Kino Pavasaris 2015-aisiais, kaip ir įprasta, pateikė daugybę kokybiškų darbų. Šį kartą žiūrovai galėjo išvysti ir sporto atspalvių – jiems buvo pristatytas pirmasis filmas apie vieną geriausių planetos futbolininkų Lionelį Messį.

Kino istorijos puslapiuose mes jau galime išvysti darbų, dedikuotų futbolo legendoms: Douglaso Gordono ir Philippe Parreno darbą apie Prancūzijos rinktinės legendą Zinedinę’ą Zidane’ą, Keno Loacho „Ieškant Erico“ (filmas apie Ericą Cantoną). Taip pat praeitais metais buvo išleistas mažiau nei valandą trunkantis dokumentinis filmas apie Madrido „Real“ žvaižgdę Cristiano Ronaldo.

Šiais metais futbolo ir sporto mylėtojams buvo pateiktas naujas darbas. „Messi“ filmas yra apie žmogų, kuris gimė su didžiuliu talentu ir pavergė milijonų futbolo aistruolių širdis. Visgi talentas ne visada reiškia, jog viskas patiekta ant lėkštutės. Šiame filme pasakojama apie tai, kaip L.Messi savo užsispyrimu pasiekė zenitą ir sugebėjo laimėti geriausio pasaulio futbolininko titulą keturis kartus iš eilės.

Kalbant apie filmo produkciją, visų pirma, turėtume dėkoti režisieriui Alexiui de la Iglesia, kuris surėmė pečius su buvusiu Madrido „Real“ komandos žaidėju ir treneriu Jorge Valdano tam, kad įgyvendintų šią idėją. Duetas surinko nemažą kiekį dar nepublikuotų interviu ir suvienijo L.Messi draugų bei kolegų ratą bendram tikslui.

Iš tiesų, filmo pateikimas yra labai subtilus. Į vieną restoraną buvo sukviesti L.Messi artimieji ir jį supę žmonės – vaikystės draugai, mokytojos, „Barcelona“ klubo valdininkai ir treneriai, sporto žurnalistai bei komandos draugai. Prie vakarienės stalo, jie atskirai grupelėmis (grupelės buvo pasirinktos dėl skirtingų temų, kurios buvo susietos su pačiu futbolininku) kalbėjosi apie argentiniečio praeitį ir jo charakterį tarsi, tai būtų įprastas neformalus pokalbis. Jie ginčijosi, diskutavo ir mums, stebintiems tai iš už kitos širmos pusės, tai atrodė visai natūralu – kameros stambiu planu fiksavo žmonių reakcijas ir šypsenas ir tai sukėlė patogumo jausmą. Nors mums buvo atskleidžiamos naujos L.Messi praeities detalės, kartais buvo sunku sekti pasakojamus juokelius, kai juos pakeisdavo nauji vaizdai ekrane, o greitą ispanų kalbą net ir subtitrais sekti buvo pakankamai sudėtinga.

Iš skirtingų lūpų pasakojamos istorijos kirtosi su atsiminimais ir vaizdais iš gimtojo Rosarijaus ir Barselonos. Nors kai kuriais momentais vaizdai kartais buvo nereikalingai greitai nukertami (montažas buvo vienas svarbiausių redagavimo elementų), tai mums patogiai pristatė svarbiausias L.Messi gyvenimo akimirkas. Žinoma, retrospektyviai mes negalėtume pamatyti kiekvieno jo vaikystės momento, tad buvo nuspręsta pasikviesti net kelis aktorius, kurie įkūnijo L.Messi skirtingu jo gyvenimo laikotarpiu. Jauniesiems aktoriams (Victoras Alvarezas, Marcas Balagueris, Juanas Ignacio Martinezas) tai pavyko padaryti puikiai, žinant tai, jog reikėjo išreikšti nemažai džiaugsmo ir „kaprizų“, kurie buvo įprastas vaiko elgesys atitinkamomis situacijomis vaikystėje.

Filme neišvengiamai matome ir L.Messi žaidimo epizodus, kurių galbūt galėjo būti ir daugiau. Visgi režisierius surinktą medžiagą apdorojo puikiai – puolėjo įvarčiai, o ypač baudos smūgiai buvo parodyti tokiu rakursu, jog galėjome pilnai pasimėgauti jo smūgiavimo technika, kamuolio skriejimu ir atakos užbaigimu. Kai treneriai ir futbolininkai už kadro kalbėjo apie jo techniką, ekrane buvo rodomi nuostabūs jo driblingo ir kamuolio valdymo elementai.

Futbolininko istoriją filme sekti nesunku. Rosarijus buvo ir yra futbolo miestas, o būsimoji superžvaigždė kamuolį gainiojosi nuo pat jauno amžiaus. Įžengęs į aikštę visiškai atsitiktinai, kai stebėdamas vaikų varžybas buvo pakviestas užpildyti spragą vienoje komandoje, jis sužavėjo trenerius ir pradėjo lankyti futbolo treniruotes. L.Messi savo komandose buvo nepakeičiamas – jo kamuolio valdymo technika, puikus individualus žaidimas iškovodavo komandai pergales.

Atėjus paauglystei mažajam futbolo genijui buvo diagnozuota sunki liga – jis nustojo augti dėl augimo hormonų trūkumo. Kai atrodė, jog niekas iš vietinių klubų nesutiks padėti, pagalbos ranką ištiesė kitoje Atlanto pusėje įsikūręs vienas stipriausių planetos klubų „Barcelona“. Po kurį laiką užtrūkusių derybų ir abejonių, jis pasirašė ilgalaikį kontraktą su katalonais, o jam buvo suteiktas gydymas.

Investicija šiai komandai atsipirko su kaupu. L.Messi žvaigždė staigiai pakilo, žiba ir žibės ilgą laiką. Filmas jam buvo sukurtas ne veltui – kuklusis „La Pulga“ (liet. – blusa) buvo ir ilgą laiką bus lyginamas su ta pačia Argentinos futbolo legenda Maradona bei brazilu Pele. Niekas neabejoja, jog konkurencija su C.Ronaldo tęsis iki karjeros pabaigos, tačiau vienas faktas yra aiškus – L.Messi yra futbolo vunderkindas, burtininkas ir monstras, kurio žaidimo medžiagą bandys analizuoti ir pritaikyti sau daugybė jaunų futbolininkų ir komandų, tačiau neįtikėtina jo istorija pradeda kelti abejonių, ar atsiras toks, kuris galės jį aplenkti. L.Messi jau yra gyva legenda.

Verdiktas

„Messi“ – tai yra filmas, kurį privalo pamatyti kiekvienas sporto aistruolis. Keturiskart geriausio planetos futbolininko istorija, pateikiama su nepagražintais ir nuoširdžiais žodžiais iš artimųjų bei komandos draugų lūpų, privers jus išeiti iš kino salės su geromis emocijomis.

8.8
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
9.0
Režisūra
8.0
Kinematografija
9.0
Garso takelis
9.0
Techninė pusė
8.0
Aktoriai
10
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles