Lietuvos kino teatrus pasiekė Tate‘o Tayloro režisuotas siaubo filmas „MA“. Režisieriaus pavardė kai kuriems gali būt pažįstama dėl jo Oskarą pelniusio filmo „Tarnaitė“ (ang. „The Help“). Nėręs į siaubo žanrą, režisierius, bendradarbiaudamas su siaubo filmų industrijos milžinais „Blumhouse“ bei tokiais aktoriais kaip Octavia Spencer, vaidinusia „Tarnaitėje“, Julliette Lewis ir Luke‘u Evansu, pristato savo pirmąjį siaubo projektą „MA“.

Siužetas

Siužeto atžvilgiu, filmo režisierius bandė pristatyti kažką naujo taikydamas senas taisykles – buvo bandoma kurti intrigą nuo žiūrovų slepiant tam tikras detales, supančias pagrindinę filmo veikėją Sju Aną, kurią vaidina O. Spencer. Atrodo, kad buvo bandoma įgyvendinti pernelyg daug idėjų vienu metu, dėl ko buvo palikta daug spragų, neišaiškinto ir tarpusavyje nesirišančio siužeto, kuris pasirodė kaip iš atskirų medžiagos gabalų suklijuota paklodė. Pagrindinis filmo siužetas buvo nuspėjamas, iki įvykių kulminacijos buvo einama labai neaiškiai, bandant kuo labiau mus informuoti apie veikėjus, jų praeitį bei galimus veiksmų motyvus, bet galiausiai viską paliekant likimo valiai. Viskas galiausiai būtų buvę tikrai gražu ir užbaigta, jeigu pradėta pasakoti viena arba kita istorija būtų pasiekus bent kažkokią kulminaciją.

Techninė pusė ir vaidyba

Filmo varomoji jėga tikrai buvo pagrindinės aktorės vaidyba ir kino studijos patirtis, montuojant tokio žanro filmus. Sju Aną vaidinusi O. Spencer buvo labai įsijautusi į savo vaidmenį ir jos vaidyba bei perteikiamos emocijos buvo gerai juntamos net sėdint kino salėje. Jaunųjų filmo aktorių, atlikusių paauglių vaidmenis, vaidyba nebuvo pernelyg įtikinama, akimirkomis jautėsi jų patirties stoka ir savotiškas pasimetimas situacijose. Filme vaidinę ir daugiau vaidybos patirties turėję aktoriai savo darbą atliko tikrai neblogai, tačiau dirbant su ne iki galo užbaigtu scenarijumi ir gimsta tokie filmai, kaip šis. Nors siužeto spragas ir buvo bandoma užkamšyti gražiu montavimu ir aktorių vaidyba, iki galo, deja, to padaryti nepavyko.

Pabaigai

Filmo idėja nėra bloga, tačiau ji nėra išpildyta iki pat galo. Surinktas neblogas aktorių žvaigždynas nors ir bandė ištraukti šį filmą iš įprastų siaubo filmų šūsnies, tačiau tiesiog priminė „Titaniką“, kurio ledkalniu tapo iki galo neįgyvendintos kūrėjų idėjos. Filmas galiausiai nepalieka kartėlio jausmo ir neįpareigoja į jį žiūrėti labai rimtai, nors kartais ir priverčia skėsčioti rankomis nesupratus situacijų neįprastumo bei minčių „Kodėl jie taip daro?“.

6.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
4.0
Kinematografija
6.7
Garso takelis
8.5
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles