8 geriausi pasimatymai

8 Best Dates

Lietuvių kilmės režisierius Marius Vaisbergas, ne vienerius metus dirbantis rusų žemėje, galiausiai pristato trečią ir finalinę „8 pasimatymų“ filmų ciklo dalį – „8 geriausius pasimatymus“. Surinkęs visą seną komandą, kino kūrėjas tęsia tradicijas ir kviečia į gana lengvo turinio nuotykių ir komedijos peržiūrą, kurioje, kaip ir įprasta jo kūryboje, pasigesime vulgarių juokelių, keiksmažodžių ir, žinoma, sekso scenų.

Apie ką mes čia…

Kai staiga Nikita sužino apie savo mirtiną ligą, jis nedelsdamas imasi priemonių, kad jo žmona ir vaikai neliktų be vyro namuose. Jis susiranda vos ne idealų vyruką – Ilją, kuris galėtų tapti jo šeimos galva, kai tas iškeliaus į dangų. Po kažkurio laiko, kai jau visi pripranta prie Iljos, Nikita sužino, jog jo ligos diagnozė buvo klaidinga, o jis yra sveikas kaip ridikas. Tačiau, dabar jau bus ne taip paprasta išsikapstyti iš košės, kurią jis pats ir užvirė…

Kūrinio vidus

Ne paslaptis, kad ilgus metus seilėjausi dėl „Kvarteto I“ kūrybos ir jų satyrinių komedijų, o niekinau studijos „Enjoy Movies“ darbus. Tačiau, rusų kine yra ir kita medalio pusė – viduriukas. Ir būtent tuo viduriuku tampa tokios komedijos kaip ši, naujausia režisieriaus Mariaus Vaidbergo romantinė komedija „8 geriausi pasimatymai“.

Šis filmas tai savotiškas ankstesnių dalių tęsinys, tačiau su gana autonomiškai pateikiama istorija, kuri bežiūrint filmą netgi gali būti nesiejama su ankstesniais filmais. Ankstesni filmai, „8 pirmi pasimatymai“ ir „8 nauji pasimatymai“, yra gana puikus pavyzdys lengvo turinio komedijų, kuriose nereikia jokio vulgarumo, o paprastos situacijos pateikiamos įvairiais būdais. Ir šiuo atveju turime įdomią, tiksliau, gana tikrovišką ir, iš pirmo žvilgsnio, labai kvailą situaciją. Bet, įsižiūrėję į ją, galime pagalvoti, o ką patys darytume, jeigu mus ištiktų tokia bėda, kaip pagrindinio herojaus Nikitos?

Juostos pliusu tampa neištęsta, gana idiliškai atrodanti ir nuotaikingai pateikta istorija, kuri žiūrisi itin lengvai, o laikas, kuris bus skirtas jos peržiūrai, pralekia nepastebimai. Ir dėl šito ačiū režisieriui ir juostos scenaristams, kuriems pavyko ir vėl išspausti neblogo turinio komediją. Tačiau, tai tik tiek, nes kažkokių gilesnių minčių ar išvedžiojimų mes čia nerasime. Taip pat ir prasmingų dialogų, kurie galbūt pakeistų mūsų mąstyseną.

Juokeliai geri, nevulgarūs, ne apie antrą galą. Tas ir iškelia juostą į aukštesnį lygį. Kaip ir įprastinėse romantinėse komedijose, taip ir čia – turime paprastą receptą. Gražiai atrodanti pradžia, problema, problemos sprendimas, dar viena problema ir galiausiai pabaiga. Ar laiminga, ar ne – neatskleisiu. Tegul tai būna maža paslaptis.

Herojų filme nemažai, tačiau kaip ir ankstesnėse dalyse, viskas sukasi aplink Nikitą ir jo žmoną Mašą. Visose dalyse matome panašų vaizdą – kartais užknisančią žmoną, neturintį laiko savo artimiausiems žmonėm vyrą, na ir nelabai laimingus vaikus, kuriems tenka melstis dėl tėvų laiko ir dėmesio. Užtat naujas personažas Ilja suteikia gyvybės. Nors tai klišinis personažas, nukniauktas iš amerikietiškų romantinių komedijų, bet jis čia labai tiko.

Susumavus viską, po peržiūros lieka malonus jausmas. Taip, tai nėra geras filmas, bet ir neblogas filmas, kuris tiesiog leis atsipalaiduoti kine, tačiau išėjus iš salės greitai bus užmirštas, apie ką jis buvo.

Techninė filmo pusė

Išsiplėsti apie technikus kino kūrėjų sprendimus nesinori, nes jie beveik niekuo neišsiskiria nuo praeitų dalių. Muzika kaip ir anksčiau, taip ir dabar visai smagiai susilieja su vaizdu, o keli žinomi hitai padeda karts nuo kart pajudinti koją. Taip pat neblogai atrodo kameros darbas, kuris viso filmo rydymo metu bandė mums iš kuo įdomesnių kampų parodyti  herojų nesusitarimus ir jų emocines būkles vienoje ar kitoje stadijoje. Garso montažas geras, vaizdo – šiek tiek šlubuoja. Kelios scenos suderintos gana prastai, ir perėjimas iš vienos į kitą atrodo neprofesionaliai, lyg žiūrėtume kokį nors muzikinį Alos Pugačiovos klipą.

Aktorių kolektyvinis darbas

Aktoriai suvaidino visai neblogai. Vladimiras Zelionskis, atlikęs Nikitos vaidmenį, iš jo ir neišėjo, nors jis visuose filmuose vaidina taip pat, todėl nieko čia neįprasto ar nuostabaus nėra. Užtat Vera Brežneva, atlikusi Mašos vaidmenį, kaitina kaip ir visuose kituose savo pasirodymuose kine, ar tai ant scenos. Graži ukrainietė, labai graži.

Išskirti galime Vladimirą Elifancevą, kurio pasirodymas šiame filme buvo vertas dėmesio. Jis įnešė naujų vėjų, ir leido tiesiog pasimėgauti geru reginiu. Žinoma, moterims peržiūros metu turėjo būti dar geriau stebint tokį Apoloną.
Be jų, juostą papuošė Viktoras Šūras, Nino Kantarija ir Sergėjus Kazaninas.

Verdiktas

„8 geriausi pasimatymai“ – nėra geriausias savo serijos filmas, tačiau jo lengvumas ir turinio paprastumas leidžia atsipalaiduoti ir stebėti visai linksmai atrodančią situaciją, kuri galėtų nutikti bet kuriam iš mūsų. Filme nėra keiksmažodžių, jame nėra ir vulgarumo ar šlykščiai pateiktų sekso scenų, todėl jį galima pasirinkti kaip visai neblogą alternatyvą romantiškam pasimatymui ar tiesiog pasibuvimui kine.

6
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
6.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
6.0
Techninė pusė
6.0
Aktoriai
5.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles