Kino portalas „BuvauKine“ pristato laukiamiausius 2016-ųjų metų filmus

Kino portalas „BuvauKine“ pristato laukiamiausius 2016-ųjų metų filmus

Ožkos metai jau beveik užnugaryje, todėl visas dėmesys krypsta į tuos kino projektus, kurie mus džiugins ateinančiais metais. Kalba eina ne tik apie Holivudinius didelių biudžetų projektus, tačiau ir apie tuos, kurie metų gale galės varžytis dėl geriausio metų filmo titulo.

2015 metais Lietuvos kino ekranuose pasirodė net 172 plačiaekraniai filmai, tačiau susumavus su tokiais festivaliai, kaip „Kino pavasaris“, „Scanorama“ ar net „Nepatogus kinas“, filmų suma viršija tūkstantį.

Žinoma, ne visus filmus buvo įmanoma pamatyti, tačiau tokie skaičiai parodo, kad kinas tikrai gyvas ir žmonės su džiaugsmu žygiuoja į kino sales žiūrėti laukiamiausių projektų.

Ateinančiais beždžionės metais mūsų lauks daug įdomių projektų, tiek nacionalinių, tiek europinių, tiek, žinoma, Holivudinių, todėl kino portalo Buvaukine redakcija atsirinko tuos filmus, kurių labiausiai laukia 2016 metais.

Dario Voitukevez

Labai džiaugiuosi, jog turėjome tokius nuostabius ir žadą atimančius 2015 metus, o ypač metų pabaigą, kai į kino ekranus atkeliavo ypatingai daug kokybiškų ir Oskarams paruoštų filmų. Tikiuosi, jog tokia tendencija neapleis ir ateinančių metų, kai kino ekranuose pasirodys ypatingai laukiami filmai.

Jeigu šie metai buvo šnipų filmų metai, tai 2016-ieji be jokių abejonių tampa komiksų filmų metais. Ateinančiais metais turi pasirodyti apie dešimt filmų, kurie bus paremti komiksais ar grafinėmis novelėmis, todėl visi „geekai“ ir žanro gerbėjai išties turės ypatingus metus. Bus ir naujoji Dano Browno knygos ekranizacija „Inferno“, bus ir begalė komedijų tęsinių, kaip „Kaimynai“ ar net veiksmo žanro hitų su „Johnu Wicku“ ir „Džeku Ryčeriu“ priešaky.

Savo ruožtu, taip pat labai laukiu komisų ekranizacijų, tačiau vos keli projektai patenka į mano laukiamiausių filmų dešimtuką. Prie laukiamiausių priskirčiau ir kelias dramas, veiksmo ir fantastikos žanro atstovus ir itin laukiamo siaubo filmą iš paties Jameso Wano.

Mano laukiamiausių 2016 m. filmų dešimtukas atrodo taip:

1. „Tyla“ (angl. „Silence“). Pirmoje vietoje atsidūrė ilgai laukiamas Martino Scorseses filmas, kuriame bus papasakota ypatingai drąsi istorija apie septyniolikto amžiaus Jezuitų bažnyčios kunigus atsidūrusius Japonijoje skleisti Dievo žodį. Juostos unikalumas tame, jog viskas buvo filmuojama gamtoje, ne jokiame paviljone, o meistriška M. Scorsese ranka ir puikių aktorių Andrew Garfieldo ir Liamo Neesono vaidybiniai sugebėjimai turėtų įtraukti filmą į būsimų Oskarų kandidatų sąrašą. Visgi net tris metus mums teko laukti naujojo režisieriaus darbo, todėl visas laukimas tampa pagrįstas. Paskutiniai kino kūrėjo filmai nenuvilia ir sukelia labai daug džiaugsmo, todėl tikiuosi, jog ir naujasis istorinio žanro filmas taip pat sukels daug įspūdžių.

2. „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ (angl. „Batman v Superman: Dawn of Justice“). Kai tik pamačiau pirmąjį šio filmo anonsą, visas mano skepticizmas dėl Beno Afflecko paskyrimo į Betmeno vaidmenį akimirksniu išgaravo. Juosta tapo pačiu laukiamiausių 2016 m. projektu, paremtu komiksais. Visgi, „DC“ niūrumas man labiau prie širdies, todėl dažnai pasirenku būtent šiuos komiksus skaitymui, o ne „Marvel“. Na, ir šiame filme bus pristatyti dar keli nauji herojai, kurie niekada nebuvo pasirodę plačiuose kino ekranuose. Tai Akvamenas ir Nuostabioji moteris. Žinoma, taip pat filme pasirodys ir labai laukiamas Džokeris, kurį įkūnijo Jaredas Leto. Nors jo personažas pasirodys tik vos kelioms akimirkoms, o visą jo grožį bus galima įvertinti taip pat 2016 m. pasirodančiame „Savižudžių būryje“ (angl. „Suicide Squad“), tačiau būtent Betmeno ir Supermeno akistata taps ryškiausių metų įvykių kine.

3. „Tegyvuoja Cezaris“ (angl. „Hail. Caesar“). Sklinda gandai, jog tie žmonės, kurie nelaukia brolių Coenų filmų, atsidurs pragare, specialiai tam įrengtame kambaryje, kuriame turės nuo ryto iki vakaro žiūrėti komedijas su Adamu Sandleriu. Žinoma, tai tik gandai, tačiau išties keista, kad yra žmonių, kurie nelaukia genialių brolių filmų. Naujasis filmas, man asmeniškai, yra vienas iš svarbesnių kino įvykių, nes jame bus papasakota ne tik įdomi istorija, bet istorija susijusi su pačiu Holivudu, o tokius filmus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. O koks aktorių kolektyvas. Vien jau aktoriai George‘as Clooney‘is, Scarlett Johansson, Ralphas Fiennesas, Tilda Swinton ir Jonah Hillas priverčia laukti šio filmo dar labiau.

4. „Iksmenai: Apokalipsė“ (angl. „X-Men: Apoclaypse“). Studijos „20th Century Fox“ kuruojama žymiųjų kino komiksų „Marvel“ visatos mutantų istoriją galiausiai bus užbaigta, todėl vien jau šis faktas priverčia laukti filmo. Naujoji trilogija, kurioje dėmesys sukoncentruotas į jaunus herojus, tapo ne tik geresnė už tuos filmus, kuriuos dar ankstyvais 2000-aisiais mums buvo pristatęs režisierius Bryanas Singeris, bet ir geresnė už daugelį šių dienų komiksų ekranizacijų. Žinoma, „Iksmenų“ franšizės finalas bus toks galingas, kad kitais metais bus pristatyti ir keli šalutiniai projektai, glaudžiai susiję su naujuoju filmu. Tai „Deadpoolas“ ir „Gambitas“. Ką gi, didingiausias mūšis tarp gėrio ir blogio įvyks jau 2016 m. gegužę.

5. „Išvarymas 2“ (angl. „The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist“). 2015 metai buvo patys skurdžiausi siaubo žanre per daugelį metų, todėl reikia viltis, kad kitais metais žanro virtuozas Jamesas Wanas ir vėl gerai išgąsdins su antrąją 2013 metų kino hito dalimi. Į projektą sugrįš visi pirmosios dalies herojai, kas nepakenks istorijos tęstinumui, o taip pat bus pritaikyti keli nauji siaubo metodai, apie kuriuos kol kas nutyli juostos režisierius. Tikiuosi, jog tai bus vertas dėmesio reginys.

6. „Keistų vaikų namas“ (angl. „Miss Peregrine‘s Home for Peculiar Children“). Unikalaus stiliaus menininkas ir puikus kino pasakotas, mokantis išgąsdinti savo filmais tiek didelį, tiek mažą, Timas Burtonas ir vėl imasi mažojo biudžeto filmo ir šįkart istoriją perkelia į vaikų namus, kuriuose bus galima sutikti daug unikalių ir keistų vaikų, turinčių neeilinius sugebėjimus. Pagrindinį vaidmenį filme atliks seksuali ir labai talentinga aktorė Eva Green, todėl ir dėl šios priežasties labai laukiu šios juostos. Kas yra geriau už Timo Burtono fantazijos vaisių, kuriame vaidina viena iš mano mėgstamiausių aktorių.

7. „Žvaigždžių karai: vienišius“ (angl. „Star Wars: The Rogue One“). Jeigu „Galia nubunda“ buvo pats laukiamiausias mano kino filmas 2015 metais, tai į šalutinį projektą žiūriu šiek tiek skeptiškai, nors ir labai jo laukiu. Laukiu dėl to, jog galiausiai bus galime kino ekranuose ir vėl išvysti Dartą Veiderį, pamatyti žinomus herojus, ir, svarbiausia, vėl stoti į kovą su imperija, kuri, pripažinkime, atrodė žymiai kiečiau už Pirmąjį Ordiną naujajame filme.

8. „Mergina traukinyje“ (angl. „The Girl on the Train“). Nors tai nėra itin populiarus ar labai žinomas projektas tarp masių, tačiau Paulo Hawkins parašyta knyga, kuria yra paremtas šis filmas, yra išties skaitoma. Filmas savo atmosfera turėtų priminti geriausius kriminalinio žanro detektyvus, kaip Davido Fincherio režisuotą „Dingusi“, tačiau su Hičkokišku prieskoniu, kas ir padaro šį projektą gana įdomiu ir laukiamu darbu. Šiais metais buvo tikrai mažai gerų detektyvų, todėl tikiuosi, jog neteks nusivilti ir iki pat filmo pabaigos nebus galima atspėti, kas gi iš tiesų įvyko.

9. „Fantastiniai gyvūnai ir kaip juos rasti“ (angl. „Fantastic Beasts and Where to Find Them“). Magiškas Hario Poterio pasaulis ir vėl sugrįžta į didžiuosius kino ekranus, tik šįkart be pagrindinių ir visų mylimų herojų. Jų vietą užims kiti, ne ką mažiau svarbūs veikėjai, kuriais diriguos Oskaro laureatas Eddie‘is Redmayne‘as. Filmas papasakos Hogvartso priešistorę, o taip pat supažindins mus visus su augalija ir gyvūnija, kuri taip kruopščiai buvo pristatoma kiekviename filme apie Harį Poterį. Tai bus puiki proga ir vėl pasinerti į magiją ir sugrįžti į vaikystę.

10. „Žudikų brolija“ (angl. „Assassins Creed“). Ne itin gerus laikus išgyvena kompiuterinių žaidimų ekranizacijos. Tačiau, viskas gali pasikeisti 2016 metais, nes žaidimų kompanija „Ubisoft“ ir kino studija „20th Century Fox“ galiausiai, po ilgų atidėliojimų, ėmėsi kurti žinomos žaidimų serijos pirmąjį filmą. Kalbama, jog tai bus vienas ryškiausių ir geriausių visų laikų ekranizuotų žaidimų. Perėjau visus žaidimus, todėl tikrai laukiu, nors, taip pat laukiamu galima pavadinti ir „Warcraftą“, kuris pasirodys šiek tiek anksčiau už filmą su Michaelu Fassbenderiu pagrindiniame vaidmenyje.

Be abejo, į laukiamiausių sąrašą papuola ir „Kapitonas Amerika: Pilietinis karas“ (angl. „Captatin America: Civil War“), „Daktaras Strendžas“ (angl. „Doctor Strange“), „Šaunūs vyrukai“ (angl. „The Nice Guys“), „Zootropolis“ (angl. „Zootopia“), „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas 2“ (angl. „Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny“), „Žvaigždžių kelias: į begalybę“ (angl. „Star Trek Beyond“), „Blogas santa 2“ (angl. „Bad Santa 2“)…

Viktė Džiaugytė

„Taip nebūna, kad niekaip nebūna – vis tiek kaip nors būna“, sako šaunusis kareivis Šveikas ir belieka juo patikėti. Net jei prisimenant tai, kas 2015 m. buvo rodoma kino ekranuose, daugeliu atveju norisi spjaudytis, tačiau net ir tarp tų visų perdirbinių, tęsinių ir priešistorių, pasitaikė sauja tikrai neblogų filmų. O žvelgiant į ateitį iš viso norisi tikėtis… na, jei ne geriausio, tai bent jau geresnio už buvusį. Žinoma, ir kitais metais neišvengsim viso to, kas suminėta antrame sakinyje, bet kartais ir tai nebūtinai yra pats blogiausias variantas – vis tiek yra tokių, kas laukia Skreto nuotykių kosmose ir naujos „Ledynmečio“ dalies (angl. „Ice Age:Collision Course).

Neišvengiamas kaip pavasario atodrėkis kol kas pavadinimo dar neturintis Woody Alleno filmas (žinoma, dominantis, tačiau aktorių sąrašas su Kirsten Dunst priešaky vis tik neleido įtraukti šio projekto į laukiamiausių dešimtuką). Be to, jei kai ką ir galima numatyti, visada atsiranda tai, kas maloniai nustebina – šias malonias staigmenas bus galima skaičiuoti po didžiųjų kino festivalių. Šįkart dešimtuke vietos neatsirado nei vienam lietuviškam projektui – ne todėl, kad netikėčiau šviesia Lietuvos kino ateitimi, tačiau šį sykį buvo labiau vertų paminėjimų.

1. „Šokėja“ (pranc. „La danseuse“). Vien jau Louis Garrelio pasirodymo užtenka, kad negalėtum atitraukti akių nuo ekrano. Bet čia… Damos, laikykitės! Šiame filme vaidina net tik žavusis garbanius Louis, bet ir jaunasis Hanibalas Lekteris Gaspardas Ullielis. Šį sprogstamąjį derinį papildo belgų komikas François Damiensas, o vyriškajai auditorijos daliai neleis nuobodžiauti Mélanie Thierry ir Lily-Rose Melody Depp. Pridėkime dar tai, kad šis filmas pasakoja apie iškilias XX a. pr. asmenybes ir nukelia žiūrovus į tiesiai į Belle epoque… Tad laukia išties intriguojanti juosta.

2. „Akmenų blogis“ (pranc. „Mal de pierres“). Spalio mėnesį Louis Garrelis į kino ekranus sugrįš dar kartą. Vėlgi ne vienas, o kartu su žaviąja kolege Oskaro laureate Marion Cotillard. Šį kartą juos bus galima išvysti naujame prancūzų režisierės Nicole Garcios filme, pastatytame pagal Milenos Angus romaną.

