Dokumentinių filmų režisierė G. Žickytė: „Realybė kartais parašo įdomiausius scenarijus“ (video)

Kartais patys įdomiausi filmų scenarijai nutinka realybėje. Tai įrodys kovą prasidėsiančio 20-ojo „Kino pavasario“ dokumentiniai filmai, kurie šiemet bus skirstomi į dvi programas: „Spalvotas gyvenimas“ ir „Asmenybės“. Viena žinomiausių Lietuvos dokumentinio kino kūrėjų Giedrė Žickytė supažindina su savo rekomenduojamais šių metų „Kino pavasario“ dokumentiniais filmais.

Juostų „Baras“, „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, „Meistras ir Tatjana“ režisierės favoritai: rumunų filmas apie tarp narkomanų augantį romų berniuką „Toto ir jo seserys“ („Toto and His Sisters“), juosta apie JAV žvalgybos paslaptis vardan visuomenės teisės žinoti išdavusį Edvardą Snowdeną, Bulgarijoje norėta uždrausti dokumentika „Dėdė Tonis, trys kvailiai ir slaptosios tarnybos“ („Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service“) ir kt.

Be G. Žickytės išvardytų juostų festivalio žiūrovai taip pat pamatys dokumentiką iš Šiaurės Korėjos „Dainos iš Šiaurės“ („Songs from the North“), ironišką filmą apie Sovietų Sąjungos pasididžiavimą – ledo ritulio rinktinę – „Raudonoji Armija“ („Red Army“), biografinę juostą apie vieną garsiausių dabartinių pasaulio futbolininkų argentinietį Lionelį Messi ir dar gerą dešimtį nemažiau įdomių filmų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles