Chris Pratt – Nuo benamio Havajuose iki žmonių gelbėtojo nuo dinozaurų

Aktoriaus Chriso Pratto karjera prasidėjo dar visai nesenai. Prieš penkioliką metų pradėjęs vaidinti smulkiuose filmuose bei serialuose, aktorius net negalėjo patikėti, kaip sėkmingai pasisuks jo karjera, kuri galėjo išvis ir neprasidėti.

Chrisas Prattas gimė mažame miestelyje Minesotos valstijoje, tačiau neilgai trukus jaunuolis persikėlė gyventi į Vašingtoną. Besimokydamas universitete, būsimas aktorius buvo visų mėgiama žvaigždė – Chrisas buvo imtynininkas ir kartu – vienas populiariausių studentų savame universitete. Kartu būdamas ir amerikietiško futbolo komandos nariu, jaunuolis lengvai rasdavo bendrą kalbą su visais mokyklos žmonėmis. Ch. Prattui pabaigus universitetą, jis iškart nesuvokė, kad ateity bus visų mėgiamu aktoriumi. Greičiau viskas buvo priešingai – aktorius ilgai ieškojo betkokio darbo, kol galiausiai draugas pasiūlė kartu su juo vykti į Havajus.

„Būti benamiu Havajuose ir Čikagoje yra visai skirtingi gyvenimo potyriai. Čikagoje benamiai tiesiog šlaistosi gatvėmis ieškodami maisto šiukšliadėžėse, o čia aš galėjau vartoti alkoholį ir rūkyti marichuaną tiek, kiek noriu. Taip pat ir išdirbdavau po 15-20 valandų per savaitę“ – jaunystės prisiminimais dalijosi aktorius.

Jaunuolis dirbo tiek kuponų pardavėju, tiek striptizo šokėju, kol galų gale įsidarbino vietiniame restorane, o ten – aptarnavo moterį, kuri jo gyvenimą ir apvertė aukštyn kojomis. Tai buvo režisierė ir aktorė Rae Dawn Chong, kuri atkreipė dėmesį, koks charizmatiškas bei įdomus žmogus yra Chrisas Prattas. Ji jam ir pasiūlė suvaidinti jos režisuojamame filme „Prakeiktasis. Trečia dalis“ (angl. „Cursed. Part Three“). Aktorius persikėlė gyventi į Holivudą, kur suvaidinęs filme neužilgo išgirdo kritikų negailestingą žinią – filmas buvo pripažintas blogiausiu siaubo filmu kinematografijos istorijoje.

Po kelių metų aktorius Chrisas Prattas sugrįžo į televizijos ekranus su serialu „Ant kalvos“ (angl. „Everwood“). „Mes labai ilgai ieškojome žmogaus, galinčio suvaidinti Brighto Abbotto herojų ir vieną dieną į atrankas atvykus Chrisui Prattui mes tiesiog nuščiūvome. Jis tikrąja to žodžio prasme tik nusileidęs lėktuvu atvyko į studiją, vietoje peržiūrėjo savo scenarijų, išmetė jį į orą ir pradėjo improvizuoti. Tai buvo geriausia visų laikų improvizacija, kiek man teko matyti ir jeigu ten turėjo būti tik kelios eilutės, tai aktoriaus pastangomis buvo galima nufilmuoti ištisą šou būtent jam“ – mintimis dalinosi serialo „Ant kalvos“ režisierius Greg Berlanti. Režisierius taip pat negaili ir daugiau gerų žodžių aktoriaus link: „po kelių serijų mes įsitikinome, kad čia ne šiaip talentas. Kiekvieną dieną iš Chriso sulaukdavome vis naujų išsišokimų. Pavyzdžiui, tos dramos persunktos scenos, kurias Chrisas perteikdavo kaip šmaikščiausias scenas ir atvirkščiai. Ir jeigu manęs kasnors paklaustų, ar aktorius ateity bus visų mylima žvaigždė, aš galėčiau tik pritarti.“

Ir pabaigęs vieną šou, netrukus aktorius buvo pakviestas vaidinti kitame seriale – „Po Kalifornijos Saule“ (angl. „The O.C.“). Paklaustas, kodėl priėmė būtent Chrisą Prattą į šį šou režisierius Joshas Schwarzmanas atsakė taip: „mūsų aktorių atrankos specialistas atrinkinėjo žmones ir ankstesniam Chriso Pratto serialui ir aktorių man rekomendavo pačiu pirmu siūlymu, o kadangi aktorius nebuvo labai užimtas – mums labai pasisekė! Specialiai jam sukūrėme naują vaidmenį, kuris į laidą įnešė šviežio humoro dozę. Chrisas buvo kaip tik tam labai tinkamas aktorius“.

Pasibaigus ir šiam serialui, sekė kitas šou, kuris atvėrė Chrisui Prattui visas galimybes į Holivudo olimpą, o aktorius jomis ir pasinaudojo. Serialo „Parkai ir poilsio zonos“ (angl. „Parks and Recreation“) kūrėjas Mike’as Schuras apie aktorių sužinojo iš savo žmonos: „Mano žmona su Chrisu dirbo dar ankstesnio serialo „Po Kalifornijos saule“ metu. Beieškant tinkamo aktoriaus Andy vaidmeniui sutikome labai daug tinkamų kandidatų, tačiau Ch. Prattas juos visus lengvai nurungė. Jis ir vėl surengė savo improvizacijų šou, kuriam niekas kitas tiesiog nesugebėjo prilygti ir nors pirmose šešiose serijose jis buvo kaip kviestinis svečias, mes žinojome, kad taip lengvai aktoriaus nepaleisime. “

2009 metais vaidindamas pirmoje savo visiems žinomoje komedijoje „Parvežk mane šiąnakt namo“ (angl. „Take Me Home Tonight“) aktorius neišvengė ir pirmo rimto romano su aktore Anna Faris. Romanas baigėsi 2009 metais surengtomis vestuvėmis, o šiuo metu jauna šeima augina trejų metų sūnų. Aktorius taip pat pripažįsta, kad jis yra tingus savo vaiko prižiūrėtojas, dėl to vaikelį prižiūri aktoriaus žmona Anna Faris. „Prisimenu, kaip vieną dieną prižiūrėjau sūnų ir kelis kaimynų vaikus, tačiau netyčia užmigau. Kai atsikėliau ir pradėjau ieškoti vaikų, labai nustebau išvydęs, kaip mano sūnaus vos neiškepė orkaitėje kaimynės dukra “ – prisiminimais dalinosi aktorius Chrisas Prattas.

Didžiausią proveržį aktoriaus karjeroje pelnė pagrindinis Peterio Quillo vaidmuo „Galaktikos sergėtojų“ (angl. „Guardians of the Galaxy“) filme. „Žinoma, tai buvo didžiulė rizika, tačiau mes nutarėme rizikuoti. Mes jam daug kartų sakėme, kad jeigu jis nori imtis šios roles – aktorius privalo atsikratyti bent 20’ies kilogramų. Chrisas puikiai suprato, kad likus kelioms savaitėms jeigu matytume, kad jis vis dar nebūtų numetęs reikiamo svorio kiekio, mes negalėtume ieškoti kito aktoriaus. Rezultatai buvo stulbinantys! Jis ne tik numetė daug svorio, tačiau kartu ir priaugo daug raumenų, reikalingų šiam vaidmeniui. Mes prašėme tik išvaizdaus ir raumeningo jaunuolio, o kartu gavome ir charizmatišką personažą, kuris kartu į savą role įdėjo ir kažko savito. Šiais laikais tą mes galime pamatyti tik su Robertu Downey Jr., kai jis ėmėsi Tony Starko vaidmens. Prieš Chrisą Prattą mes dar turėjome bent aštuonis aktorius, tarp kurių rinkomės, tačiau nei vienas jų Peteriui Quillui negalėjo duoti tiek daug, kiek Ch. Prattas. “

Prabėgus metams, aktorių Chrisą Prattą išvystame naujausioje veiksmo nuotykių fantastikoje „Juros periodo pasaulis“, kuriame aktorius suvaidins pagrindinį herojų Ouveną. „Tai buvo didžiulis iššūkis man pačiam. Prisiminus „Galaktikos sergėtojus“ aš supratau, kad turiu suaugti nuo kompiuterizuoto fantastinio herojaus ligi tikro vyro, kuris ryžtųsi išgelbėti daugybę žmonių. Šiame filme buvo labai svarbu sukurti tinkamą viziją tarp žmogaus bendravimo su dinozauru ir ypač sunku buvo tai pateikti dramos žanru, o nebe komedijos elementais. Bendravau kartu ir su Stevenu Spielbergu ir jis man minėjo, kad mano praeitą filmą „Galaktikos sergėtojus“ jis mate bent kelis sykius, nes filmas jam tikrai patiko. O kai aš jo užklausiau – ką daryti, jeigu filmas man pačiam nepatiko, režisierius atšovė paprastai – taip būna visada. Tačiau kalbant apie „Juros periodo parką“ Stevenas Spielbergas liko labai patenkintas. Ir vėlgi – mes niekada negalėsime įvertinti objektyviai, ar filmas yra geras, ar ne. Tai turi nuspręsti žiūrovai ir kino kritikai.“

Panašu, kad Chrisas Prattas tampa dar viena pasaulinio lygio žvaigžde, kurio sieks kiekvienas režisierius į savo filmus. Kviečiame dar kartelį susipažinti su „Juros periodo parko“ anonsu, o jį peržiūrėjus – keliauti į kino teatrus pasimėgauti dar vienu šių metų visų laukiamu filmu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles