Netrukus kino ekranuose – stulbinančiai graži odė fotografui Sebastião Salgado filme „Žemės druska“

Ketvirtį amžiaus žavėjęsis fotografo Sebastião Salgado darbais, režisierius Wimas Wendersas pristato įspūdingą biografinį dokumentinį filmą „Žemės druska“ (angl. „The Salt of The Earth“), kerintį savo didybe ir emocionalumu. Įtakingas kino žurnalas Variety W. Wenderso Oskarui nominuotą filmą pavadino „Stulbinančiai gražia ode fotografui Sebastião Salgado“, įvertindamas jį kaip vieną geriausių metų filmų.

S. Salgado – fotografas, keliautojas, tėvas. Žmogus, gaudantis akimirkas ir žvilgsnius, kuriuose sutelpa visas gyvenimas. Jo nuotraukos – lyg metraštis, kuriame užfiksuota žmonijos žiaurumo istorija ir negęstantis geismas gyventi. Žmonės, žemės druska. Savo ilgas keliones pradėjęs nuo nepažintų Pietų Amerikos kaimelių, Salgado suprato, kad privalo būti ten, kur pasauliui skauda labiausiai, kur vyksta didžiausios žudynės, siaučia ligos ir badas. Tačiau šis filmas nėra tik menininko portretas, jame susiduria trys žvilgsniai, trijų patirtys ir perspektyvos: fotografo S. Salgado, jo sūnaus Juliano Ribeiro Salgado ir filmo režisieriaus W. Wenderso – „pašaliečio“, kurį kažkada sukrėtė pamatyta aklos moters nuotrauka.

„Kuo geriau pradėjau pažinti Sebastião, tuo aiškiau supratau, kad jis yra kur kas daugiau nei fotografas ir mes privalome atskleisti dažnai nematomą jo asmenybės pusę – Sebastião yra ekologas ir mūsų planetos ateities vizionierius“, – sako režisierius W. Wendersas, fotografo darbais besižavintis jau ketvirtį amžiaus.

Pats fotografas, tapęs juo kone per atsitiktinumą, motyvą fiksuoti skaudžius pasaulio momentus ir norą dirbti karštuosiuose pasaulio taškuose aiškina paprastai – „Toks gyvenimas…“ ir priduria – „Mes esame žiaurūs gyvūnai. Mes, žmonės, esame žiaurūs gyvūnai. Čia, Europoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje – visur mes esame be galo žiaurūs. Mūsų istorija yra karų istorija. Tai yra istorija be galo, represijų istorija, beprotystės istorija“…

Įspūdinga kelionė karštaisiais pasaulio taškais, civilizacijos nepaliestais kampeliais ir vietomis, kurių grožio kasdienybėje nepastebime, kinuose jau nuo birželio 26 dienos.

Filmo anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles