R. Crowe: „Iki pat vaidinimo pradžios filme „Žmogus iš plieno“, aš nebuvau matęs nė vieno filmo apie Supermeną“

Sunkaus būdo, bet neapsakomo profesionalumo aktorius Russellas Crowe per savo karjerą yra suvaidinęs daugybę skirtingų vaidmenų. Visiems žinomo filmo „Gladiatorius“ dėka, aktorius gavo savo pirmąją ir kolkas vienintėlę Oskaro statulėlę geriausio aktoriaus kategorijoje. Šį savaitgalį aktorius į didžiuosius kino ekranus grįžta daugybės žvaigždžių apsupty juostoje „Išmokyk mane mylėti“ (angl. „Fathers and Daughters“), tačiau Russello Crowe indėlis į juostą neabejotinai yra vienas didžiausių.

Muzikanto karjera ir pasaulinis kritikų pripažinimas

Russellas Crowe gimė 1964 metais Naujojoje Zelandijoje. Būsimo aktoriaus šeima į Australiją persikraustė, kai R. Crowe sulaukė ketverių. Savo vaikystėje jaunuolis daugiausia laiko praleido filmų ir serialų filmavimo aikštelėse, kuomet tėvai dirbo maisto tiekėjais. Sulaukęs 6-erių metų R. Crowe buvo pasirinktas našlaičio vaidmeniui vietiniame televizijos seriale pavadinimu „Šnipinėjimo galia“ (angl. „Spyforce“). „Žinote, vaikystėje aš nebuvau žvaigžde jaunimo tarpe. Greičiau buvau tas žvaigždutes papildantis jaunuolis. Mano tėvai buvo vietiniai maisto gamintojai ir tiekėjai, o tai man suteikė galimybę būti tuo įkyriu mažu vaikiu filmavimo aikštelėse, kurį visi tik ir norėdavo stipriai pamokyti elgesio manierų. Bet man tai patiko“, – prisiminimais iš vaikystės dalijosi aktorius.

Australijoje aktorius suvaidino kelis smulkius vaidmenis mažai žinomose juostose, tačiau sulaukęs 16-os R. Crowe save labiau matė ne aktorystėje, o muzikos pasaulyje. Jaunuolis pradėjo solo karjerą Russ Le Roc slapyvardžiu, o neužilgo įkūrė ir roko grupę pavadinimu „30 Odd Foot Of Grunts“. Grupė išsiskyrė 2005-ais Russello Crowe pageidavimu, nes aktorius norėjo save išbandyti kitame muzikiniame stiliuje. Tais pačiais metais muzikantas įkūrė naują grupę, kuri sėkmingai gyvuoja iki šių dienų.

Po kelių metų R. Crowe visgi suvokė negalįs gyventi be aktorystės ir grįžo gyventi atgal į Australiją. Suvaidinęs kelis smulkius vaidmenis Australijos miuzikle „Briliantinas“ (angl. „Grease“) bei „Kraujo broliai“ (angl. „Blood Brothers“) aktorius neilgai trukus suvokė turįs išmokti vaidinimo amato. R. Crowe bandymas įstoti į Nacionalinį dramos meno institutą buvo atmestas, o studijų dekanas į tai atšovė paprastai: „Russelai, tai bus tik Tavo ir mūsų laiko švaistymas. Tu gi ir taip jau esi aktorius ir mes tiesiog neišmokinsime tavęs naujų vaidinimo elementų. Išmoktum nebent neigiamų bruožų“. Paklausęs patarimų, aktorius kelių metų bėgyje pagaliau debiutavo ir didžiajame kine filme „Saulės kaliniai“ (angl. „Prisoners of the Sun“), o po metų suvaidintas pagrindinis vaidmuo filme „Kryžkelė“ (angl. „The Crossing“) leido aktoriui būti nominuotam Australijos filmų instituto apdovanojimuose geriausio pagrindinio aktoriaus kategorijoje.

Aktorius R. Crowe kartu su grupe „30 Odd Foot Of Grunts“ scenoje
Aktorius R. Crowe kartu su grupe „30 Odd Foot Of Grunts“ scenoje

Kitais metais aktorius pagaliau pelnė savo karjeroje pirmą rimtą įvertinimą – suvaidinęs juostoje „Įrodymas“ (angl. „Proof“) R. Crowe to paties Australijos filmų instituto apdovanojimuose gavo geriausio antraplanio vaidmens titulą. Kitais metais juostos „Skustagalviai“ (angl. „Romper Stomper“. 1993) dėka padėjo aktoriui pagaliau būti atpažintam ir pasaulinių kino kritikų. Suvaidinęs šioje juostoje aktorius trečius metus iš eilės buvo nominuotas apdovanojimuose, tik šįkart pagrindinio vaidmens kategorijoje, kur ir nurungė visus savo konkurentus.

Tarptautinė šlovė ir įtakingiausių Holivudo režisierių pripažinimas

Sėkminga aktoriaus karjera nebuvo nepastebėta ir Holivude. Aktorė Sharon Stone buvo ant tiek sužavėta aktoriaus potencialu, kad net būdama viena prodiuserių vesterne „Greitas ir negyvas“ (angl. „The Quick and the Dead“. 1995) pakvietė R. Crowe vaidinti ir šiame filme. Juosta sulaukė pripažinimo tik vietinėje Amerikos rinkoje, tačiau tai nesutrukdė R. Crowe užsidirbti gero vardo. Apie aktorių išgirdo tokio lygio režisieriai, kaip Ridley Scottas ar Michaelas Mannas, kurie įtraukė R. Crowe į savo ateities filmų sąrašus.

Pagaliau apie aktorių plačiau išgirdo ir visas pasaulis, o aktoriaus žinomumas ir potencialas pradėjo kilti dar sparčiau. Savoje vaikystėje pasirodęs pirmame projekte „Šnipinėjimo galia“, aktorius nė negalėjo įsivaizduoti, kad ateityje turės galimybę netgi būti nominuotas titului gauti. Vaidmuo šalia Sharon Stone ir kitų puikių aktorių padėjo šiam užsitarnauti daugybės kino studijų pagarbą ir jau netrukus aktorius pradėjo gauti pasiūlymus vaidinti kituose Holivudo filmuose. Kita R. Crowe karjeroje stotelė buvo kartu su Denzeliu Washingtonu filme „Virtuoziškumas“ (angl. „Virtuosity“).

Ir visgi, nepaisant fakto, kad dauguma Holivudo kritikų aktorių laikė perspektyviu ir patraukliu žmogumi publikai, dauguma amerikiečių R. Crowe nežinojo iki pat filmo „Los Andželas slaptai“ (angl. „L. A. Confidential“). Juostos istorija pasakojo apie tamsųjį Los Andželo laikotarpį 1950-aisiais, o Russellas Crowe juostoje vaidino brutalų policijos pareigūną Bud White’ą, vieną iš trijų visiškai skirtingų policininkų. Pasaulyje filmas buvo priimtas itin teigiamai bei padėjo aktoriui užsitarnauti pasaulines gerbėjų simpatijas. Kino kritikams itin teigiamą įspūdį paliko aktoriaus pasiruošimas vaidinimui – R. Crowe tiesiogine to žodžio prasme užsidarė sporto salėje bei treniravosi, kad atrodytų kaip galima tinkamiau savo vaidinamam personažui. Kino studija tai išnaudojo taip pat įdomiai – norėdami paryškinti aktoriaus raumenis leido jam vilkėti viena išmiera mažesnius rūbus.

Holivudo žvaigždė ir vienintėlė Oskaro statulėlė

Ateinančiais metais aktorius nusprendė psichologiškai pailsėti nuo įtemptų vaidmenų ir suvaidino šerifą „Disnėjaus“ filme „Aliaskos paslaptis“ (angl. „Mystery, Alaska“. 1999). Šiam vaidmeniui aktorius ruošėsi itin atsakingai ir išmoko čiuožinėti ant ledo. „O žinote, nei Australijoje, nei Naujojoje Zelandijoje ledo čiuožyklų nėra tiek daug. Mes mieliau deginamės paplūdimiuose ar čiuožinėjam banglentėmis, bet ledas – tai jau ne mūsų sfera“, – kodėl neišmoko čiuožinėti vaikystėje pasakojo R. Crowe.

Aktorius R. Crowe filme „Aliaskos paslaptis“ (angl. „Mystery, Alaska“)
Aktorius R. Crowe filme „Aliaskos paslaptis“ (angl. „Mystery, Alaska“)

Tais pačiais metais aktorius pirmąkart suvienijo jėgas su režisieriumi Michaelu Mannu juostoje „Informatorius“ (angl. „The Insider“). Filmas tiek kritikų, tiek žmonių buvo priimtas itin teigiamai, o vaidmuo šalia Alo Pacino padėjo aktoriui užsitarnauti nominaciją geriausio aktoriaus kategorijoje tais metais vykusiose Oskarų įteikimo ceremonijoje. Kino kritikams pro akis nepraslydo ir aktoriaus kardinalūs pokyčiai, kai R. Crowe šiai juostai specialiai priaugo apie 15 kilogramų svorio ir buvo beveik neatpažįstamas. „Russellas Crowe yra ateities žvaigždė“, – tuo metu užsiminė Michaelas Mannas. „Aktoriui nereikia repetuoti savo scenarijaus, jei jis išties yra geras aktorius. Kamera pagaus tavo žvilgsnį, emociją ir psichologiją, o Russellas yra fenomenalus. Pas jį akyse nėra ašarų bei jis nevaidina iš savęs kažkokios primadonos. Jis tiesiog sugeba įeiti į savo vaidmenį ir jį suvaidina geriau nei dauguma šių laikų aktorių. Jis gali gulėti ant žemės, staigiai atsistoti ir nueiti – o kadras atrodys tiesiog genialiai“.

Iki šių dienų šiuos aktoriaus metus prisimena turbūt kiekvienas. 2000-iais metais R. Crowe įžengė į geriausių Holivudo aktorių gretas, suvaidinęs Ridley Scotto juostoje „Gladiatorius“ (angl. „Gladiator“). Specialiai šiam vaidmeniui aktorius ir vėl turėjo imtis kardinalių savo išvaizdos pokyčių ir juostai priaugo apie 18 kilogramų raumenų. Filmavimosi aikštelėje lūžo ne tik kaulai aktoriaus pėdoje, tačiau ir šonkauliai, bet tai padėjo aktoriui gauti pirmą ir kolkas vienintėlę Oskaro statulėlę geriausio aktoriaus kategorijoje. „Aš esu labai laimingas galėjęs suvaidinti tokį stiprų personažą. Tai buvo begalo stipri juosta tiek psichologiškai, tiek dramatiškai, o Ridley Scottas tikrąja to žodžio prasme sukūrė stebuklą. Sukūręs jau daugybę įsimintinų vaidmenų režisierius pristatė vieną geriausių visų laikų filmų ir sulig šia juosta jis pristatė naują kryptį režisieriams kinematografijoje“, – portalui „Entertainment Weekly“ pasakojo Russellas Crowe.

Blogojo berniuko reputacija ir teroristų apsireiškimas

Laikui bėgant pasaulyje vis labiau ėmė plisti gandai apie sunkų aktoriaus būdą. 1999 metų pabaigoje, aktorius buvo išvytas iš Australijos baro todėl, kad jame perdaug triukšmavo ir tyčiojosi iš žmonių. Baro savininkas aršiai teigė turintis video kasetę, įrodančią aktoriaus triukšmavimą ir net kivirčus su kitais lankytojais, tačiau netrukus buvo paduotas į teismą. Aktorius teigė, kad baro savininkas reketavo R. Crowe, gąsdindamas paviešinti vaizdo įrašą visuomenėje. Sunki aktoriaus reputacija suteikė žmonėms galimybę lyginti jį su jaunuoju Brando, kuris irgi savuoju laiku nebuvo pati paprasčiausia persona. Nepaisant laisvalaikiu sunkaus aktoriaus būdo, R. Crowe kolegos teigia, kad filmavimo aikštelėse jis išlieka tikru profesionalu.

Aktorius R. Crowe, kuomet jį paleidžia iš policijos komisariato dėl paleisto telefono viešbučio darbuotojui į galvą
Aktorius R. Crowe, kuomet jį paleidžia iš policijos komisariato dėl paleisto telefono viešbučio darbuotojui į galvą

2000 metais laimėjęs Oskaro statulėlę aktorius pradėjo dar labiau vaidentis žurnalų viršeliuose, o romanas filmavimo aikštelėje kartu su filmo „Įkaitas“ (angl. „Proof of Life“) žvaigžde Meg Ryan tik smarkiau pakurstė aistras. Artimi poros šaltiniai teigia, kad dėl aktorių romano, iširo Meg Ryan ir kito žinomo žmogaus Denniso Quaido santuoka. Kad ir kaip norėtume pasidžiaugti R. Crowe sėkme ir romanu su Meg Ryan, galime tik nuliūsti, nes dar tų pačių metų gruodį pora išsiskyrė.

Iš kitos pusės, aktoriaus įdomų gyvenimą patvirtina ir dar vienas įvykis. 2001 metais Federalinis tyrimų biuras pradėjo tyrimą tikėdama, kad yra rengiamas sąmokslas R. Crowe pagrobimui. Tik po kelių metų aktorius atskleidė, kad pasak jį pasiekusios informacijos, R. Crowe savo tikslams norėjo pagrobti „Al Qaeda“ teroristai. „Žinote, yra truputį keista, kuomet vėlų vakarą sulauki skambučio iš federalinio tyrimų biuro, kurie teigė, jog tik man atvykus į Los Andželą, mane pasitiks jų agentai. Pasimetęs paklausiau jų, ar kas nutiko, tačiau jie atkirto tik viena – kad turiu būti labai atsargus ir prieš kiekvieną savo žingsnį gerai apgalvoti, ką darau. Jie paskui man pasakė grupuotės tikslus, tačiau pagrindiniu jų buvo  pagrobimas ikoniškų JAV piliečių, taip stengiantis destabilizuoti kultūrinę šalies būklę“. Auksinių Gaublių įteikimo ceremonijoje aktorius pasirodė kartu su apsauginiais bei tas pats pasikartojo filmo „Įkaitas“ premjeroje Londone.

Savo teisybę mėgstantis įrodyti aktorius darkart įsivėlė į skandalą Londono bare jau už kelių metų. 2005 metais R. Crowe buvo suimtas Niujorko miesto pareigūnų, kuomet šis nesusivaldęs paleido telefoną tiesiai viešbučio darbuotojui į galvą.

Nuostabus protas ir draugystė su Holivudo režisieriumi

Ir visgi, sunkaus būdo aktorius filmavimo aikštelėse dažnai lieka nepakeičiamu. 2001 metais R. Crowe suvaidino juostoje „Nuostabus protas“ (angl. „A Beautiful Mind“), o juosta pasakojo Nobelio premijos laureato Johno Nasho istoriją. Tai buvo treti metai iš eilės, kuomet aktorius buvo nominuotas geriausio aktoriaus kategorijoje Oskarui laimėti. R. Crowe yra vienintelis aktorius Holivudo istorijoje, kuris buvo nominuotas statulėlėms gauti trejus metus iš eilės. „Atvirai pasakius, aš esu labai savikritiškas. Manau, kad dauguma mano suvaidintų personažų buvo suvaidinti blogai, tačiau tikiu, kad šįkart man galėjo pavykti“, – prieš daugiau nei dešimtmetį sakė R. Crowe. „Su Johnu Nashu susipažinau neiškart. Pirmiausia turėjau nufilmuoti atsakymą, kodėl esu tinkamas šiam vaidmeniui, video kasetėje ir jam nusiųsti. Žinote, žinant jo jautrų būdą nenorėjau iškart gąsdinti žmogaus, bet galiausiai jis pats atvažiavo į filmavimo aikštelę ir mes pasikalbėjome. Aš jo paklausiau vieno paprasto klausimo, į kurį atsakyti jam užtruko penkiolika minučių. O klausimas buvo paprastas – ar jis norėtų puodelio kavos ar arbatos. Viskas pasibaigė tuo, kad dalis mūsų pokalbio buvo įtraukta į filmą. Juostoje yra scena, kuomet žmogus manęs paklausia, kokios arbatos aš noriu, o aš pradedu vapenti sau po nosimi, kad nežinau, kokią arbatą jie teikia, ar ji tiks mano organizmui, ar mane tenkins jos skonis“, – juokėsi R. Crowe.

Dauguma kitų aktoriaus filmų taip pat buvo sėkmingai įvertinti. R. Crowe visad mėgo dirbti tik su patikrintais žmonėmis, todėl jau po kelių metų pasirodė juosta kartu su jo draugu bei aktoriumi Paulu Bettany „Komandoras: Tolimoji pasaulio pusė“ (angl. „Master and Commander: The Far Side of the World“. 2003). Po kelių metų R. Crowe ir vėl suvienijo jėgas su režisieriumi Ronu Howardu bokso filme „Pakilęs iš pelenų“ (angl. „Cinderella Man“). Vaidyba šioje juostoje leido pasaulio kritikams garsiai spėlioti, kad aktorius ir vėl bus nominuotas Oskaro statulėlei, tačiau šįkart gandai buvo netikslūs.

Aktorius R. Crowe juostoje „Pakilęs iš pelenų“ (angl. „Cinderella Man“)
Aktorius R. Crowe juostoje „Pakilęs iš pelenų“ (angl. „Cinderella Man“)

Ateinančiais metais savo draugystę su Russellu Crowe itin sustiprino režisierius Ridley Scottas. 2006-2008 metų periode išėjo net trys jų bendri filmai: romantinė drama „Geri metai“ (angl. „A Good Year“), biografinė kriminalinė drama „Amerikos gangsteris“ (angl. „American Gangster“) ir veiksmo trileris su Leonardo DiCaprio priešaky „Melo pinklės“ (angl. „Body of Lies“). Vaidmenys pastaruosiuose dviejuose filmuose padėjo aktoriui ir vėl būti nominuotam Australijos filmų instituto apdovanojimuose, o juostos pelnė tiek teigiamus kritikų įvertinimus, tiek su kaupu atsipirko finansiškai. „Žinote, yra labai svarbu atrasti tokį žmogų, kuriuo galėtum pasitikėti visais gyvenimo klausimais. Aš tikiu, kad filmavimo aikštelėje tokį žmogų atradau ir jis, be abejo, yra Russellas Crowe. Mes abu esame labai panašūs – jis yra visąlaik piktas, aš taip pat. Mes neesame erzinančios personos, tačiau patys labai tokių nekenčiame“, – pasakė ir nusijuokė pats kino genijus Ridley Scottas. „Šiaip dirbti kartu su Russellu yra tikras malonumas. Kuomet aktorius įninka į savo vaidmenį, jis sugeba įnešti į juostą daugybę teigiamų dalykų bei idėjomis dalinasi itin greitai. Prisimenu, kuomet pasiūliau jam vaidinti „Gladiatoriuje“, jis tiesiog atsisėdo šalia manęs ir pradėjo siūlyti savo viziją, kaip jo vaidinamas personažas turi atrodyti bei itin greitai prigretino save prie herojaus. Russellas yra be galo apsiskaitęs žmogus ir apie Romos Imperiją man pripasakojo tokių dalykų, kokių net įsivaizduoti negalėjau“.

Miuziklų žvaigždė ir nenoras vaidinti „per lengvo“ personažo

Aktorius R. Crowe juostoje „Robinas Hudas“ (angl. „Robin Hood“)
Aktorius R. Crowe juostoje „Robinas Hudas“ (angl. „Robin Hood“)

Nenutrūkstamas aktoriaus ir režisieriaus Ridley Scotto bendradarbiavimas prasitęsė juostoje „Robinas Hudas“ (angl. „Robin Hood“), kur aktorius vaidino kartu su Cate Blanchett ir Macu von Sydowu. Į miuziklų sferą R. Crowe grįžo 2012 metais, kuomet prisijungė prie filmo „Vargdieniai“ (angl. „Les Miserables“), o kartu su R. Crowe juostoje vaidino ir Hugh Jackmanas, Anne Hathaway bei Amanda Seyfried. „Atvirai pasakius, tik gavęs pasiūlymą vaidinti šioje juostoje, aš iškart atsisakiau. Kitą dieną su manimi susisiekė vienas juostos prodiuserių ir pasiūlė mums susitikti Londone. Mūsų abiejų laimei aš kaip tik skridau į draugų vestuves Europoje, tai man nebuvo problemų nuskristi ir į Londoną pokalbiui. Mums išsišnekėjus, pasakiau jam, kad man tiesiog nepatiko man siūlomas Javerto personažas ir aš net negalėjau įsivaizduoti, kaip galėčiau jį suvaidinti. Atvirai pasakius, aš jaučiau, kad personažas yra tiesiog per paprastas žmogus, be jokio „cinkelio“, o tokių suvaidinti aš tiesiog nemoku. Tuomet už kelių savaičių susitikau su juostos režisieriumi Tomu Hooperiu ir išdėsčiau jam savo neramumus dėl juostos. Aš iki šiol nesuvokiu kaip, bet Tomas sugebėjo tuos išgąsčius pakeisti privalumais ir aš sutikau vaidinti. Kartu gavau ir užduotį sau – pasistengti filmavimo metu atsakyti pats sau į užduotus klausimus. O šiaip, jau praėjus šiek tiek laiko galiu pasidžiaugti, nes dauguma aktorių kaip tik stengiasi gauti vaidmenis, kurie jiems yra per sunkūs, galbūt net neįveikiami, o befilmuojant suvokti, kad tau tai išties pavyko“, – portalui „Digital Spy“ pasakojo aktorius.

Prieš kelis metus pasirodė viena nedaugelio juostų, kur aktorius suvaidino fantastikos žanre. Zacko Snyderio režisuojamoje juostoje „Žmogus iš plieno“ (angl. „Man of Steel“) aktorius suvaidino Jor-El personažą. „Tai nėra šiaip sau filmas. Visi gi žinome Supermeną, tačiau Zacko Snyderio filmo pasaulis ir aplinka yra kitokia. Tai yra tamsus filmas ir psichologiškai labai komplikuotas. Nemanau, kad kasnors yra pabandęs psichologiškai įsivaizduoti, ką reiškia būti Supermenu šioje modernioje visuomenėje, kai herojus tiesiog atsiranda iš neaišku kur. Manau, kad su savo užduotimi Zackas susitvarkė nuostabiai. Ir išvis, ši juosta yra nuostabi. Pagrindinis herojus yra super ikoniškas personažas ir aš esu laimingas, galėjęs irgi prisidėti prie šio vaidmens plėtojimo“, – apie režisierių ir patį filmą komentavo R. Crowe. „Šiaip turiu prisipažinti – aš nesu matęs nė vieno filmo apie Supermeną. Nesu matęs net to, kuriame vaidino Marlonas Brando, o ką atsimenu, tai tik matytą juodai baltą Supermeno serialą, kai dar buvau mažas vaikas. Tačiau be abejonės, Zacko scenarijus šįkart buvo daug stipresnis“.

Šį savaitgalį į kino ekranus atkeliauja naujausia juosta kartu su Russellu Crowe pavadinimu „Išmokyk mane mylėti“. Ir nors juostoje aktorius negriežia pagrindiniu smuiku, tačiau jo buvimas filmavimo aikštelėje ir aktorių kolektyve visiems reiškia itin daug. Juostos režisierė Gabriele Muccino teigia, kad ši juosta gali padėti aktoriui gauti dar vieną apdovanojimą: „Russellas Crowe yra fenomenalus aktorius. Aš tikiu, kad tai gali būti jo sugrįžimas ant nugalėtojų pjedestalo – parodys tik laikas. Russellas yra labai reiklus aktorius, turintis tikrą magnetinę jėgą, kuri prie savęs traukia kitus žmones. Net ir būnant poilsių kambary ar visai ne filmavimo aikštelėse, mes visada jaučiame jį šalia. Turiu omeny, tą tokią magnetinę trauką. Su juo juosta tampa „didžia“, o jam suvokus, kad režisierius turi aiškias idėjas ir kaip tinkamai išnaudoti aktorių, jis tik dar labiau užsimotyvuoja dirbti. Jis yra aktorius, gebantis interpretuoti penkis skirtingus charakterių bruožus pasakydamas vieną paprastą eilutę. Russello sukurta drama tiesiog paliko mane be amo. Jis nuostabus. Nuostabus protas“.

Asmeniniame gyvenime aktorius gali pasigirti ganėtinai kukliai. 2003 metais aktorius vedė aktorę Danielle Spencer, su kuria susilaukė dviejų sūnų ir išsiskirti jau spėjo 2012 metais. „Su Danielle iki šiol palaikome gražius santykius. Juk niekas neveda tik tam, kad paskui išsiskirtų. Privalome savo vaikams suteikti gražią vaikystę ir mes stengiamės tai daryti. Juk jie mūsų vaikai“.

Kviečiame susipažinti su naujausia aktoriaus Russello Crowe juosta „Išmokyk mane mylėti“:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles