„Penas: nuotykiai niekados šalyje“ patyrė smūgį ir Kinijoje

„Penas: nuotykiai niekados šalyje“ patyrė smūgį ir Kinijoje

Nors dauguma ne itin sėkmingų Holivudo filmų buvo išgelbėti Kinijos žiūrovų, vienai juostai šiais metais ypatingai nepasisekė. Ir tai yra „Penas: nuotykiai niekados šalyje“ (angl. „Pan“). Ir taip prastus rezultatus visame pasaulyje rodantis filmas neišpildė lūkesčių ir šalyje, į kurią po nesėkmingo starto buvo dedama daugiausiai vilčių.

Galima jau dabar teigti, kad „Penas“ bus pats nesėkmingiausias šių metų kino studijos „Warner Bros.“ filmų. Filmas Kinijoje sumušė anti-rekordą. Tai blogiausiai startavęs Holivudo filmas per visą studijos rodytų filmų istoriją Kinijoje.

Anksčiau šiais metais panašioje situacijoje buvo atsidūręs „Terminatorius: Genisys“ (angl. „Terminator: Genisys“), tačiau Kinijos žiūrovai išgelbėjo studijos „Paramount“ filmą. Per pirmąsias aštuonias rodymo dienas juosta ten uždirbo 82,8 milijonus dolerių, kai tuo tarpu JAV filmas surinko 89,4 milijonus per devynias savaites. Bendrai penktasis „Terminatorius“ Kinijoje uždirbo daugiau nei 112 milijonų dolerių ir daugiau ar mažiau galiausiai atsipirko studijai. Bent jau maždaug, nes filmo biudžetas buvo 155 milijonai.

Panašios lemties tikėjosi ir „Peno“ prodiuseriai. Tačiau ambicingam projektui buvo lemta pulti dar žemiau. Joe Wrighto režisuotas filmas per premjerinę dieną uždirbo vos 740 tūkstančių dolerių ir jau sekančią dieną prarado pusę seansų. Per keturias dienas Kinijoje filmui tepavyko uždirbti 3,4 milijonus dolerių. Realiai, prasčiau nieks nebuvo pasirodęs iš „Warner Bros.“ Filmų. Net šių metų didelė nesėkmė „Rytojaus žemė“ (angl. „Tomorrowland“), laikyta didžiausiu nusivylimu Kinijoje, sugebėjo užsidirbti daugiau – 11,4 milijonų per premjerinį savaitgalį.

150 milijonų kainavęs filmas turi labai smarkiai pasistengti, kad atsipirktų studijai (kas jau seniai nebeplanuojama). Pridėjus pasaulines reklamos išlaidas, filmas turėtų uždirbti bent 400 milijonų, kad pradėtų nešti pelną. Kol kas filmas uždirbto tik 30 milijonų JAV ir 63,8 milijonus pasaulinėse rinkose. Bendrai – apie 94 milijonus, kurie, palyginus, yra tik vargani skatikai, todėl tikėtina, kad anksčiau planuoti 150 milijonų nuostoliai gali dar labiau išaugti.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles