Tikrojo Johno Lennono laiško istorija – legendinio bitlo žinutė muzikantui Steve‘ui Tilstonui įkvėpė filmą „Denis Kolinsas“

1971-aisiais britų folkmuzikos atlikėjas Steve‘as Tilstonas davė interviu nedideliam alternatyviam muzikos naujienų žurnalui „ZigZag“. Jame vyras papasakojo apie jo debiutinį albumą, sudarytą iš nuoširdžių dainų su gitaros pritarimu. Tada maždaug 30-ies buvęs Johnas Lennonas perskaitė šį interviu ir į jį atsakė laišku prieš pat išleisdamas savo superhitą „Imagine“. Daugiau kaip prieš keturis dešimtmečius užgimusi istorija balandį atkeliauja į Lietuvos kino teatrus šmaikščiame filme su Alu Pacino „Denis Kolinsas“.

Išgyvenimų ir pasirinkimų kupinos komedijos „Denis Kolinsas“ pagrindinis herojus Denis – tai scenarijaus kūrėjų patobulinta S.Tilstono versija. Tiek tikrame gyvenime, tiek filme atlikėjas, kuris galiausiai sulaukia J.Lennono laiško, yra įsitikinęs, kad pinigai pakeičia kūrybą ir priverčia išsižadėti širdies balso.

Originaliame bitlo laiške, kurį išpublikavo „New York Times“ J.Lennonas mėgina paaiškinti, kad buvimas turtingu nepakeičia požiūrio ar muzikos, tik palengvina gyvenimą. 64-erių S.Tilstonas neturėjo progos atsakyti legendiniam bitlui jam esant gyvam – „ZigZag“ redakcijai perduota žinutė buvo paklydusi daugiau kaip 34-erius metus. Garbaus amžiaus muzikantas teigė nežinantis, kaip J.Lennono laiškas galėjo pakeisti jo gyvenimą iš tiesų. „Užsidirbu duonai muzikuodamas jau 40 metų. Buvo ir pakilimų, ir nuosmukių, tačiau tai buvo kvapą gniaužianti kelionė, ko gero, savo patirties nekeisčiau“, – žurnalistams sakė S.Tilstonas.

Filmo „Denis Kolinsas“ scenarijus kiek spalvingesnis – tikra istorija rėmęsi kūrėjai pridėjo intriguojančių smulkmenų, humoro bei dramos. Pagrindinis personažas Denis sulaukia J.Lennono laiško praėjus 40-čiai metų nuo jo išsiuntimo, tuoj po savo gimtadienio ir ši žinutė – geras papurtymas ir priminimas apie jo pamirštus siekius. „Kadaise Denis turėjo savitą žavesį, tačiau pasidavė srovei. Tuo metu, kai herojus sulaukia laiško – jo gyvenimas tarsi atsirėmęs į sieną. Jam už nugaros – nesuskaičiuojami metai šėlsmo, svaigalų, gundančių moterų ir žmonų, kurių Denis nė nepamena. Būtent todėl Lennono žinutė jį taip stipriai paliečia“, – kalbėjo pagrindinį vaidmenį atlikęs 74-erių A.Pacino. Aktorius pabrėžė, kad „Denis Kolinsas“ pasakoja ne nusivylimo, o optimizmo istoriją, kur herojaus kelyje nestinga atradimų ir iššūkių.

Žinomų aktorių būrys su nepakartojamu A.Pacino priešakyje filme „Denis Kolinsas“ privers Lietuvos publiką šypsotis kino teatruose nuo balandžio 3 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles