Prieš 35-erius metus legendinį „Pac-Man“ sukūręs japonas savąjį žaidimą palygino su „The Beatles“ muzika

Liepos 24 dieną kino teatrus pasieks unikali fantastinė veiksmo komedija „Pikseliai“ (angl. „Pixels“), kurioje Žemę puls ateivių pagal populiarių kompiuterinių žaidimų personažus sukurti priešai. Vieną didžiausių iššūkių mūsų planetos gyventojams mes grėsmingai nusiteikęs geltonasis „Pac-Man“. Vos daugiau kaip prieš savaitę šis legenda tapęs žaidimas atšventė 35-ąjį jubiliejų. Sukakties proga portalas Time.com pakalbino „Pac-Man“ sukūrusį Japonijos vaizdo žaidimų dizainerį Toru Iwatani.

Geltonoji „Pac-Man“ galva, rijanti taškučius, mėgstanti vyšnaites ir bijanti vaiduoklių 60-ies T.Iwatani sukrovė nemenkus turtus. Vien nuo 2008-ųjų šio žaidimo pagrindu buvo sukurta 15 mobiliųjų žaidimų programėlių, o netrukus jis debiutuos ir didžiajame ekrane. Filme „Pikseliai“ sukurtas net nedidelis profesoriaus Iwatani vaidmuo, kurį atliko aktorius Denis Akiyama.

Pasak T.Iwatani, „Pac-Man“ gimimą įkvėpė sykį jo valgyta pica. Suvalgęs gabalėlį jis pagalvojo, kad likusi picos dalis galėtų tapti nauju herojumi. Kadangi pica – maistas, tad ir žaidimo personažas turėtų ką nors valgyti. „Tokie dalykai kaip meilė ar mada labiau patraukia moterišką auditoriją, o maistas, valgymas – universalus dalykas, dominantis kiekvieną, tad ši idėja man labai patiko. Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje buvo daug žaidimų, kuriuose reikėjo naikinti ateivius, tad žaidimų kavinėse būrėsi daugiausia berniukai, ten buvo tamsu ir nešvaru. Norėjau tai pakeisti, norėjau, kad ir mergaitės susidomėtų vaizdo žaidimais“, – interviu kalbėjo japonas, pats sumodeliavęs ir garsą, kurį išgirsta žaidėjas, kai „Pac-Man“ praryja vaisių.

Legendinio žaidimo autorius teigė besididžiuojantis savo kūdikiu, kuris bus mylimas amžinai. „Pac-Man“ tapo klasika žaidimų pasaulyje. Jis tapo tokiu standartu kaip „The Beatles“ kūriniai muzikos pasaulyje. Man tai – didelė garbė“, – sakė T.Iwatani. Kūrėjas taip pat teigė dar nebaigęs savojo kelio su „Pac-Man“ ir intrigavo, esą ateityje šis gali net uždainuoti.

Fantastinės veiksmo komedijos „Pikseliai“ pasakojimas prasideda, kai 1982-aisiais JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) išsiunčia žinutę, vildamasi užmegzti kontaktą su nežemiškos kilmės civilizacijomis. Į galaktikos tolius pasiųstoje kapsulėje –Žemės gyvenimo bei žmonių kultūros vaizdai ir vaizdo įrašai. Nelaimei, ateiviai neteisingai interpretuoja pridėtas vaizdo žaidimų ištraukas, kurias jie suvokia kaip kvietimą į karą. Puolimą surengusios ateivių pajėgos atakai panaudoja žaidimus kaip mūšio modelius, kurių centre – legendinis geltonasis „Pac-Man“.

Puikūs aktoriai, daugybė šmaikščių pokštų ir klasikiniai vaizdo žaidimai fantastinėje veiksmo ir nuotykių komedijoje „Pikseliai“ Lietuvą pasieks liepos 24 dieną.

Lietuviškai titruotas filmo „Pikseliai“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles