Neįtikėtini faktai apie „Bleiro raganą”: aktoriai galvojo, kad filmuojasi visai kitame filme

Žymiojo 1999 m. filmo „Bleiro raganos projektas“ tęsinys „Bleiro ragana“ buvo filmuojamas didžiausioje paslaptyje – net ir patys aktoriai galvojo, kad dalyvauja visai kito filmo – juostos „Miškai“ – filmavime. Tik keli filmą kūrusios studijos „Lionsgate“ vadovai žinojo tiesą. Prieš beveik 20 metų sukurta juosta tapo visų laikų pelningiausiu kino projektu: pastatytas vos už 60 tūkst. dolerių, viso pasaulio kino teatruose filmas uždirbo apie ketvirtį milijardo. Ir tai tik viena iš įdomybių apie spalio 14 dieną kino teatruose pasirodžiusį siaubo filmo tęsinį. Premjeros proga surinkome įdomiausius faktus iš filmavimų. Daugelis jų tikrai nustebins.

– Pirmojo filmo užuomazgos siekia dar 1993 metus, kai buvo pradėtas rašyti „Bleiro raganos projektas“ scenarijus. Jo ėmėsi du studentai, o scenarijų sudarė vos 23 puslapiai. Mat jaunuoliai tikėjosi, kad aktoriams dialogų kurti nereikia – jie belakstydami miškuose iš išgąsčio improvizuos patys.

– Trims pagrindiniams aktoriams už dieną filmavimo aikštelėje buvo mokama vos po 1000 dolerių. Juosta nufilmuota per 8 dienas.

– Aktoriai galvojo, jog filmuojasi tikrais įvykiais paremtoje juostoje ir tikėjo pasakojama legenda, o apie tai, jog tai tik išgalvotas scenarijus sužinojo gerokai vėliau, nei įvyko premjera.

–  Aktoriams teko naudotis GPS žemėlapiais, kad rastų kiekvienos dienos filmavimų detales.

– Po pirmojo filmo pasirodymo kino teatruose daugelis žiūrovų buvo įsitikinę, kad pagrindiniai aktoriai tikrai mirė.

– Dar buvo tokių, kuriems prireikė psichologinės pagalbos.

– Pirmojo filmo žvaigždės Heather Donahue mamai po premjeros atkeliavo tūkstančiai užuojautos dėl prarastos dukters atvirukų.

– Režisieriai melavo ir „Bleiro raganos projektas“ aktoriams. Kai šie buvo pasiųsti įsijausti į vaidmenis, sutiko apsimetusius vietinius, kurie imdavo pasakoti šiurpias, tačiau išgalvotas istorijas.

– Režisieriai ne filmavimų metu netikėtai užpuldinėdavo aktorius, kad šie neprarastų budrumo ir nuolat jaustų įtampą.

– Pirmosios dalies reklamai buvo pasitelkta neįtikėtina idėja: juosta buvo reklamuojama kaip dokumentika ir buvo tikinama, jog visi rodomi įvykiai – tikri. Šiandien tokia reklaminė kampanija jau tikrai neišdegtų…

Tačiau šiandien ypatingos reklamos ir nereikia – už save kalba faktas, jog tai yra garsiojo filmo istorijos tęsinys ir kino kritikų liaupsės: „Bleiro ragana“ ne mažiau šiurpi, nei jos pirmtakas.

Buitine kamera nufilmuoti epizodai atskleidė tragišką trijų paauglių likimą 1994–aisiais Merilendo valstijos miškuose. Trys kiną studijuojantys jaunuoliai nutarė įsitikinti apylinkėse sklandančios legendos apie klastingą Bleiro raganą tikrumu ir dingo be pėdsakų. Jų nufilmuota medžiaga buvo rasta tik po penkerių metų. Spalio 14 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliavo šios juostos tęsinys „Bleiro ragana“. Į paslaptinguosius miškus iškeliauja antra ekspedicija…

Filmo anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles