„Lino: Nuotykiai katino kailyje“ yra Brazilijoje sukurtas animacinis filmas. Tai yra pirmoji režisieriaus Rafaelio Ribas juosta, kurioje visi personažai yra originalūs, o pati istorija yra gerai pažįstama jauniems ir vyresnio amžiaus žiūrovams.

Siužetas

Lino yra pats nesėkmingiausias žmogus pasaulyje. Nuo pat vaikystės viskas susiklostė negerai ir jo dabartinis vaikų linksmintojo su katino kostiumu darbas yra labai nemalonus. Pasiryžęs pakeisti savo likimą jis apsilanko pas burtininką, kuris jį netyčia paverčia į tikrą žmogaus dydžio katiną. Dabar Lino patirs nuotykį, kurio metu jis turės išmokti pasitikėti savimi, susirasti tikrų draugų ir susigrąžinti savo tikrąjį pavidalą.

Scenarijus

Filmo scenarijus yra labai paprastas ir lengvai suprantamas. Filmas seka tris personažų grupes: Lino ir jo draugų nuotykius siekiant atgauti jo žmogiškąjį kūną, Lino kaimyno vagies ir jo draugės santykius, ir policininkų, kurie nori sustabdyti Lino. Pagrindinis dėmesys yra skiriamas Lino, tačiau visos siužeto linijos pabaigoje atsiperka ir turi aiškią pradžią, pabaigą ir pagrindinę mintį. Filmo eiga neturi natūralaus progreso, vietoje to personažai dažniausiai nuvyksta į vietą, nutinka kas nors juokingo ir mūsų personažai išmoksta kažką, kas paverčia mus geresniais žmonėmis. Šie epizodai pasikartoja kelis kartus ir juokingos vietos dažnai turi tokią pačią struktūrą, o kartais net pakartojami tie patys juokeliai.

Filmas vaikams

„Lino: Nuotykiai katino kailyje“ yra filmas vaikams, tačiau jo struktūra, mintys ir pristatymas yra taikytas į 7 metų ar jaunesnius žiūrovus. Filmas labiau primena „Teletabius“, negu „Disney“ ar „Tomo ir Džerio“ stiliaus animaciją, kur džiaugsmo galėtų sulaukti ir vyresnio amžiaus žiūrovai. Personažai dažniausiai patys paaiškina žodžiais, kokia yra scenos mintis, ką mes turime išmokti ir dažnai tai  yra pakartojama, jeigu netyčia nebūtume girdėję pirmąjį kartą. Filme buvo tik viena vieta, kuri atrodo netinkama tokio amžiaus filmo žiūrovams. Juokelis buvo susijęs su moters krūtine ir kaip personažas buvo pričiuptas žiūrint. Tai yra tik vienas iš konteksto iškrentantis juokelis iš gausybės kitų, toliau filmas skiriamas ir tinkamai pristatomas vaikams. Visi juokeliai yra patys paprasčiausi: paperdimai, nukritimai, susitrenkimai, šiaip juokingi veidai, išraiškos ir mano mėgstamiausias „Aqua“ „Barbie Girl“ šokio montažas.

Techninė pusė

Labai netikėtai, tačiau filmas neatrodo blogai. Animacijos nėra pagailėta, visi personažai yra labai judrūs, statiškų scenų yra nedaug, o aplinka turi pakankamai detalių, kad neatrodytų tuščia. Nors personažų kūno modeliai dažnai pasikartoja, jų apranga, veido detalės, spalvos ir judėjimo stiliai skiriasi. Šios detalės padeda išsiskirti, tačiau jos atrodo tik tam ir yra skirtos, nes daugelis dizaino detalių nėra susijusios su jų personažu. Turbūt blogiausiai atrodantis personažas yra pagrindinis veikėjas Lino, paverstas į katiną. Jo plaukai beveik nejuda ir jis neatrodo kaip tikra katė. Filmo įsimintiniausia techninė detalė yra jo muzika, tiksliau jos kiekis. Kiekviena scena turėjo skirtingą dainą, kartais net po kelias. Jos nėra labai įsimintinos ar kokybiškos, tačiau visos turi daug energijos ir nuteikia, kad pamatysime kažką juokingo.

Lietuviškas įgarsinimas

Nors įgarsinimas nėra sinchronizuotas su personažų lūpų judesiais filmą įgarsinę aktoriai atliko adekvatų darbą. Didžiausia problema yra su dubliažo ir muzikos miksavimu. Kartais personažai vos girdisi, nes scenos muzika užgožia jų balsą, o kartais viskas atrodo tinkamai. Šis filmas buvo sukurtas Brazilijoje, todėl filme yra keli portugališki užrašai, kuriuos suaugę lengvai supras, tačiau būtų malonu, jeigu juos įgarsintų vaikams.

Galutinės mintys

„Lino: Nuotykiai katino kailyje“ yra sukurtas vaikams, jis yra tinkamas vaikams ir jis turėtų būti žiūrimas tik vaikų. Jis turi gerą širdį, gerus tikslus ir adekvatų pristatymą, tačiau nematau jokio scenarijaus, kuriame vyresnio amžiaus žiūrovai surastų džiaugsmo.

5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
2.0
Garso takelis
3.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles