Ledynmetis 4: žemynų atsiradimas

Ice Age: Continental Drift

„Narsioji širdis“

Kino studija 20 Century Fox ketvirtą sykį kviečia mažus ir didelius kino mylėtojus į pažintinę kelionę po atokiausius priešistorinio pasaulio kampelius su jau seniai pamiltais neišskiriamais bičiuliais. Sidas, Menis bei Diegas jau kartą išgelbėjo mažą urvinių žmonių vaiką, sustabdė potvynio bangą, užliejusią jų gyvenamąją vietą bei susidorojo su pasirodžiusiais jūros periodo parko baisiais dinozaurais. Šį kartą draugužiams teks nelengvas išbandymas stoti į kovą su gamtos stichijomis, naujais priešais bei neįtikėtinais nuotykiais, kuriuos žiūrovams paruošė  dešimtmetį besitęsiančios istorijos kūrėjai.

Geriausi pasaulyje bičiuliai – Sidas, Menis bei Diegas, pagaliau surado puikią gyvenamąją vietą bei ramybę po dangumi. Praėjus septyneriems metams po nuožmaus nuotykio su dinozaurais, kiekvienas iš jų sukūrė savo ramybės kampelį, tikrąją sielos oazę, tačiau visados išlieka tikimybė pavojui. Sidas džiaugiasi linksmindamasis su visokiais naujai sutiktais padarėliais, Diegas medžioja bei nori įsitvirtinti šiame pasaulyje kaip pavojingiausias plėšrūnas, o Meniui svarbiausia yra šeimos gerovė. Vieną gražią dieną jų kasdienybę sugriauna stiprus žemės drebėjimas, kurį sukėlė graužikas Skretas. Per nelaimingą atsitikimą praradęs šeimą Menis iškeliauja į pavojingiausią iki šiol nuotykį, o jį iš paskos lydi jo neatsiejami bičiuliai. Nuo šiol atsiradus kontinentams trijulei tai bus pati sunkiausia kelionė per visą jų gyvenimą.

Su kiekviena šios priešistorinių laikų gyvūnų istorija nutolstama nuo pagrindinės idėjos, kurią kino kūrėjai pateikė pirmoje dalyje. Labiausiai krenta į akis logikos nebuvimas scenarijaus atžvilgiu, nes žiūrint pirmąją dalį, kai žemėje gyveno žmonės, galima spręsti, jog patys filmo autoriai nelabai suvokia, ką daro. Atmetus visiškai tai, apie ką buvo kalbama pirmame filme, matosi žmonėms būdingų bruožų bei gyvenimo siekių progresavimas. Jeigu žiūrėsime į visą kvadrilogiją, tai pirmoje juostoje buvo draugystės interpretacija, antroje – jau meilės, trečioje – atsidavimo, o jau ketvirtoje matosi šeimos svarba. Būtent šie elementai skiria „Ledynmečio“ animaciją nuo kitų panašių projektų, bet žinoma iki „Pixar“ studijos šedevrų gilumo dar toloka. Humoro šioje dalyje buvo pilna, o ir veiksmo pateikimas siužetinės linijos eigoje labai žvaliai atrodo, todėl šią dalį galima pavadinti pačia juokingiausia iš visų keturių. Galbūt kai kuriuose epizoduose perdėta dramos, bet apskritai šeimos vidaus santykių interpretacijos dėka jaučiama tikroji šeimyninio gyvenimo idilė. Filmas kupinas visokiausių istorinių paminklų, civilizacijų atsiradimo niuansų bei savotiškos interpretacijos, ir visa tai matoma scenose su visų mėgstamu voveriuku Skretu. Atlantidos žlugimas, Gizos Sfinksas, Rašmoro kalnas – tai tik maža dalis visų graužiko išdaigų. Kūrėjai nepamiršo pasišaipyti ir iš kultinių filmų kaip „Karibų piratai“ ar „Narsioji širdis“ – smagios ir netikėtos scenos, kurios priverčia sąmojingai juoktis iš pateikiamų parodijų. Apskritai, tai puikus jau pamėgtų viso pasaulio žiūrovų personažų atsisveikinimas bei smagi istorijos apie tris geriausius bičiulius pabaiga.

Iš techninės filmo pusės, kurią gaubią 3D efekto apsiaustas, galima iškelti puikų garso takelį. Šiltos, nuotaikingos, jaudinančios kompozicijos prisideda prie filmo nuotaikingos atmosferos, jaučiamas dramatizmas, adrenalinas, tuo pačiu ramybė. Kaip pridera šiuolaikiniam animaciniam filmui, neapsieinama be 3D. Visada animaciniams darbams ši trimatė erdvė prideda savito žavesio, o ir išsiskiria savo efektu, ne taip, kaip dauguma konvertuotų į šią trimatę dimensiją vaidybinių filmų.

Originalus garso takelis visada yra priimtinesnis žiūrovo ausiai, nes ausimis labiausiai jaučiamas personažas, o beveik visi lietuviški animacinių filmukų įgarsinimai yra nejuokingi, be žavesio, pilki. Šiuo atvejų viskas yra atvirkščiai, kiekvienas personažas pateikiamas labai šmaikščiai, puikiai parinkti balsai, todėl būtent šią animaciją galima vadinti vienu geriausiai įgarsintų visų laikų animacinių filmų po „Ratų“ bei „Medžioklės sezono“. Labiausiai verti ovacijų yra Sido įgarsinimas, kurį meistriškai atliko Arūnas Sakalauskas, bei močiutės balsą paskolinusi Elvyra Žebertavičiutė. Juokingai ir šmaikščiai atliktas darbas.

„Ledynmetis 4: žemynų atsiradimas“ – tai ganėtinai neblogas visos istorijos apie priešistorinių gyvūnų draugystės ryšius apibendrinimas. Daugiau juoko, daugiau veiksmo ir daugiau naujų personažų turinti juosta perkels kiekvieną žiūrovą patirti puikų nuotykį į tuos laikus, kai susiformavo dabartinio pasaulio žemynai, kai žemėje prasidėjo naujoji era.

7.6
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
7.0
Režisūra
7.0
Kinematografija
8.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
7.5
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Enrika / 2012 liepos 18

    Kodėl buvaukine.lt sako „Narsioji širdis“? 🙂

    • viesiaxxx / 2012 liepos 18

      Pasižiūrėkite filmą ir suprasite. 🙂