Nužudyti Bilą. 2 dalis

Kill Bill: Vol. 2

Ir vienas kūnas tapo dviem! Ilgis ir kūrybinė ambicija kartais lemia tai, kad studijos turi padėti ranką režisieriui ant peties ir pasakyti: „vizija gali būt vizija, bet niekas keturias valandas nesėdės jos žiūrėti“. Taip, tarkim, „Nužudyti Bilą“ yra perskeliamas į dvi dalis, ir po pirmosios jauties šiek tiek apgautas, lyg ne visą filmą būtum gavęs. Nes, kai pagalvoji, juk ir negavai. Todėl murmi ir pūkši, bet vis tiek eini žiūrėti „Nužudyti Bilą. 2 dalis“.

Ar reikia sakyti, kad čia bus pirmo filmo spoilerių?

Pirmame filme Nuotaka pribaigė dvi buvusias žudikes-bendražyges, kurios per tuos keturis metus jau spėjo susikurti naujus gyvenimus. Dabar reikėtų galbūt pasirūpinti likusia komandos dalimi, bet svarbiausia Bilu. Apie tą filmas ir sukasi!

IMDB teigiama, kad iš filmo buvo iškirptos bent dvi veiksmo scenos, mat trūko laiko. Ir vis tiek filmas yra daugiau nei dviejų valandų trukmės. Gal būtų padėję tai, jei mažiau laiko skirtume visokioms ištęstoms scenoms, kurios labiau erzina, nei džiugina? Gal nereikėjo visai to vieno epizodo, kur net nėra vaizdo – tik triukšmas, šnopavimas ir keiksmai. Turbūt būtų sutaupę laiko ir leidę filmo pabaigai turėti tą kovos sceną, kurios mes visi laukėme.

Tačiau. Antrajame filme jau nebelieka laiko slėpti Bilą, todėl pagaliau galime pasižiūrėti į David Carradine vaidybą. Ir kaip dėl to antra dalis galbūt paliktų didesnį įspūdį. Mažiau dėl konkrečių nutikimų filme, o tuo, kaip formuojama nuomonė apie Bilą ir kaip ji keičiasi. Smarkus posūkis įvyksta, drįsčiau teigti.

O toliau turime tas pačias problemas, kurias matėme pirmajame filme. Kai jauti, kad žiūri tarantinišką sceną, viskas tvarkoje. Bet kai pereiname prie duoklės davimo, traukinukas vėl virsta nuo bėgių. Atsižvelgiant į filmo ilgį išeina tokia ilgiausia ir nesėkmingiausia Rytų ekspreso kelionė.

Uma Thurman vis dar dirba labai gerai, tuo tarpu Darryl Hannah atrodo kaip robotas ar žmogaus imitatorius. David Carradine pagaliau ne tik pasirodo ekrane, bet ir rodosi visai nemažai, ir taip jis apverčia visą filmų duetą ant galvos. Nors ir imk ir sakyk, kad nėra čia ko pirmą „Nužudyti Bilą“ žiūrėt, pradėk nuo antro ir nebus problemų. Taip pat ir mažiau anime!

„Nužudyti Bilą. 2 dalis“ Vol 2 yra stipresnė iš dviejų filmo, turėjusio būti vienu, dalių. Daugiau aktorių, mažiau duoklės, mažiau perspaustų, ilgų kovos scenų. Tarantino veikia geriausiai tada, kai jo smurto scenos yra greitos ir netikėtos – jei nori ilgesnių, žiūri Robert Rodriguez darbus. Kadangi veiksmas čia glaustesnis ir kuklesnė duoklė atmiežia Tarantino dialogus, filmą žiūrėti gal net lengviau.

8.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
10
Garso takelis
10
Techninė pusė
9.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles