Filmų apie apiplėšimus mums tikrai netrūksta. Tikrai ne vieną ir ne du kartus kine buvo rodomos vienokios ar kitokios vagystės, o finalai vienu ar kitu atveju būna daugmaž aiškūs. Ir nepaisant to, tų filmų vis atsiranda. Tad kokybė labiausiai priklauso nuo to, kas vaidina ir kas režisuoja. Ir šįkart žiūrovams kliuvo filmas, kurį režisavo Stevenas Soderberghas. Oskaro laureatas, anksčiau kūręs „Oušeno vienuoliktuką“ ir kitas serijos dalis, pristato dar vieną, ne ką prasčiau atrodantį filmą apie apiplėšimą – „Loganų sėkmė“.

Loganų šeimyna nėra iš tų, kuriems baisiai sektųsi. Vienas brolis – netenka darbo, kitas – kiek anksčiau neteko rankos. Tačiau vienam jų šauna geniali mintis – įvykdyti apiplėšimą ir užsidirbti šiek tiek pinigų. Jis įkalba savo brolį prisidėt ir prie jų prisijungia dar vienas veikėjas – už grotų sėdintis Džo Bengas. Apvieniję jėgas jie imasi savo plano su dar keliais visiškai bukais parankiniais ir ruošiasi įvykdyti vieną didelį, galingą, NASCAR trasos apiplėšimą.

Stevenas Soderberghas nebūtų apdovanotas kino kūrėjas, jei nesugebėtų gerai vystyti net ir pačios keisčiausios istorijos. Kaip jau minėjau, tų apiplėšimų filmų yra gyvas galas. Jau nekalbant apie to paties režisieriaus „Oušeno“ trilogiją. Ir vis tiek, jis sugeba įnešti į juostą kažką tokio, kas sugeba stebinti. Net ir visiškai juokinga, keista, kartais net buka istorija ar jos vingiai susipina taip, jog sunku net kažką bepridurti.

Jei jau kalbant apie istorija, ji nėra baisia sudėtinga. Keli žmonės su savo problemom, sumąsto apiplėšti tam tikrą objektą ir išspręsti savo gyvenimo problemas. Istorija sena kaip gyvenimas, tačiau ją praturtina patys veikėjai. Kad ir kaip būtų keista, jie nėra charizmatiški, ne seksualūs, ne itin patrauklūs, visas gyvenimas jiems slysta iš po kojų, o problemos – tokios pat kasdieniškos kaip ir kiekvieno mūsų. Tačiau būtent tai ir yra juokinga. Ypatingai juokingas yra Klaidas Loganas, kuris pastoviai stebi kažką savo buku žvilgsniu ir viską daro lėtais judėsiais. Ir nors viskas atrodo labai nuspėjama, net iki absurdo kvailai atrodantys veikėjai po staigaus siužeto vingio sugeba nustebinti.

Taip, juosta yra gana lengva, daugiau tokių filmų matę žmonės gali nujausti, kad kažkas nėra taip, kaip yra rodoma. Ypatingai tie, kurie žino Soderbergho stilių. Bet vis tiek, taip įsijautęs į komišką pasakojimą sugebi užmiršti, kad kažkur vis tiek bus kabliukas. O jis tikrai yra. Aišku, jis nėra toks didelis, tačiau galiausiai filmo pabaigoje viskas susidėlioja į savo lentynėles. Mat tų neaiškų dalykų buvo ir tikrai ne vienas, tad džiugu, kad kūrėjams pavyko viską išaiškinti per kelias minutes.

Techniškai filmas sukurtas labai įdomiai. Ir vėl, čia nėra nieko tokio naujo, pats filmavimo stilius ir montažas labai primena jau minėtą „Oušeno“ trilogijos stilių, tad anų filmų gerbėjai tikrai nenusivils žiūrėdami ir šią juostą. Prie visko prisideda ir labai smagus garso takelis, sukuriantis raminančią ir kiek juokingą atmosferą.

Aktorių vaidyba filme gal ir neblizgėjo, bet buvo tikrai gera. Smagu žiūrėti į Channingą Tatumą, kuris demonstruoja sąlyginai gerą vaidybą ir nesikliauja savo tobulai išpuoselėtu raumeningu kūnu. Jam iš savęs spausti draminį vaidmenį gana sunku, bet visa kita buvo gerai. Turbūt du smagiausi filmo aktoriai buvo Adamas Driveris ir Danielis Craigas. Pirmiausiai, tai turbūt keisčiausias Adamo Driverio vaidmuo, kurį yra tekę matyti. Tiksliau, personažas. O jis jų turi ne vieną savo kišenėje. Na, o Danielio pasirodymas buvo toks, kokio visai nebūtų galima tikėtis – jis šmaikštus, kažkiek juokingas. Ir pats aktorius filme juokiasi daug, ką pamatyti kituose jo darbuose yra labai reta galimybė. Visi kiti aktoriai nėra tokie įsimintini, tad tiek ir norisi apie juos kalbėt.

Kad ir kaip bežiūrėsi – „Loganų sėkmė“ iš tiesų yra Steveno Soderbergho sėkmė. Jis grįžta į didįjį kiną su sau būdingu žanru ir tikrai nenuvilia. Gerai sudėliota, nors ir paprasta, istorija, realiam gyvenimui labai artimi veikėjai ir daugybė skraidančių dolerių kupiūrų tiesiog džiugina ir neleidžia nesimėgauti juosta. Filmo kūrėjai išvengia didesnių tokio žanro klišių ir suteikia dviejų valandų trukmės pramogą.

8.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
8.0
Režisūra
9.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
8.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles