Taip jau išėjo, kad šią vasarą sulauksime net penkių komiksų ekranizacijų: ,,Geležinis žmogus“, ,,Speed Racer“, ,,Tamsos riteris“, ,,Nerealusis Halkas“ ir ,,Pragaro vaikis II“. Du iš jų priklauso Marvel studijos leidžiamiems komiksams. Šių spalvotų paveikslėlių knygelės Lietuvoje nėra populiarios, bet jau po truputi pradeda skintis savo kelią į lietuvio širdį. ,,Geležinis žmogus“ – labai populiarus JAV. Net neabejoju, kad būtent ten jis susišluos savo pagrindines pajamas, nušluos kino teatrų sales ir sužavės daugelį šio komikso fanų.

Tokio žanro filmai nėra labai rimti, labiau skirtas atsipalaidavimui, tinka eiti žiūrėti ir su šeima, ir su drauge,ir šiaip iš neturėjimo ką veikti, kokią lietingą ar saulėtą dieną. Prie tokios pramogos akims tiks ir spragėsiai pilvui, kurių traškėjimas neturėtu trukdyti šalia sėdinčiam žiūrovui, nes ekrane garsas pakankamai garsus, o jo kokybę (virpėjimus) galima net ir pajust.

Filantropas Tonis Starkas mėgaujasi savo milijardais, merginomis, žurnalistų dėmesiu ir visai nekiša nosies į kitų reikalus – svarbus jis tik pats sau. Pagrindinį turtą susikrovęs iš savo gaminamų ginklų industrijos. Bet viskas jo gyvenime pasikeičia tada, kai netikėtai pakliūna į kruopščiai surengtą pasalą ir tampa belaisviu, kurioje prieš jį naudojami būtent jo ginklai. Supratęs, kad jo kompanijos kuriamas apsisaugojimas nuo blogio ne gina žmones, o juos žudo, padaro išvadas. Nelaisvėje jam liepta sukurti ginklą, kuris padėtų teroristams daryti dar blogesnius darbus. Bet Starkas tyliai susimeistrauja geležinį kostiumą, (tapusį pagrindiniu filmo centru ir akcentu) ir tada prasideda pagrindinis veiksmas, kuris neleidžia nuleisti akių nuo ekrano ištisas dvi valandas.

Filmą režisavo Jon Fevreau. Tai pirmasis tokio didelio metražo filmas jo karjeroje. Iki tol jam dar nebuvo tekę susukti tokio masiškai laukiamo filmo. Autorius 2005 m. sukūrė ne itin dideli filmą: ,,Zatura: Nuotykiai kosmose“ ir net paskolino savo balsą animacinei komedijai ,,Medžioklės sezonas atidarytas“, kuri Lietuvoje buvo išties žiūrima.

Aišku kino aikštelėje geriausiai jautėsi pagrindinio vaidmens atlikėjas Robertas Daunis jaunesnysis, kuriam kostiumas taip tiko ir patiko, kad sutiko net vaidinti visuose tęsiniuose kiek tik jų bus. Šis jo pasisakymas iškart įtiko kino bosams. Į pagrindinį vaidmenį pretendavo daug garsių aktorių, bet jų neapsimokėjo samdyti dėl per didelio honoraro. Geležinį žmogų norėję suvaidinti garsūs aktoriai: Nikolas Keidžas (prisiekęs komiksų fanatikas), Tomas Kruzas, kuriam pagrindinio vaidmens nebūtų užtekę, šis dar ir prodiuseriu norėjęs tapti.

Koks superherojus be dailios mylimosios? Čia ją atlieka Gwyneth Paltrow, kuri už vaidmenį ,,Įsimylėjęs Šekspyras“ laimėjo Oskarą, kaip geriausia aktorė. Vaidinti jai tenka nedaug, su užduotimi ji susitvarko pakankamai gerai ir atrodo kaip niekad gražiai.

Ilgai sklido gandas, kad T. Starko geriausio draugo vaidmenį filme atliks Samuelis L. Jacksonas, bet taip jau išėjo jog šiam vaidmeniui buvo pasirinktas Terence’as Howardas, kurio vaidyba čia labai gerai įsipaišo. S. L. Jacksoną išvys tik kantriausi – po titru palikta dovanėle (epizodas), kuriame suteikiama galimybė ir jam pasireikšti.

Kai Hollywoode pakvimpa fantastinio filmo idėja iškart atsisukama į ILM studija, sugebančią geriausiai susitvarkyti su iškeltais specialiųjų efektų užmojais. Tarp garsesnių studijos darbų galima būtų paminėti visas ,,Žvaigždžių karų dalis“, ,,Indianos Džounso“ trilogija (ir naujausią dalį, kurios premjera yra laukiamiausia pasauly šiuo metu), bei dauguma Spielbergo filmų. Neveltui šią studiją pasirinko ir ,,Geležinis žmogus“, nes pagražintas šios studijos animatorių, jis atrodo išties stulbinančiai. Herojaus super kostiumas yra lygiai toks pat, kaip ir originaliame šių dienų ,,Geležinio žmogaus“ komiksuose. Beje, jis jau leidžiamas nuo 1963m., o jo autorium laikomas legendiniu komiksu personažų autorius Stanas Lee.

Ekranizacijoje visko pilna: pikto pavydo,gražios meilės, lemtingos mirties, kuri atvers akis,nešvarios išdavystės, daug veiksmo ir vietoj bei laiku įsiterpiančių juokelių.

Brangus, bet skanus kūrinys išėjo, tad jei patiks ši prabangi ekranizacija, galit ramiai laukti kito Marvel superherojo – ,,Nerealiojo Halko“, kuris jau ne už kalnų atkeliau į kino ekranus. Man asmeniškai filmas patiko lygiai taip pat, kaip ,,Žmogus voras“ ar Bryan‘o Singer‘io ,,X- Menai“.

8.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
9.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
9.0
Garso takelis
10
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles