dalį 😀

  12. Trolis / 2016 rugpjūčio 18

    Labai pritariu Mariaus komentarams.
    Labai dažnai jūsų vertinimai prasilenkia gan ženkliai su kitų kritikų ar net IMDB bendru vertinimu. Pvz. šitas filmas IMDB dabar 6,8. Metacritics 6,6 iš žiūrovų, ir 40 iš kritikų. Pas jus 8,5. Tas pats beje su Star Trek ir kitais panašiais filmais. Mano supratimu filmas vertas tiek kiek IMDB ir metacritics apie 6,5 balo.
    Geros filmo pusės:
    Gera pagrindinių aktorių vaidyba, didžioji dalis charakterių labai gerai pateikta ir atskleista.
    Vaizo efektai ir muzika irgi visai gerai.
    Blogos filmo pusės:
    Žiaurus logikos trūkumas. Ypač antroje filmo dalyje. Aš suprantu ok čia komiskai ir t.t. bet netgi ir čia turi būti viskas logiška. Man žiauriai trukdė tai žiūrėt. Beje paskutiniu metu tai nemažos dalies komiksų ekrtanizacijų ir ne tik jų problema.
    Tiek kiek norėta parodyt šitame filme užtektų dviem dalim. Arba bent jau 2,5 val filmas turėtų būt. Nes dabar yra vertimasis per galvą, labai daug norima parodyt, daug pasakyt, o spėt viską tvarkingai papasakot niekaip per tokį trumpą laiką nepavyksta.

    Taigi mieli recenzijų rašytojai, paprašyčiau rimčiau žiūrėt į savo darbą, nes dabar tai jūsų rezencijos su mano vertinimu ir su IMDB ar metacritics vertinimais beveik visada prasilenkia. O tai paskui ri susidaro žmonėms įspūdis, kad jum gal moka iš tokias recenzijas? Ar gal jūs tiesiog nelabai kompetetingi esat parašyt rimtą gerą recenziją?

  13. Trolis / 2016 rugpjūčio 18

    Beje idomumo dėliai paėmiau 10 jūsų Si-Fi, komiksų ir siaubo filmų recenzijų ir palyginau su IMDB, Metacritics žiūrovų vertinimų ir Metacritics kritikų vertinimų. Tai gavosi, kad jūsų vertinimų vidurkis žiauriai didesnis nei ten.
    Taigi 10 filmų vertinimo vidurkis:
    Metacritics kritikai 5,4 balo
    Metacritics žiūrovai 6,2 balo
    IMDB 6,7 balo
    Buvau kine……….. 7,6 balo
    Man rodos viskas tuom pasakyta. Arba jūs labai labai mėgstas šituos žanrus ir tieisog jiems daugiau duodat iš meilės žanrui. Arba jums tikrai moka už tokias rezencijas. Arba jūs nelabai kompetetingi vertint. Arba jus paperka kitom priemonėm (nemokam filmų peržiūrom, pakvietimais į visokisu renginius ir pan).
    Aš tikrai labai labai tikiuosi, kad tai pirmas variantas, nes jūs vieninetlis normalus kino tinkalpis Lietuvoj.
    Linkiu išlikt nešališkiems 🙂

  14. Srn / 2016 rugpjūčio 18

    Savižudžių būrys-tai linksmas daug veiksmo prikimštas filmas kuris bando būti panašus į guardians of the galaxy.
    Bet deja, daug garsių dc veikėjų bet iš jų nieko gero.
    Pliusai
    1. Muzika. Tarsi žiūrėtum vaizdo klipus ypač pražioje.
    2. Visos scenos su betmenu ir Brusu Veinu. Daugiau betmeno.
    3. Veiksmas yra įdomus ir prie jo tinkanti muzika. Kartu linksmas kokteilis.
    4. Būrys. Aktoriai bei jų personažai įkūnyti nuostabiai. Patikėjau kiekvienu personažu iskyrus jokery.
    Minusai
    1. Jokeris. Man pasirodė, kad jis vaikiškas, pamaiva, urzgiantis ir kvailas. Netoks kaip Ledžeris tamsos riteryje.
    Mažai scenų su juo beto jis filme nieko nesudarė. Vos kelios scenos ir gasdinantys tekstai ir maivymasis. Neto tikejausi.
    2. Siužetas. Mėgstu filmus su mintimi su žinute ir protingus, bet filmas nuspėjamas ir tusčias.
    3. Blogiukas juokingas kvailai šokantis ir nieko vertas. O dar pabaigoje tas sukurtas šiukšlių debesis visai prajuokino.
    Išvada
    Tikėjausi geresnio filmo. Skaičiau, kad filmas iškarpytas ir perfilmuotas. Beje filmas labai tamsus. Lauksim bluray neiškarpytos versijos gal ji pateiks filma geresnį. Bendrai 6/10

  15. srn / 2016 rugpjūčio 21

    Beje rašantis recenzijas, būkite kritiškesnis. Skaitydamas jūsų recenzijas susidaro toks įspūdis, kad jums patinka visi filmai. Nes vertinimai daugmaž vienodi. Nesišvaistykite 9-10 balais. Mano atžvilgiu yra tik keletą filmų kuriems daviau 10 balų. ir Nedaug kuriems daviau 9 balus. Nebijokite pasakyti, kad filmas prastas jeigu jis yra prastas. Sėkmės darbuose.

  16. Evillak / 2016 rugpjūčio 28

    Aš labai norėčiau parašyti kokių gerų 3000-5000 žodžių TIKRĄ recenziją apie tai kodėl šis filmas yra vienas blogiausių šių metų filmų (galiu ginčytis gal net ir dėl vieno blogiausių dešimtmečio filmų). Šio filmo recenziją naudojau kaip svertą sprendžiant ar verta sekti šio tinklalapio recenzijas tačiau ji man parodė kad iš to jokios naudos nes asmenys rašantys recenzijas neturi menkiausio supratimo ar jiems tiesiog nusispjaut į filmo kūrybinę istoriją ir kas liko „už kadro“. Filmas kuris stresuoja patį režisierių ir iškerpa scenų iš kurių galima sulipdyti visą filmą apie veikėją kurio šiame filme iš vis neturėjo būti ir kuris pasirodo gal 1.5 min ir samdo pristatomųjų filmukų (trailer) kompaniją karpyti ir taisyti filmo kurio buvo nufilmuotos trys skirtingo tono versijos gauna 8 už režisūrą? Filmas kuris kiša į veidą ekscesyvų kompiuterinės grafikos kiekį ir primeną blogą Playstation žaidimą gauna 9 už techninę pusę? Filmas kuris kvailai krizenti verčiančiu aktorių „juokelių“ skaldymu (problema ne pašiepiančiame stiliuje o juokelių kokybėje ir aktorių „pastangose) gauna 8 už vaidybą? Ar čia „Kasablankos“ recenzija? Gal aš papuoliau į Krikštatėvio 44-mečio minėjimo proga daromą recenziją? Kad nelabai kažkaip…

    Labai apgailėtina recenzija dar apgailėtinesnio filmo ir aš labai norėčiau parašyti tikrą jo recenziją kad nebūtų taip atvirai apgaudinėjami žmonės: filmas susimauna ant pačių filmo gamybos pagrindų – apie siužetą pasakojama, jo eiga nerodoma, veikėjai pristatomi tris kartus iš eilės viena po kitos sekančiomis scenomis ir nė vienas iš jų neturi „asmenybės“ ar „veikėjo arkos“ ir neatlieka jokios asmeninės kelionės. Veiksmas visiškai bereikšmis nes pats siužetas visiškai nelogiškas – JAV sugalvoja sukurti nusikaltėlių komandą į kurią įeina pana kurios vienintelis gebėjimas – protiniai sutrikimai ir vidutiniai beisbolo lazdos naudojimo gabumai kai jai ant strėnų kabo pistoletas siekiant apsaugoti pasaulį nuo super grėsmių bet išeina kad pati programa susikuria sau priešą tad jei ne pati programa pasauliui net nereikėtų pagalbos (čia net ne spoileriai, čia trailerio lygio siužeto komentaras bet „siužetas“ tokio pat lygio taip kad „giliau“ trailerio lygio net nėra kur eiti)? Kiekviena scena prasideda nuo veikėjų „įėjimo į kadrą“ aklu ir krizenti verčiančiu savo eilučių kone perskaitymu ir „išėjimu iš kadro“ tiesiogine ta žodžio prasme…

    Vėlgi, tiesiog degu noru parašyti tikrą šio filmo recenziją (nors filmas jau be galo senas tokiam darbui ir nesu tikras ar kinuose beaptinkamas (Ačiū Dievui)). Net jei esat DC komiksų gerbėjai (kurių pagrindų (bet kad net nelabai…)) turėjo būti statomas šis filmas nerekomenduočiau šio filmo ir tikras įvertinimas turėtų būti tarp 3-4. Tam tikra prasme šis filmas net nėra filmas nes sudėliotas kaip „traileris“ ir jo kinematografija mažiau apgailėtina tik nei „Devynių gyvenimų“ bet tame filme „atsukinėjamas“ kadras siekiant parodyti pakartotinį veiksmą (taip iš tikrųjų!!!) todėl toks „komplimentas“ daug nereiškia.

    Apgailėtina, apgailėtino filmo recenzija!!! Prašau net jei kokiame Palapišių kino teatre aptiksite šį filmą leiskite jam nugaišti ir nebešerkite Warner Brothers savo pinigais. Gal tada su DC licencija bus elgiamasi kiek pagarbiau…

  17. srn / 2016 rugpjūčio 28

    Evillak pritariu tau 100 proc