„Nesunaikinamų 3“ studijos advokatai taikosi į piratus

„Nesunaikinamų 3“ studijos advokatai taikosi į piratus

Po ne itin sėkmingo pasirodymo pasaulio kino teatruose „Nesunaikinamų 3“ studijos advokatai pradėjo puolimą. Šįkart jie taikosi ne tik į torrentų svetaines, bet ir į pačius piratus. Tą patvirtino studijos „Millenium Films“ advokatas Ira Siegelis, atstovaujantis studiją autorių teisių pažeidimų srityje.

Kol kas į teisėsaugininkų akiratį yra pakliuvę daugelis vartotojų, filmą siuntęsi iš šių torrentų svetainių: limetorrents.com, billionuploads.com, hulfile.eu, played.to, swanstshare.com ir dotsemper.com. Planuojama prie šio sąrašo pridėti dar kelis pavadinimus. Vartotojai, parsisiuntę „Nesunaikinamus 3“ iš šių svetainių paprastai gauna tokio turinio laiškus: „Jūs turėsite apmokėti visas teismų ir teisininkų išlaidas, taip pat nuostolius, kurie nurodyti ieškinyje, jei ieškinys bus išaiškintas ne jūsų naudai. To priežastis – jūs neteisėtai nukopijavote ir/ar platinote anksčiau minėtą autorinį darbą. Iki šių metų spalio 5 dienos, sekmadienio, galite priimti susitarimą ir tą padaryti internetu.“

Tokio tipo susitarimų sumos labai įvairios – nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių dolerių, priklausomai nuo to, kiek toli iš vartotojo kompiuterio sklido informacija. Savaime suprantama, jei viskas nukeliautų į teismą, išlaidos išaugtų dešimteriopai. Tiesa, keli teismai jau vyko, tačiau teisėjai atsisakė nagrinėti šiuos ieškinius dėl jurisdikcijos pažeidimo. Nepaisant to, studija jau rado būdų, kaip apeiti šią problemą, tik kol kas jų neviešina.

Reiktų dar pridurti, kad parsisiuntėjai ieškomi ne tik JAV ribose. Programuotojai ieško parsisiuntėjų kelių iki paskutinio gavėjo, todėl gali išlikti tikimybė, nors ir labai maža, kad ieškiniai pasieks ir Lietuvą.

Visa ši raganų medžioklė prasidėjo, kai likus trims savaitėms iki „Nesunaikinamų 3“ premjeros vienas studijos darbuotojas nutekino sąlyginai geros kokybės juostą. Per šias tris savaites kopija vien iš aukščiau minėtų svetainių buvo parsisiųsta per 2 milijonus kartu. Juostos nutekinimas buvo viena priežasčių, kodėl apie 120 mln. kainavę „Nesunaikinami 3“ per rodymo laiką tesugebėjo uždirbti 190 mln. dolerių. Lyginant su ankstesnėmis juostomis – pirmoji dalis, kainavusi vos 80 mln. uždirbo 274 mln., o antroji – kainavusi 100 mln. studijai uždirbo 305 mln. dolerių.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles