Žudiko asmens sargybinis

Hitman's Bodyguard

Kaip ir daugelio filmų apie du nesutariančius, bet privalančius bendradarbiauti veikėjus, taip ir „Žudiko asmens sargybinio“ sėkmė priklauso nuo pagrindinių aktorių. „Kieti bičai“ (angl. „The Nice Guys“) nebūtų tokie geri be Ryano Goslingo ir Russello Crowe, „Bėgimas naktį“ (angl. „Midnight Run“) netaptų žanro klasika be Roberto De Niro ir Charleso Grodino, o „Žudiko asmens sargybinis“ yra pastatytas ant Ryano Reynoldso ir Samuelio L. Jacksono.

R. Reynoldsas vaidina idealistišką, visad ramumo ir nuobodumo siekiantį, tačiau visad veiksmo ir chaoso sulaukiantį turtuolių apsauginį, po nepavykusios operacijos siekiantį susigrąžinti savo reputaciją. S.L. Jacksonas įkūnija tik neapskaičiuotu impulsyvumu gyvenantį ir R. Reynoldso veikėjui ne kartą koją pakišusį samdomą žudiką. Galiausiai pirmasis turi saugoti antrąjį kaip svarbų liudininką didžiulėje tarptautinėje byloje.

Abu aktoriai maždaug tokio tipo veikėjus yra vaidinę ne kartą ir šiaip iš tokių vaidmenų susikūrė savo karjerą. R. Reynoldso komedija (ar „Deadpool“, ar romantinių komedijų atveju) kyla tik iš jo siekio išlikti ramiu ir kietu, kas jam visad pasiseka tik pusiau. S.L. Jacksonas kine yra žinomas kaip turbūt linksmiausiai pikčiausias aktorius, kurio lūpose kiekvienas keiksmažodis yra melodingas ir nenusibostantis.

Tik čia jie savo vaidybą pakelia į aukštesnį lygį. Jiedu yra intensyvūs, nuoširdžiai pikti, visiškai atsipalaidavę ir aiškiai apsiėmę vaidinti šiame filme siekdami smagios pertraukos tarp didžiųjų savo projektų. Dialogai, pripildyti sunkiai apibūdinamu keiksmažodžių kiekiu, neatsiduoda pigiu vulgarumu tik dėl aktorių, kurie kiekvieną keturių raidžių (ar ilgesnį) žodį išrėkia vis kitaip, net jeigu veikėjai net patys supranta, kad jų keiksmažodžiai ilgainiui netenka prasmės.

Kalbėti apie filmo siužetą net nesinori, nes jis yra ir pernelyg banalus, ir matytas daugybę kartų, kad jį būtų galima apibūdinti įdomiai. Du priešai, ilgos ir pavojingos kelionės metu privalantys susitaikyti ir pasikeisti, yra istorija, kurią revoliucionuoti yra sunku. „Žudiko asmens sargybinis“ ją sugeba nuvalkioti dar labiau, kiek per stipriai grūsdamas S.L. Jacksono veikėjo filosofiją, kad reikia gyventi šia diena ir per daug negalvoti. Galiausiai net filmo scenaristams atsibosta šią temą pateikti vis kitaip ir filmo pabaigoje veikėjai apie ją šnekasi tiesiogiai ir nejuokaudami, taip sustabdydami santykinai aukštą istorijos tempą (net jeigu šitas filmas, kaip ir absoliuti dauguma naujųjų komedijų, yra ženkliai, ženkliai per ilgas).

Prie įdomesnių juostos detalių bendrai galima paminėti jos stilių, kurį lengvai paaiškinti tiesiog nepavyktų. Tiesmukiškiausias apibūdinimas būtų toks, kad čia yra veiksmo komedija ir ją režisavo trečios „Nesunaikinamų“ dalies režisierius Patrickas Hughesas, o tai paaiškina du dalykus. Visų pirma, pastaruoju metu veiksmo komedijomis save vadinančiuose filmuose (tarkim, Paulo Feigo  ar Setho Rogeno kompanijos darbuose) yra daugiau komedijos nei veiksmo, o ir veiksmas dažnai būna momentinis ir nelabai įdomus. Tuo tarpu čia yra akivaizdus veiksmo filmų režisieriaus prisilietimas, kadangi čia įtampos ir susišaudymų ar lenktynių yra apsčiai, o chaosas vyrauja būtent toks, kokio ir galima tikėtis iš „Nesunaikinamų“ režisieriaus.

Iš kitos pusės, „Nesunaikinamų“ režisavimas čia gal ir pakiša koją, kadangi technine prasme filmas dažnai yra visiškai silpnas, kartais netgi juokingas. Kai ekrane – ar „Nesunaikinamų“, ar šio filmo atveju – yra didžiausios kino žvaigždės, kreipti dėmesį į kompiuterinius efektus ar foną gal ir nebūna žiūrovų prioritetas, tačiau čia akivaizdu, kad pastangų į vizualinį filmo toną ir grožį, besimėtantį į įvairiausias puses, buvo įdėta minimaliai.

Tačiau vėlgi, kiekvieną blogą filmo momentą čia atsveria aktoriai ir kartais sunku patikėti, kokie jie visi yra atsipalaidavę ir dirbantys šimtu procentų, kadangi komedijose didesnės žvaigždės retai kada įdeda rimtesnes pastangas. O, pavyzdžiui, čia pasirodanti Salma Hayek yra tobuliausias pavyzdys, dėl ko reikia stengtis net ir mažiausiuose vaidmenyse. Ji, vaidinanti tragiškai žiaurią ir su pasimėgavimu pykstančią bei besikeikiančią S.L. Jacksono veikėjo žmoną, čia iš viso pasirodo gal dešimčiai minučių ir tampa viso filmo žvaigžde. Jos angliškų ir ispaniškų keiksmažodžių mišinys yra tobulas, o susipažinimo su jos vyru scena taip perpildyta negyvėlių ir kraujo, kad net Tarantino būtų nustebęs.

Dar šiame filme be rimtesnės priežasties yra Gary‘is Oldmanas, nežinia kelintą kartą savo karjeroje vaidinantis blogiuką su slavišku akcentu. Čia jis yra žiaurius karo nusikaltimus padaręs Baltarusijos diktatorius, teisiamas Hagoje. Jo įkūnijamas Duchovičius, su Smetonos barzda ir pulkininko Landos charakteriu, yra kiek neįdomus tobulas genijus, visus aplenkiantis keliais žingsniais. Pats G. Oldmanas ekrane pasirodo gal kelioms minutėms ir šis filmas būtų laisvai apsiėjęs be jo bandymų nusilaužti liežuvį kalbant rusiškai, bet gal dėl to tokio tipo filmai ir įdomūs. Jie turi kiek per daug pinigų ir leidžia sau numesti kalną pinigų žymiems ir paatostogauti norintiems aktoriams, o pastarieji tokios progos neatsisakys.

Šioje vietoje geriausia ir būtų traktuoti „Žudiko asmens sargybinį“ kaip filmą, į kurį einate pažiūrėti į savimi patenkintų ir savus talentus suprantančių aktorių. Ant popieriaus tiek pati istorija, tiek scenarijus yra mažų mažiausiai banalūs, o galiausiai ir sunkiai apsisprendžiantys savame žanre (pamačius tik pirmąsias 15 minučių, kurios šiaip yra netikėtai ir nejuokingai žiaurios, sunku būtų pasakyti, kad čia bus daug komedijos). Tačiau jeigu viską priimsite kaip kelių aktorių talentų šou, kuriame jie savo absurdiškus sugebėjimus rodo skambant geresniam nei galima tikėtis (ir ironijos perpildytam) garso takeliui, rasite kuo pasimėgauti.

7.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
9.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles