Rusijoje dieną prieš premjerą uždrausta rodyti Holivudo trilerį „Numeris 44“, kuris šalį vaizduoja „kaip Modorą“

Panašu, kad cenzūra Rusijoje įgija vis didesnę jėgą – vakar buvo paskelbta, kad švedų režisieriaus Danielio Espinosos naujoji juosta „Numeris 44“ (angl. „Child 44“) Rusijos kino teatrų nepasieks. Sprendimą pakomentavo pats Rusijos Federacijos kultūros ministras Vladimiras Medinskis, sakydamas, kad panašaus tipo filmai neturėtų pasiekti Rusijos žiūrovų.

Kaip pranešė Rusijos naujienų tarnyba „TASS“, V.Medinskis pabrėžė, kad trileryje rodoma „ne šalis, o Mordoras“ (fantastinės J.R.R.Tolkieno sukurto Viduržemio dalis, kur gyvena pagrindinis neigiamas personažas Sauronas, – red. past.). Jis pridūrė, kad filme „parodomi fiziškai ir morališkai neįgalūs nevisžmogiai, kruvina masė iš kažkokių orkų ir gyvų mirusiųjų.“

Pagal to paties pavadinimo Tomo Robo Smitho bestselerį pastatytame trileryje „Numeris 44“ parodomi tamsūs stalinistinės Rusijos laikai. Istorijos centre – per siūles braškanti sistema ir mėginimas patyliukais nuleisti keistas ir žiaurias vaikų mirtis. Painią nusikaltimų virtinę atnarplioti pasiryžta Leo Demidovas (akt. Tomas Hardy) – buvęs našlaitis, valstybės saugumo pareigūnas, kuris dėl nenoro įduoti žmoną ištremiamas į šalies gilumą. Tiek romano, tiek filmo siužetas – iš dalies paremtas tikrais faktais apie vieną kraupiausių Sovietų Sąjungos žudikų – Andrejų Čikatilo. Šis serijinis žudikas, kanibalas, nekrofilas ir pedofilas anapilin nusiuntė per pusšimtį žmonių, daugiausia vaikų.

Rusijos kultūros ministras taip pat teigė, kad filmai kaip „Numeris 44“ netinka „nei rodyti Pergalės 70-mečio metais, nei kada nors apskritai“. „Mūsų šalis, ta, kuri laimėjo Antrajį pasaulinį karą, ištrūko į pasaulio lyderius ir ketino siųsti pirmąjį žmogų į kosmosą, parodoma kaip Mordoras“, – piktinosi jis. V.Medinskis patikslino, kad esmė net ne konkrečiame filme. „Amerikiečių kino kūrėjai gali užsiimti saviraiška kiek tik nori. Mums nerūpi. Mūsų principo reikalas – padėti tašką, kai kuriamos šizofreniški mūsų pačių atspindžiai“, – kalbėjo jis, kaltindamas filmo reklaminės kampanijos autorius ir platintojus dėl to, kad jie nepriėmė sprendimo atsisakyti šio filmo rodymo Rusijoje anksčiau.

Nors Rusijos kultūros ministerija nurodė, kad „Numeris 44“ premjera Rusijoje buvo atšaukta susitarus su filmą platinančia rusų kompanija „Central Partnership“, tačiau kompanijos atstovai žiniasklaidai sakė, kad Kultūros ministerija tiesiog be jokių paaiškinimų atšaukė filmo transliavimo licenciją. Sprendimas uždrausti juostą „Numeris 44“ Rusijos kino teatruose kaip mat sulaukė internautų nepasitenkinimo bangos.

Ridley Scotto prodiusuotame trileryje „Numeris 44“ žiūrovai išvys ryškiausių Anglijos ir Švedijos kino žvaigždžių – šalia pagrindinį vaidmenį painioje nusikaltimų istorijoje atlikusio Tomo Hardy pasirodys britų ekrano pažiba Gary Oldmanas bei Skandinavijos talentai Noomi Rapace ir Joelis Kinnamanas.

Kaip „šalyje, kurioje nėra nusikaltimų“ rasti žudiką, kuris neegzistuoja? Lietuvos žiūrovai filme „Numeris 44“ sužinos jau nuo balandžio 24 dienos.

Filmo „Numeris 44“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles