Viskas tik prasideda

Just Getting Started

Daugiausiai dėl su sportu susijusių filmų „Baltieji nemoka šokinėti“ (angl. „White Men Can’t Jump“) bei „Skardinis puodelis“ (angl. „Tin Cup“) žinomas režisierius Ray‘us Sheltonas žengia į pavojingą lauką. Daugiau nei dešimt metų kine nedirbęs kūrėjas pristato naujausią savo darbą „Viskas tik prasideda“ (angl. „Just Getting Started“). Jame režisierius pasikvietė garsius, bet jau garbesnio amžiaus aktorius ir leido jiems leistis į komišką nuotykį. Deja, bet dažniausiai tokie projektai būna apverktini. Kaip yra šiuo atveju? Paskaitykite ir sužinosite, nes ši apžvalga tik prasideda.

Djukas Daiveris (akt. Morganas Freemanas) yra charizmatiškas senjorų rezidencijos valdytojas. Jis rūpinasi, kad jo kurorte gyvenantiems garbaus amžiaus piliečiams būtų suteikta pilnavertė laimė. Aplink kurorto ponias besisukiojančio Djuko kasdienybę sudrebina naujasis rezidencijos gyventojas Leo (akt. Tommy‘is Lee Jonesas). Vyrai imsis konkuruoti dėl kurorto karaliaus titulo ir žaviųjų damų dėmesio. Tačiau naujasis konkurentas nėra vienintelė Djuko problema. Jį atsiveja ir tamsi jo praeitis.

„Viskas tik prasideda“ įeina į keistą filmų kategoriją. Į ją patenką juostos, kurios yra lengvo turinio ir jose vaidina jau pagyvenę garsūs aktoriai. Labai dažnai tai tėra bandymas pritraukti žiūrovus garsiu senu aktoriumi ir taip sukelti nostalgiją to aktoriaus ankstesniems vaidmenims. Aktoriams tokie projektai yra vienas malonumas – linksmai praleidi laiką, didelių pastangų neįdedi, o dar ir honorarą gauni! Daryti praktiškai nieko nereikia, o dar prisiduri prie pensijos.

Tačiau šie projektai labai, oi labai, dažnai būna nieko verti. Ne tai, kad turintys problemų ar vienokių ar kitokių spragų. Ne, kalbame apie filmus, kurių vieta šiušliadėžėje. Žinoma, yra išimčių. Pirma, kas ateina į galvą, tai praėjusiame amžiuje džiuginę „Seni bambekliai“ (angl. „Grumpy Old Men“). Visa savo esybe abu „Senų bambeklių“ filmai yra tai, ką aptarėme aukščiau esančioje pastraipoje. Tačiau šie kūriniai pasižymi kokybišku humoru, visai įdomiu siužetu ir nėra „plokšti“.

Tačiau „Viskas tik prasideda“ nepatenka į tų retų išimčių stalčiuką. Deja, bet šis filmas keliauja į prastųjų šios kategorijos filmų skyrių. Be to, į patį jo dugną. Jei trumpai, su šiuo filmu blogai yra viskas. Sunku rasti nors vieną aspektą, kuris būtų patenkinamas, o apie žavesį net kalbėti neverta. Tačiau, jeigu paskaitėte iki šio sakinio, reiškia, jums įdomu nuomonė apie šį filmą. Tad pabandykime padetalizuoti.

Pirmiausia, aptarkime siužetą. Jis tragiškas. Dviejų pagyvenusių vyrų kovą dėl šiek tiek jaunesnės damos jau matėme ne kartą (tuose pačiuose „Senuose bambekliuose“). Ši linija naudoja tą patį kanoną kaip ir visos istorijos apie dėl mylimosios kovojančius vyrus (ar dėl mylimojo kovojančias moteris, skirtumo nėra). Tad principas tas pats, tik herojams sunkiau pajudėti ir daugiau juokų apie ligos istorijas. Didelio įdomumo šio filmo veikėjų kovos ir konkurencijos stebėti nebuvo. Pirma dėl to, kad istorija vis numesdavo ir iš naujo prisimindavo, jog šie veikėjai yra konkurentai. Taip pat visas jų varžymasis nebuvo įdomiai papasakotas ir parodytas.

Kitą svarbią istorijos dalį užėmė linija apie Djuką pasivijusias praeities paslaptis ir jo gyvybei gręsiantį pavojų. Vėlgi, tai nebuvo labai įdomus reginys. Filmo kūrėjai lyg ir bandė mėtyti užuominas apie galimus netikėtus siužeto vingius, tačiau nieko netikėto neįvyko. Pagrindinis filmo blogietis buvo daugiau nei neįspūdingas. Klausimas, ar pasakytumėte jo vardą arba ar atpažintumėte jo veidą praėjus vos penkioms minutėms po kino seanso. Taip pat, atrodė, kad Ray‘us Sheltonas labai norėjo suderinti šias dvi istorijas, vis stengėsi stengėsi, bet nesugalvojus kaip, tiesiog sumetė jas bet kaip. Dėl to viskas atrodė dirbtina, nė viena istorija didelio jaudulio nekėlė, o juostos finalas ne tik, kad buvo standartinis, bet dar ir baisiai nuspėjamas bei nuobodus.

Jokio didelio džiaugsmo nekėlė ir garsūs vardai aktorių ansamblyje. Morganas Freemanas vaidino save ir linksmai leido laiką. Tommy‘is Lee Jonesas atliko savo vaidmenį iš „Vyrai juodais drabužiais“. Bet atliko irgi, sakykime, nepersistengdamas. Rene Russo atrodė tragiškai. Visiškai dirbtina vaidyba, tinkanti nebent mokykliniam spektakliui. Nors tai skamba kaip įžeidimas mokykliniam teatrui, kur tokia R. Russo vaidyba būtų irgi viena silpnesnių. Kiti aktoriai taip pat ne ką geriau pasirodė. Tačiau ne viskas yra jų kaltė. Dialogus, kurie buvo filme, galėjo parašyti nebent žmogus, kurio vienintelė skaityta literatūra yra anekdotai iš paskutinių spaudos puslapių.

Jeigu recenzijas skaitote kaip rekomendacijas ar eiti į filmą, tai galiu pasakyti viena – NEIKITE! „Viskas tik prasideda“ patenka į visus kino pragaro ratus . Šis filmas nevertas nei jūsų dėmesio, nei pinigų. Jis nieko vertas. Beskite pirštu į bet kurį filmo komponentą (siužetas, aktoriai, režisūra… ) ir pridėkite žodį „tragiškas“. Tai yra tragiškas filmas, kuris džiaugsmą kėlė nebent jame vaidinusiems aktoriams, kuriems stengtis nereikėjo, o dar gavo nemažą honorarą už šį darbą.

2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
1.5
Režisūra
1.5
Kinematografija
3.0
Garso takelis
2.0
Techninė pusė
2.0
Aktoriai
2.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles