Šventinis LRT kino gidas: Kalėdos kaip kine

Šventinę savaitę rekomenduoti filmus kaip niekada sunku – gausi LRT kanalų programa kupina nuotaikingų kino juostų, miuziklų, animacinių ir dokumentinių filmų.

Su visa LRT programa susipažinti galite čia, o kino gidas padės nepraleisti svarbiausių savaitės juostų.

Ketvirtadienis, gruodžio 24 d.

Kūčių rytą magišką žinomos pasakos „Gražuolė ir pabaisa“ versiją dovanoja italų kino kūrėjai, nukelsiantys į XVIII a. Prancūziją. Kartą laimingą kunigaikščio Leono kasdienybę sunaikina gaisro liepsnos, pasiglemžusios ne tik pilį, bet ir mylėtą žmoną. Apdegęs šeimininkas tampa pabaisa, o vyro randai bjauroja ne tik jo kūną, bet ir širdį.

Nelaimingas Leonas nuo visų atsiskiria, veidą ima dengti sidabrine kauke. Vieną dieną kunigaikščiui prasiskolinęs jūrų kapitonas Morisas Diubua tarnauti į pilį atsiunčia savo jauniausią dukrą Belą… Pirmąją pasakos dalį įsijunkite per LRT TELEVIZIJĄ 11.10 val., o jos tęsinį stebėkite 11.15 val. Kalėdų dieną.

Vėlų Kūčių vakarą praleiskite su muzika: LRT TELEVIZIJA rodys „Operos vaiduoklį“ – britų ekranizaciją pagal populiarųjį 1986 m. sukurtą Andrew Lloydo Webberio miuziklą. Per 25 metus Fantomas sulaukė pasaulinės šlovės. Pagal operą 2004 metais buvo sukurtas filmas bei muzikinė interpretacija.

Dabar nuostabųjį reginį žiūrovai gali pamatyti savo ekranuose. 25-mečio proga nufilmuotas Karališkojoje Alberto salėje šis žadą atimantis pasirodymas laikomas vienu sėkmingiausių teatro istorijoje.

Operos fantomo istorija pasakoja apie jauną operos dainininkę Kristiną, girdinčią paslaptingą balsą iš Paryžiaus operos rūmų kerčių. Tik vienas žmogus iš aktorių trupės žino, kad nematomas jos globėjas, bauginantis viso teatro artistus, – tai luošas, subjauroto veido muzikos genijus, įsimylėjęs jaunąją dainininkę. Deja, fantomas siekia keršto. Filmą įsijunkite 23.30 val.

Penktadienis, gruodžio 25 d.

Kalėdų vakarą LRT PLIUS eteryje – Europos kino rubrika, kurioje laukia komiška vokiečių drama „Tėvai vieni namuose. Vinteriai“. Juosta tęsia trijų filmų ciklą apie kasdienį šeimų gyvenimą, kuris apvirsta aukštyn kojomis, kai užaugę vaikai palieka tėvų namus. Tanja ir Matijas nustemba sužinoję, kad jų duktė nesiruošia studijuoti – mergina nutarė tapti mechanike Berlyne.

Netrukus po šios žinios Tanja palieka savo vyrą dėl jaunesnio bendradarbio. Buvusiam mokytojui Matijui labai sunku susitaikyti su tokiais pokyčiais – jis pasiryžta kovoti tam, kad išsaugotų šeimą. Filmą įsijunkite 21 val.

Kalėdų neįsivaizduojame be šilumos, meilės ir viso aktorių žvaigždyno filme „Tegyvuoja meilė!“. Romantinėje komedijoje žiūrovai išvys Alaną Rickmaną, Hugh Grantą, Keirą Knightley, Coliną Firthą, Rowaną Atkinsoną, Emmą Thompson, Liamą Neesoną, Claudią Schiffer ir daugybę kitų puikiai pažįstamų veidų, šįkart pasakosiančių istorijas, prasidėjusias likus penkioms savaitėms iki švenčių.

Ką tik išrinktas naujasis Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas, užkietėjęs viengungis, įsimyli Natali, kuri kiekvieną rytą jam atneša arbatos. Jo sesuo Karen guodžia žmonos netekusį našlį Danielį, o jos vyras Haris mezga romaną su savo pavaldine. Hario firmos darbuotoja Sara jau dvejus metus žavisi bendradarbiu Karlu, dėl kurio reikės daug ką pakeisti savo gyvenime.

Našlio Danielio vienuolikmetis įsūnis išgyvena vieną svarbiausių akimirkų gyvenime – įsimyli gražiausią mokyklos mergaitę. Populiarus trilerių rašytojas Džeimis sužino apie žmonos neištikimybę ir išvyksta iš miesto, tikėdamasis sukurti romaną. Jauna gražuolė Džulijeta jau senokai draugauja su juodaodžiu Piteriu ir vieną gražią dieną nusprendžia susituokti.

Kalėdų laikotarpis iššūkiu tampa ir populiariems muzikantams, ir picų išvežiotojams. Visus juokingus ir be galo skirtingus personažus vienija vienas tikslas – meilė. Aštuonių skirtingų meilės istorijų personažai netikėtai sutinka vieni kitus, o tada nelauktai atitolsta, kol visagalis likimas juos vėl suveda į vieną vietą. Romantišką, komišką ir šventišką juostą per LRT TELEVIZIJĄ stebėkite 22.25 val.

Filmas nominuotas 2 „Auksiniams gaubliams“. Iš viso juosta pelnė 10 kino apdovanojimų ir 29 nominacijas.

Šeštadienis, gruodžio 26 d.

Šventinėje „Kino žvaigždžių alėjoje“ – fantastinė komedija „Kartą per Kalėdas“. Tai – klasikinio populiaraus Franko Capros filmo „Gyvenimas yra nuostabus“ (1946) televizijos versija. Meri svajoja kuo greičiau pasprukti iš provincijos miestelio ir pakeliauti po pasaulį, tačiau po tėvo mirties ji priversta tapti vietinio banko vadove.

Finansinei krizei prasidėjus, jauna moteris praranda pasitikėjimą savimi, ji vis dažniau ima galvoti apie savižudybę. Į pagalbą atskuba Meri angelas sargas – rūpestingoji Klara. Kalėdų išvakarėse ji primena, kiek daug gerų darbų Meri nuveikė savo gyvenime, atskleidžia, koks liūdnas būtų šis pasaulis be jos. Jaudinančią juostą žiūrėkite per LRT PLIUS, 21 val.

Sekmadienis, gruodžio 27 d.

Lietuviško kino sekmadienius LRT TELEVIZIJOS eteryje tęs dokumentinė 2020 m. juosta „El Padre Medico“. Režisieriaus Vytauto Puidoko filmas – atgijusi Aleksandro Ferdinando Bendoraičio legenda, kuri byloja apie kilnų gydytoją, II-ojo pasaulinio karo pabėgėlį iš Lietuvos, savo rankomis sukūrusį plaukiojančių ligoninių tinklą, teikusį pagalbą tūkstančiams Amazonės baseine gyvenančių žmonių.

Pokalbiai su liudininkais, prabangaus asmeninio gyvenimo detalės bei įtarimai žmonių išnaudojimu pradeda griauti „lietuviškosios Motinos Teresės“ mitą. Įsijunkite 22 val. Filmas bus rodomas su subtitrais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles