„Kino pavasario“ alaus pristatyme – filmas su grupės „Sigur Ros“ narių muzika

„Kino pavasario“ alaus pristatyme – filmas su grupės „Sigur Ros“ narių muzika

21-ajame „Kino pavasaryje“ bus, kaip niekada, daug muzikos. Nuo grupės „Sigur Ros“ garso takelio atidarymo filme „Viskas dėl šou“ – iki „Beach Boys“ biografijos dramoje „Meilė ir malonė“. Muzikalus ir šių metų festivalio alus „Antras planas“. Jis „Raudonų plytų alaus dirbtuvėse“ gimė skambant gyvai kino muzikai. Susirinkusieji į „Antro plano“ pristatymo renginį pirmieji galėjo ne tik paragauti šio alaus, bet ir pamatyti šių metų festivalio atidarymo filmą „Viskas dėl šou“. Jame, kaip jau minėta, muzika taip pat atlieka labai svarbų vaidmenį.

„Kino pavasario“ alui bręstant darykloje žinomus kūrinius iš filmų fortepijonu skambino džiazo pianistas, kompozitorius, profesorius Artūras Anusauskas. Jis tokiam koncertui pasirinktas neatsitiktinai. Per savo karjerą A. Anusauskas yra atlikęs ne vieną kūrinį iš kino filmų – talkinęs „Bel Canto“ chorui koncerte „CineMass in concert“, jo metu atlikęs kūrinį iš Steveno Spielbergo filmo „Šindlerio sąrašas“, taip pat sukūręs muziką lietuviškiems filmams „Perpetuum Mobile“ ir „Narcizas“.

„Kino pavasariui“ su gyva muzika sukurtas belgiško saison stiliaus ribotos partijos alus pavadintas „Antras planas“, nes, pasak aludarių, alus šalia kino užima antraplanį vaidmenį.

„Tai išraiškingas alus – jame daugiau aromatų, kurie man primena gėles. Alus kiek stipresnis. Visa tai dėl elio mielių ir gausesnio ingredientų – salyklo ir apynių – kiekio. Tai nėra dar vienas šviesus alus, tačiau jis, kaip ir „Kino pavasaris“, siūlo alternatyvą, kurią pabandžius, atrandi kažką nauja. Alus skirtas kinui ir filmų aptarimams baruose, todėl mums atrodė būtina į alų įdėti kino. Gyva fortepijono muzika daryklos patalpose skambėjo fantastiškai ir, noriu tikėti, kad jos paklausę, geresni tapome ne tik mes, bet, ko gero, ir pats alus“, – „Antro plano“ pristatymo renginyje kalbėjo „Raudonų plytų alaus dirbtuvių“ aludaris Andrius Bagdzevičius.

Atsižvelgiant į tai, renginio svečiams „Kino pavasario“ organizatoriai suteikė progą pamatyti festivalio atidarymo filmą „Viskas dėl šou“ („The Show of Shows“). Jo režisierius Benediktas Erlingssonas jau patvirtino savo viešnagę „Kino pavasaryje“, kurio metu susitiks su filmo žiūrovais bei atsakys į jų klausimus.

Festivalio vyr. programos sudarytojo Edvino Pukštos teigimu, „Viskas dėl šou“, kaip atidarymo filmas, leidžia festivaliui plaukti prieš srovę. „Adrenalinas, juokas ir šiurpulį keliantis malonumas – žiūrint šį filmą kyla daugybė įvairiausių emocijų. Su kolegomis pamatėme šią juostą Sarajevo kino festivalyje ir supratome, kad ji labai tinka atidaryti festivalį. Žinoma, atsirado kitų pretendentų, kilo daug diskusijų, bet prieš Kalėdas visi nusprendėme, kad „viskas bus dėl šou“, – renginyje svečiams atviro E. Pukšta.

„Viskas dėl šou“ – išties netradicinis pasirinkimas atidaryti festivalį, mat filme nėra dialogų. Vietoje jų skambės kultinės islandų grupės „Sigur Ros“ narių sukurta muzika, o ekrane keisis neįtikėtini vaizdai iš praėjusio amžiaus cirko pasirodymų, kurių daugelis anksčiau viešai nerodyti. Šį filmą „Kino pavasario“ metu bus galima išvysti penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Pernai, bendradarbiaujant su „Raudonų plytų alaus dirbtuvėmis“ taip pat gimė „Kino pavasariui“ skirtas ribotos partijos su riešutais brandintas elis „Išplautas kadras“. Tai buvo pirmasis alus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, kuris bręsdamas, tikrąja to žodžio prasme, žiūrėjo kino filmus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles