Šią savaitę mūsų rubrikos svečias – atlikėjas Vaidas Baumila. Iš pažiūros – muzikos pasaulio ypatingai užimtas žmogus, kaip pasirodo, turi labai daug bendro su kinu ir yra tikrai gerai apsišvietęs kinomanas. Kviečiame paskaityti, ką į mūsų atsakymus atsakė dainininkas, kuris taip pat yra vaidinęs ir lietuviškame kine.

1. Ką Jums gyvenime reiškia kinas?

Iškart mintyse iškyla vaizdinys, kai dar sename bute Šeškinėjė žiūrėdavom jau dabar atgyvenusias VHS kasetes tokių filmų, kaip – „Commandos“, „Girtas meistras“ (angl. „Drunken master“) ir pan. Kinas visuomet buvo arti, visuomet juo domėjausi. Juk tai lyg pasaka, tavo vaizduotės pasaulis perkeltas į didijį spalvotą ekraną, kas gali būti geriau? Blogas ar geras kinas – tik pats norėdavau įsitikinti ir turėti savo nuomonę. Ar galiu save vadinti užkietėjusiu kino maniaku? Galbūt, bet žinau, kad yra kietesnių (šypsosi).

2. Ar dažnai lankotės kino teatre? Kokius filmus pasirenkate?

Kartą į savaitę stengiuosi nueiti kino salėn. Renkuosi tuos filmus, kurie man rodos verti mano laiko. Tai labai priklauso nuo mano mėgstamų aktorių, režisierių ir t.t. Savo research aš pasidarau. Tačiau, kaip ir sakiau. Man magu susidaryti savo nuomonę apie vieną ar kitą filmą. Bet be abejonės yra tokių, kuriuos tiesiog praleidžiu.

3. Labiausiai Jus sukrėtęs filmas, kurio antrą kartą negalėtumėte žiūrėti?

Yra filmų sukrėtusių mane. Bet tokio, kurio niekad negalėčiau žiūrėti… galbūt visai nenorėčiau žiūrėti „Kanibalų holokausto“ (angl. „Cannibal Holocaust“) dar kartą.

4. Koks Jūsų mėgstamiausias režisierius ir kodėl?

Sunku atsakyti. Wess Anderson, Martin Scorsese, Christopher Nolan, Denis Villeneuve, Steve Mcqueen ar Alejandro Gonzalez Inarritu, Robert Zemeckis, Quentin Tarantino? O gal tas pats Cari Joji Fukunada, dėl kurio dauguma negalėjom praleisti nė vienos „Tikro detektyvo“ (angl. True Detective“) serijos. Jų daug, tikrai daug. Neturiu jo vieno mėgstamo.

5. Kokį filmą galėtumėte nuolat žiūrėti? Gal turite kokią mėgiamą juostą, kurią įsijungiate kartą metuose ar dažniau?

Yra keli filmai, kuriuos nuolat galėčiau žiūrėti. Tai „Forestas Gampas“ (angl. „Forest Gump“), „Pabėgimas iš Šoušenko“ (angl. „Shawshank Redemption“) ir „Vienas namuose“ (angl. „Home Alone“), Argentinos „Paslaptis jų akyse“ (angl. „Secret in Their Eyes“, orig. „El secreto des us ojos“)! Ne, meluoju. Jų daugiau, bet gal nepradėkim.

6. Jūsų mėgiamiausias aktorius, aktorė ir filmai, kuriuose jie Jums paliko didžiausią įspūdį?

Šiuo metu man labiausiai imponuoja Jake Gyllenhaal darbas („Prisoners“, „Enemy“, „Night Crawler“). Christian Bale („The Prestige“, „The Machinist“) tikriausiai yra pirmasis sąraše. Negaliu nepaminėti Tom Hardy („Bronson“). Žinau jog daugeliui jis itin statiškas ir vienalypis, bet aš manau kitaip.

7. Kokį kino žanrą mėgstate labiausiai ir labiausiai patikęs šio žanro filmas?

Renkuosi iš visko. Fantastika, drama, komedijas, veiksmo, mokslinė fantastika ar psichologiniai filmai. Nesu didelis siaubo filmų mėgėjas, bet būtų nusikaltimas neįvardinti Stanley Cubrick „Švytėjimo“ (angl. „The Shining“).

8. Blogiausiais Jūsų matytas filmas ir kodėl?

Ohh… Blogiausias. Nežinau ar būsiu labai originalus ar užmėtytas akmenimis – M. Night Shyamalano paskutiniai VISI filmai. Kodėl? Šis režisierius užmigo ant laurų po „Šeštojo pojūčio“ (angl. „Sixth sence“) sėkmės ir mąstydamas, jog taikydamas tą pačia netikėtų posūkių sistemą visuose savo filmuose jis išloš, labai klydo. Kvaili, neišbaigti scenarijai, su itin prasta režisūra, aktorių veiksmais ir dialogais, kurie visiškai niekaip neįteisina personažų – vėlgi režisieriaus kaltė.

9. Ką manote apie Lietuvos kiną? Kokie mūsų nacionaliniai filmai Jums patiko labiausiai?

Man itin smagus Lietuviško kino atgimimas. Stengiuosi pamatyti kuo daugiau lietuviškų filmų, tačiau, dėja, ne visi jie džiugina. Iki gero kino, gerų scenarijų ir gerai kine vaidinančių aktorių dar turime palaukti. Didžiuojuosi filmais „Lošėjas“, „Redirected“, „Meistras ir Tatjana“. Bet tai tik keli man patikę, jų tikrai daugiau.

10. Koks būtų jūsų tobulų matytų filmų penketukas?

1. „Moteris, kuri dainuoja“ (orig. „Incendies“)
2. „Pradžia“ (angl. „Inception“)
3. „Negarbingi šunsnukiai“ (angl. „Inglorious Basterds“)
4. „Versmė“ (angl. „The Fountain“)
5. „Neliečiamieji“ (angl. „The Intouchables“. Yra daug daugiau penketų, tikrai daug daugiau. Tačiau pasakiau, kas pirmiausia šovė galvon.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles