Klasės susitikimas. Berniukai sugrįžta!

Klasės susitikimas. Berniukai sugrįžta!

Režisierius Kęstutis Gudavičius, pristatęs pirmąjį filmą apie šauniosios ketveriukės nuotykius „Tarp mūsų, berniukų “, tęsia pašėlusius jų išgyvenimus antrojoje dalyje – „Berniukai sugrįžta. Klasės susitikimas“. Kaip ir sufleruoja pavadinimas, visas siužeto veiksmas bus orientuojamas į artėjantį klasės susitikimą, į kurį visa draugų kompanija, nepaisant įvairiausių antraplanių gyvenimo faktorių, bandys nuvykti. Tad kaip gi jiems sekėsi ši avantiūra?

O jūs vaikai taip darykit, kaip meistrelis daro…

Kaip ir minėjo kūrybinė grupė projekto premjeros išvakarėse – ši dalis turėtų būti savotiškas lietuvių atsakas į garsiąją holivudiškąją „Pagirių“ trilogiją. Na, atvirai nežinau, kodėl šis pareiškimas buvo suponuotas su tokia ambicija, bet, turint omeny lietuviško kino padangę (lietus Lietuvoj, ar ne?) ir juolab, kai projekte eskaluojama, jog filme bus simuliuojama holivudiška idėja lietuvių padargais… tikėkimės, jog visa tai tik marketingo ( o kam daugiau?)  labui. Bet žvilgtelėkim giliau.

Na, kaip prisimename iš pirmosios dalies, taip ir panašiai, antrojoje, ketveriukė metasi pasiekti savo užsibrėžtą bendrą tikslą –  šį kartą – apsilankyti klasės susitikime. Filme buvo jaučiamas stiprus pirmosios dalies šablonas – lyg ir tas pats filmas, tik kad pakeistos tam tikros siužetinės detalės: veikėjai vis dar turi tas pačias, tik šiek tiek pakoreguotas gyvenimo nuoskaudas; jie vėl bando kažkur kartu pabėgti nuo gyvenimo problemų, ir tame procese patiria įvairiausių kurioziškų situacijų. Trumpai tariant, tai tie patys berniukai, tik aprengti kitos spalvos megztiniais.

O, bet, tačiau… atsiribojant nuo tos minties, jog filme minėtai simuliuojami siužetiniai Holivudo simptomai, pats filmas, savo kategorijoje, buvo pakankamai nuotaikingas. Na žinoma, veikėjai čia be paliovos turėjo – tarmiškai tariant – pjauti grybą, na, bet tą grybą jie pjovė pakankamai profesionaliai. Na, ir žinoma, keiktis. Na, kokia gi lietuviška komedija neturi keiksmažodžių? Būtent tas nepraustaburniškai kurioziškas grybo pjovimas ir tempė šitą filmą į priekį. Kita vertus… ar „Pagirių“ trilogijoje visa tai vyko kažkaip kitaip?

Kaip kas moka, taip tas šoka…

Kaip profesionalaus improvizacijos teatro „Kitas kampas“ atstovai – pagrindiniai aktoriai savo veikėjus realizavo labai įtikinamai ir autentiškai. Jų vaidyba sklandi, jaučiamas puikus tarpusavio supratimo tonas ir puikiai realizuotos situacijos. Kadangi filmas yra apie vyrų išgyvenimus, tą vyriškos ambicijos cinkelį jie užčiuopė tikrai ryškiai ir tinkamai atliko savo funkciją. Į šį segmentą savotiškai įsiderina ir pats scenarijus – pokalbiai pakankamai ryškūs, atliekantys komedijos funkciją… bet, kadangi šis filmas be komedijos garnyro nieko daugiau nepasiūlo, tai čia realiai ir randama vienintelė komedijos funkcija.

Better luck next time… Or not.

Kad ir iš kokio – vieno ar kito – kampo bežiūrėtum, kad ir kaip lietuviškasis solidarumas norėtų užtarti šį filmą geresniu žodžiu… to tiesiog čia nėra. Puikūs aktoriai, pakankamai sultingas scenarijus ir tiesiog fantastiški Lietuvos vaizdai neišgelbėjo šito filmo apie ryškiai savirealizacijos stokojančius subrendusius vyrus – berniukus – kurių jau antrą kartą vaizduojami nenusisekę gyvenimai labiau kelia juoką iš gailesčio jiems. Bet jeigu čia ir buvo tokia idėja – tuomet bravo!

Užbaigiant… Ar nuėję į šį filmą Jūs juoksitės? Labai tikėtina, kad taip. Bet ar išeisite iš jo kažkuo pilnesni… Abejoju. Kaip ir minėjau, filmas atlieka savo komedijos funkciją ir ją atlieka visai neblogai. Tad viena vertus, jeigu esate lietuviško kino eksperimentų gurmanas, tikrai galite čia apsilankyti. Iš kitos pusės, pasilieku prie subjektyvios pozicijos, jog lietuviai vis dar gali bijoti eiti į gimtinės (ypač komedijinius) filmus, nes čia racionas kol kas niekaip nesikeičia.

5.7
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
5.0
Kinematografija
5.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

 1. Vytautas / 2018 sausio 5

  Toks labiau šlamštalas…. nors ir pirma dalis nebuvo labai originali, bet tikrai geresnė. O čia… eilinis bandymas pasipinigaut ir dar išgręžt tą pačią citriną, tik kitame kontekste

 2. Renatas / 2018 sausio 5

  Iš kur gauti visą garso takelį t.y filmo muzika ypatingai kas groja kai tik pradeda rodyti klubą:) labai reikia ar kas galit padėti? Ačiū

 3. Gedas / 2018 sausio 7

  Kai toks filmas recenzijos autoriaus įvertinamas prastesniu balu už Pavydo Žaidynes, lieka tik pasakyti recenzijos autoriui: sėsk, du.

 4. Jonas / 2018 sausio 8

  Gal kas paaiškins – už ką mokėt 7 eurus? Už bilietą? Čia ką einame žiūrėti „Gladiatorių“, o gal „Avatarą“ kainavusį šimtus milijonų… Ne, tai viso labo kažkoks primityvus, be galo pigus ir kvailas skubotai sukurptas buitinis kalambūras. Tad ir bilieto kaina turėtų būti atitinkama – 0,0025 e.

 5. Aurelija / 2018 sausio 9

  Negaliu pasakyti, kad filmas labai blogas. Tikrai buvo vietų kuriuose nuoširdžiai galima pasijuokti. Tačiau ar eičiau ir žiūrėčiau antrą kartą šį filmą labai labai abejoju. Bet šiaip filmą pasižiūrėti vieną kartą pats tas.

 6. Ly / 2018 sausio 24

  Juokiausi, kikenau visą filmą. Tikrai gana nebloga komedija. Geriau už Tris milijonus eurų…

 7. Te h / 2018 sausio 28

  Dar pradžioje tikėjaus kažko, hm, gero? Geresnio, šviežesnio produkto lietuvių kino padangėje. Taip gavosi, kad nuėjau netyčia, bet labai pasigailėjau. Pirmas dalykas: reklama ant reklamos. Filmas reklama, tiesiog. Antras dalykas – bajeriukai, keiksmažodžiai (kaip dažniausiai ir priklauso lt kine ir kas kelia nenumaldomą publikos susižavėjimą ir kikenimą). Būkim biedni, bet teisingi – dažniausiai nejuokingi ir lėkšti.
  Nuvylė ir tai, kad tokiam šlamštui ‘Daddy was a Milkman’ davė savo dainą.
  Toks vaizdas, kad bandoma kažką kopijuoti iš vakarų kultūros, bandoma spėt su gyvenimo pokyčiais ir naujovėmis kuriant ale juokingą ir šiuolaikišką įvaizdį, kas nervina, nes yra dirbtina ir dar apipinama reklamomis. Niekada daugiau nežiūrėčiau, nes visiškas laiko ir pinigų švaistymas

 8. Dovilė / 2018 vasario 18

  Graži filme skambanti muzika ir Lietuvos vaizdai.Visa kita-liūdesys…