3. „Planetariumas“ (pranc. „Planetarium“). …ir niekada mums Louis Garrelio nebus per daug! Dar kartą Louis, dar kartą Johnny Deppo dukra Lily-Rose Melody Depp, o prie jų šioje fantastinėje dramoje prisijungia Oskaro laureatė Natalie Portman.

4. „Pieno kelias“ (angl. „On the Milky Road“). Šis filmas buvo atsidūręs ir pernykščiame mano sąraše, deja, 2015 m. dienos šviesos (ar, tiksliau, kino salių tamsos) jam nepasisekė išvysti. Tačiau panašu, kad ateinančiais metais Emiras Kusturica pagaliau po ilgesnės pauzės grįš ne tik į kino pasaulį, bet tiesiu taikymu į Kanų kino festivalį. Tikėkimės, kad dar vienus metus laukėme ne veltui.

5. „Išpažintis“ (it. „La confessioni“). Tokio pasaulinio kino žvaigždyno, kokį šiame filme surinko italas Roberto Andó, dar reikėtų gerai paieškoti. Danė Connie Nielsen („Gladiatorius“/angl. „The Gladiator“), kanadietė Maire-Josée Croze („Barbarų invazija“/pranc. „Les invasions barbares“), prancūzai Lambertas Wilsonas („Matrica. Perkrauta“ /angl. „Matrix Reloaded“) ir Danielis Auteuil („Paslėpta“/ pranc. „Caché), vokietis Moritzas Bleibtreu („Eksperimentas“/vok. „Das Experiment“), italas Toni Servillo („Didis grožis“ /it. „La grande bellezza“)… Žinoma, tokiu atveju labai svarbu neperdegti ir tinkamai paskirstyti vaidmenis, bet matant tokį pavardžių sąrašą tai labiausiai ir intriguoja.

6. „Tiesiog pasaulio pabaiga“ (pranc. „Juste la fin du monde“). Kino vunderkindu vadinamas kanadietis Xavier Dollanas Kanų kino festivalyje su savo pirmuoju filmu debiutavo 2009 m. – tuomet jam tebuvo vos dvidešimt, tačiau nuo to laiko šis jaunas kino kūrėjas tapo nuolatiniu šio festivalio svečiu, o 2015 m. – netgi ir tarptautinės žiuri nariu. Jau dabar kiekvienas jo filmas tampa savotišku įvykiu, laukiamu ne tik gimtojoje Kanadoje, bet ir Europoje. Naujausias jo darbas papildomai intriguoja puikia prancūzų aktorių komanda – čia surinktas visas žvaigždynas: Oskaro laureatė Marion Cotillard, charizmatiškieji Vincentas Casselis ir Gaspardas Ullielis, talentingoji Léa Seydoux, o viską vainikuoja keturių Cezarių laureatė Nathalie Baye.

7. „Francas“ (pranc. „Franz“). Kitas laukiamas sugrįžimas – François Ozonas, kuris anksčiau buvo įsigudrinęs filmus kepti Woody Alleno tempu – po vieną kasmet. Dabar susidaro kiek ilgesnė pertrauka – kol kas paskutinis jo filmas „Nauja draugė“ (pranc. „Une nouvelle amie“) pasirodė 2014 m., o 2015 m. naujų darbų iš šio chameleoniškojo režisieriaus neišvydome. Tačiau reikia manyti, kad laukimas atsipirks – F. Ozonui tai bus savotiškas debiutas – režisierius save išbandys karinio kino žanre. Pagrindinį vaidmenį šioje juostoje atliks Pierre Niney.

8. „Chulieta“ („Julieta“). Dar vienas sugrįžimas. Po didžiulės kritikos lavinos, kurios nusipelnė jo švelniai tariant, ganėtinai nešvanki komedija „Aš tokia susijaudinusi!” (isp. „Los amantes pasajeros“), ispanų kino metras Pedro Almodóvaras kuriam laikui pritilo. Tačiau 2016 m. jis grįžta su nauju darbu. Didžioji intriga šiuo atveju yra tai, kad praktiškai iš šito filmo bus galima spręsti, ar P. Almodóvaras dar turi parako ir ar „Aš tokia susijaudinusi!” bus galima nurašyti prie atsitiktinių nesusipratimų (kam nepasitaiko) ir kuo greičiau pamiršti, ar vis tik reikės garbiajam metrui palinkėti ramios ir laimingos pensijos.

9. „Basas Paryžius“ (pranc. „Paris pieds nus“). Belgai Fiona Gordon ir Dominicas Abelis, einantys legendinio prancūzų kino kūrėjo Jacqueso Tati, sukūrusio nemirtingąjį poną Julo (pranc. Monsieur Hullot), pėdomis, visą laiką pasiūlo gal kiek neįprastas, bet visada labai patrauklias komedijas, kuriose komiškumo efektas išgaunamas judesiais, sinchronu, taip priartinant šiuolaikinį kiną prie klasikinių komedijų manieros. Šįkart prie dueto prisijungs garbioji prancūzų aktorė Emmanuelle Riva – panašu, kad išvysime dar vieną „nurautą“ komediją ir reginiu neteks nusivilti.

10. „Neruda“ (isp. „Neruda“). Į paskutiniąją dešimtuko vietą pretendavo dar bent keli filmai. Vis tik į laukiamiausiųjų sąrašą nusprendžiau įtraukti Oskaro nominaciją geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje už juostą „Ne“ (isp. „No“) pelniusio Čilės režisieriaus Pablo Larraíno naują darbą. Filmas pasakoja apie Nobelio premijos laureatą Čilės poetą Pablo Nerudą, kuriam pasikeitusi politinė santvarka nieko gero neatnešė. Kita svarbi svarbi priežastis įtraukti būtent šį filmą – senokai matytas šaunusis Gaelis García Bernalis (Audry ir Bérénice – deja, kitą kartą). Atrodo, kad sudėjus šiuos tris komponentus – stiprų režisierių, gerą aktorių ir intriguojantį scenarijų, vėl galima bus tikėtis jei ne Oskaro nominacijos, tai bent jau rimto pretendento į ją.

Donatas Valentėlis

Jeigu daugumą 2015-ieji filmų požiūriu nustebino, galiu drąsiai pasakyti – mane patį nuvylė. Iš mano lauktų filmų sąrašo tik „Pasivaikščiojimas“ (angl. „The Walk“), „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“) ir „Žvaigždžių karai: Galia nubunda“ (angl. „Star Wars: Episode VII – The Force Awakens“) pateko į patikusių filmų topus. Žinoma, kiekvienas mes turime savo skirtingą nuomonę, tačiau mano galva, šie metai galėtų netgi būti vadinami vienais silpnesnių. Na, bet nereikia čia skeptiškumų ar liūdnų gaidų, geriau pasižiūrėkime, kas mūsų laukia ateinančiais 2016-ais metais, o nusimato tikras bombų paradas visokio tipo kinomanams! Komiksų ekranizacijos, fantastiniai filmai, visiems pažįstamų senųjų pasakų perteikimai didžiajame kine bei, be abejo, filmų tęsiniai – viskas skamba itin viliojančiai, o naujieji anonsai priverčia tik stipriau laukti naujųjų metų fejerverkų!

Atvirai pasakius, TOP10 sąrašas yra ganėtinai per trumpas laukiamiausių ateinančių filmų apžvalgai. Manau, kad kitais metais pasirodysianti nauja antologija ir jos dalis „Žvaigždžių karai: vienišius“ (angl. „Star Wars: The Rogue One“) bus pakankamai gera juosta, tačiau į mano sąrašą ji nepateko dėl perdaug laukiamų kitų filmų. Taip pat verta paminėti „Nepriklausomybės dienos“ tęsinį, kuris į kino sales garantuotai pritrauks visus originalios dalies gerbėjus, besitikinčius naujos kovos su ateiviais. Ką jau bekalbėti apie sugrįžtančius „Vaiduoklių medžiotojus“ (angl. „Ghostbusters“)..? Atsiprašau, pasitaisau – „Vaiduoklių medžiotojas“. Žinoma, į savą sąrašą tikrai įtraukčiau ir šią juostą, tačiau moteriškoji “Vaiduoklių medžiotojų” versija bent jau šiuo metu neatrodo itin viliojančiai ir tai yra tikrai ne dėl seksizmo – tiesiog norėtųsi ir vėl išvysti visas senasias žvaigždes dar vienam, paskutiniam susibūrimui. Na, bet užteks vardinti į dešimtuką nepatekusius pretendentus – geriau peržvelkime mano laukiamiausių 2016 metų filmų sąrašą:

1. „Iksmenai: Apokalipsė“ (angl. „X-Men: Apocalypse“). Pirmoje vietoje atsibūrė studijos „20th Century Fox“ finalinė dalis apie visų pamėgtus mutantus. Jeigu aš pats labai nemėgau originalios Iksmenų trilogijos, tai visai ką kitą galiu pasakyti apie Matthew Vaughno ir Bryano Singerio filmus. 2016-ųjų metų gegužė tikrai bus labai įtempta ir dėl to, jog ši juosta su draugais Iksmenais taps paskutine Wolverino personažui Hugh Jackmanui. Belieka pasidžiaugti, jog ne su šia juosta herojus atsisveikins su mutantų pasauliu, o 2017-ais metais, kuomet pasirodys paskutinė ikoniško personažo dalis.

2. „Fantastiniai gyvūnai ir kaip juos rasti“ (angl. „Fantastic Beasts and Where to Find Them“). Kiekvienas užaugęs šalia magiškojo Hario Poterio istorijų tikrai yra girdėjęs šios knygutės istoriją. Visai nesenai išleistas ir pirmasis juostos anonsas ir vėl suteikia galimybę panirti į tą pasaulį, todėl galima net neabejoti, kad ta šilta bei magiška atmosfera kiekvieną nusitemps atgal į pasakos pasaulį. Ir išties, labai įdomu, ką naujo į visą šį pasaulį atneš paskutines keturias dalis režisavęs Davidas Yatesas bei debiutuosianti scenarijų rašyme pati J. K. Rowling.

3. „Kapitonas Amerika: Pilietinis karas“ (angl. „Captatin America: Civil War“). Visi studijos „Marvel“ gerbėjai šio filmo laukė tikrai labai ilgą laiką. Po šiais metais pasirodžiusių „Keršytojų“ didžiulės sėkmės, tikėtina, kad studija ir vėl tikisi pasipildyti savas kišenes didžiuliais turtais bei dar vienu puikiu tęsiniu, o žiūrovams perteikiamos kovos ir visų pamėgtų herojų mirtys taps itin skaudžiomis. O tokių tikrai bus ir ne viena, tad tokio reginio tikrai verta laukti.

4. „Alisa veidrodžių šalyje“ (angl. „Alice Through the Looking Glass“). Timo Burtono pirmoji, originalioji Alisos dalis ir ryški spalvų gama tikrai pritraukia prie ekranų. Keisti sprendimai, įdomūs dizainerių sprendimai ir, be abejo, prie juostos prisijungiantis puikus nevykėlių perteikėjas Sasha Baron Cohen – tai yra raktas į tęsinio ekranizaciją. Ar juosta bus tokiapat sėkminga, išvysime jau netrukus, bet bent jau šiuo metu tai yra vienas įdomesnių kitų metų projektų.

5. „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ (angl. „Batman v Superman: Dawn of Justice“). Tik išgirdus žinią apie Beną Afflecką ir Betmeną, įtariu, kaip ir visas pasaulis – nuliūdau. Visgi C. Bale’o ir C. Nolano personažas buvo sukurtas perdaug nepriekaištingai, kad išgirdus apie B. Afflecką būtų galima apsidžiaugti. Ir vis dėlto… pirmieji anonsai sugebėjo itin greitai paneigti prognozes, kad filmas bus nieko vertas. Reikia tikėtis, kad Zackas Snyderis į anonsus sudėjo ne visas mūšio scenas, o mums, žiūrovams, sukurs nepriekaištingą reginį.

6. „Savižudžių burys“ (angl. „Suicide Squad“). Jaredas Leto ir naujasis „Jokeris“. Jau prieš metus laiko studija sudomino visą kino pasaulį pirmaisiais aktoriaus įsikūnijimais į legendinį Jokerio personažą. Ryškiai pastebint, kad herojus skirsis nuo geriausio visų laikų H. Ledgerio personažo, belieka tikėtis, jog šis nebus prastesnis. Aišku, klausimas, ar personažus bus galima lyginti vien dėl mažo niuanso – abu jie turėtų būti visiškai skirtingai pateikti herojai.

7. „Pragaras“ (angl. „Inferno“). Jau trečioji knygų autoriaus Dano Browno ekranizacija beldžiasi į kino industriją. Man pačiam beskaitant autoriaus knygas pasijautė jo paties knygų scenarijų brokas, kuomet visose knygose labiausiai nekaltas asmuo tapdavo tuo piktuoju antagonistu. Galime pasidžiaugti, kad pirmųjų dviejų D. Browno knygų ekranizacijų režisieriai istorijas šiek tiek minimaliai pakeitė, kas juostoms suteikė kitokio atspalvio, dėl to sulaukti „Pragaro“ tikrai noriu. Be abejo, į pagrindinio personažo vaidmenį ir vėl sugrįš Tomas Hanksas, tad ar verta dar dvejoti..?

8. „Apgaulės meistrai“ (angl. „Now You See Me: The Second Act“). Itin stipri pirmoji „Apgaulės meistrų“ dalis slapčia suteikia viltį ir tokiam pačiam tęsiniui. Nors ir atrodo, kad su pirmaja dalimi visa istorija turėtų būti išsemta, juostos pabaigoje buvo pateiktas pasiūlymas antrajam veiksmui. Ar kažko gero sulauksime? Neaišku. Bet juk visada smagu žiūrėti smagiai įtraukiančias magiškas juostas, tad taip – laukti verta.

9. „Didysis gerasis milžinas“ (angl. „The BFG“). Atvirai pasakius, šią juostą į sąrašą įtraukiau vien dėl savų vaikystės sentimentų. Roaldo Dahlio knygos ekranizavimu apsiėmęs legendinis režisierius Stevenas Spielbergas turėtų sukurti įtampos kupiną pasaką, todėl net nesunku abejoti, kad filmas taip pat turėtų įtraukti, kaip senoji 1989-ųjų animacija.

10. „Karo menas“ (angl. „Warcraft“). Ir išties, tik paskelbus šio filmo filmavimo planus, aplankė labai dvejopi jausmai. Pradžioje buvo ganėtinai juokinga, nes patyliukais jau laukiau būsimo filmo fiasko. Netrukus pasirodžius pirmajam rimtam juostos anonsui aplankė kuo tikriausias laukimo momentas. Specialieji efektai nusimato tiesiog stulbinantys. Visgi, tai yra itin rimtas kompiuterinių žaidimų studijos „Blizzard Entertainment“ pareiškimas į žaidimų rinkos perteikimus kine. Netrukus bus pristatyta ir „Call of Duty“ serija, o ką jau bekalbėti apie tokius daugeliui žinomus vardus, kaip „Diablo“ ar „Starcraft“? „Blizzard’as“ tikrai turi į ką atsiremti dar geriems 10-15 metų į priekį.

Mykolas Kriščiūnas

1. „Šaunūs vyrukai“ (angl. „The Nice Guys“). Shane‘as Blackas yra vienas originaliausių veiksmo filmų kūrėjų Holivude – ne kiekvienas sugebėtų parašyti tokį filmą kaip „Mirtinas ginklas“ (angl. „Lethal Weapon“) ar tinkamai suporuoti Robertą Downey jaunesnįjį su Valu Kilmeriu juostoje „Bučiuok bučiuok, šauk šauk“ (angl. „Kiss Kiss, Bang Bang“). Dėl to aštuntąjį dešimtmetį rodantis filmas, kurio centre netikėtai atsiduria Ryanas Goslingas ir Russellas Crowe (kurie, sprendžiant iš anonso, kartu atrodo nuostabiai), turėtų pasirodyti kaip vienas smagiausių kino teatruose kitais metais pasirodysiančių dalykų.

2. „Tegyvuoja Cezaris“ (angl. „Hail, Caesar!“). Broliai Coenai trilerius kuria kaip niekas kitas, tačiau brolių humoras yra viena svarbiausių jų sėkmės priežasčių. Būtent todėl tokie Coenų filmai kaip „Fargo“ ar „O, broli, kur tu?“ (angl. „O Brother, Where Art Thou?“) yra tarp geriausiųjų, ir būtent todėl „Tegyvuoja Cezaris“ atrodo kaip rimtas režisierių sugrįžimas prie kur kas laisvesnio, bet ne ką mažiau įdomaus formato. Juolab kad tik Coenai sugeba George‘ui Clooney kiekviename filme suteikti kvailio vaidmenį, todėl nelaukti dar vieno tokio filmo atrodo neprotinga.

3. „Tyla“ (angl. „Silence“). Kiek pažaidęs su laisvesnio tipo filmais Scorsese su „Tyla“ ruošiasi parodyti, kad vis dar yra vienas sumaniausių ir rimčiausių šių dienų režisierių. Apie filmą kol kas yra kalbama itin mažai, tačiau Scorsese jau ne kartą įrodė galintis susitvarkyti su kontraversiškomis temomis (geriausias pavyzdys – „Paskutinis Kristaus gundymas“ (angl. „The Last Temptation of Christ“)), todėl dvasininkų pasaulį rodanti „Tyla“ visai gali tapti vienu geriausiu kitų metų filmu.

4. „Zulanderis 2“ (angl. „Zoolander 2“). Pirmoji „Zulanderio“ dalis buvo viena tų tobulai specifinių komedijų, kurios nemėgę žmonės jos tiesiog nekentė, o ją mylintys filmą tiesiog dievino. Panašu, kad antroji dalis sukels lygiai tokias pačias radikalias reakcijas, kadangi į filmą sugrįžo visi originalo kūrėjai ir aktoriai. Provokuojančių komedijų Holivudui trūksta vis labiau ir „Zulanderis 2“ gali būti nuostabi proga parodyti, jog jas vis dar galima sukurti.

5. „Vidurnakčio ypatybės“ (angl. „Midnight Special“). Didesnio biudžeto originalūs mokslinės fantastikos filmai pasirodo retai, o jeigu pasirodo, jiems pasiseka dar rečiau (šiemet pasirodžiusi „Rytojaus žemė“ (angl. „Tomorrowland“) tai dar kartą įrodė), tačiau jie vis dar yra neblogas įrodymas, kad Holivudas bando rizikuoti. Naujausias to pavyzdys – „Mudo“ (angl. „Mud“) režisieriaus Jeffo Nicholso „Vidurnakčio ypatybės“ (angl. „Midnight Special“). Dar vienas kruopščiai slepiamas filmas kol kas primena ankstyvuosius Steveno Spielbergo darbus, kur mokslinė fantastika buvo tik pretekstas papasakoti istorijas apie vaikus ir tėvus, todėl nuoširdžiai norisi, kad jam pasisektų.

6. „Deadpoolas“ (angl. „Deadpool“). Filmai pagal komiksus dabar pasirodo kas porą mėnesių ir jie daugiau ar mažiau (ypač kalbant apie „Marvel“) atrodo vienodai, todėl bet kas, kas parodo bent kažką originalesnio, sugeba patraukti dėmesį. „Deadpoolas“ tikrai atitinka šią taisyklę – geriausią įmanomą reklaminę kampaniją vedantis filmas, savo centre turintis vietoje nepastovintį Ryaną Reynoldsą, atrodo tarsi būtų sudarytas vien tik iš žmonių, kurie myli šitą projektą, o su žiūrovais bendraujantis pagrindinis herojus taip pat žada kažką dar nematyto. Visai gali būti, kad filmui nepasiseks, tačiau bent jau smagu žinoti, kad kūrėjai nesivadovauja vien tik patikrintomis formulėmis.

7. „Nuostabusis septynetas“ (angl. „Magnificent Seven“). Legendinių filmų perdirbiniai retai būna reikalingi ar laukiami, tačiau gali būti, kad čia yra išimtis. Vedamas Antoine Fuqua, kuris nuobodžių filmų tiesiog nekuria, projektas turi tokias žvaigždes kaip Chrisas Prattas, Denzelis Washingtonas ir Ethanas Hawke‘as, ir jis atrodo per daug gerai, kad būtų kuriamas vien dėl paprasto pinigų kalimo.

8. „Sfera“ (angl. „The Circle“). Pagal įdomią ir aktualią temą nagrinėjančią knygą kuriamas filmas ruošiasi suderinti Tomą Hanksą, Emma Watson, Johną Boyega, Pattoną Oswaltą ir daugelį kitų nuostabių aktorių. Įdomus jau vien dėl jų, tačiau tikėtina, kad taps ir viena originaliausių kitų metų dramų.

9. „Keleiviai“ (angl. „Passengers“). Filmas, kuriamas pagal scenarijų, apie kurį Holivudas kalba jau ilgai, ir kuriame vaidins dvi didžiausios šių dienų kino žvaigždės – Chrisas Prattas ir Jennifer Lawrence. Pridėkite mokslinę fantastiką ir „Vaizduotės žaidimo“ (angl. „The Imitation Game“) režisierių Morteną Tyldumą, ir gausite vieną didžiausių kitų metų filmų.

10. „Buhalteris“ (angl. „The Accountant“). Klaikiai neįdomiai pavadintas filmas žada veiksmą, daug įtemptų scenų ir aukščiausio lygio aktorius. Ir tikrai, mažai filmų kitąmet prilygs komandai, kurią sudaro Benas Affleckas, Anna Kendrick, J.K. Simmonsas, Jeffrey Tamboras, Jonas Bernthalas ir Johnas Lithgow, ir „Buhalteris“ jau vien dėl jų atrodo tikrai rimtai.

Tarp į dešimtuką netilpusių ir kol kas rečiau minimų filmų yra ir „Žuvytė Dorė“ (angl. „Finding Dory“), ir Ricky Gervaiso serialo „Biuras“ (angl. „The Office“) tęsinys „Deividas Brentas“ (angl. „David Brent: Life on the Road“), ir antra vienos geriausių pastarųjų metų komedijų „Kaimynai“ (angl. „Neighbors“) dalis, tačiau galima drąsiai tikėtis, kad daugelis geriausių kitų metų filmų kol kas dar buvo niekieno nepastebėti.

Vainius Eiva

Naujieji metai žada tikrai daug smagaus laiko kine. Ypatingai tokiems, kaip aš – komiksinių filmų gerbėjams. Jų bus begalės, o ką jau kalbėti apie visus kitus tikrai daug dėmesio jau dabar susilaukiančius filmus. Bet kuriuo atveju, reikia tik džiaugtis, kad filmai uždirba vis daugiau ir daugiau. Tuo galima įsitikinti su praėjusių metų „Universal“ ir „Disney“ finansinėmis sėkmėmis, neabejotinai, kad ir šiais metais turėsime ne vieną milijardierių. Taigi, po truputį pradedami naujus metus ir galiausiai galime žvilgtelti į tai, ko laukiame ateityje.

Mano naujųjų metų laukiamiausių filmų dešimtukas atrodo taip:

1. „Žudikų brolija“ (angl. „Assassin‘s Creed“). Esu tikras šios žaidimų serijos gerbėjas, todėl jau pirmoji žinia apie jo perkėlimą į didžiuosius ekranus man tikrai nudžiugino. Priešingai nei kiti gerbėjai, neturėjau jokio neigiamo nusiteikimo, nes pati istorija yra nežmoniškai plati, tad buvo tik įdomu, kurį protėvį „20th Century Fox“ nuspręs pasirinkti. Įdomu, kad tai bus visiškai naujas ir žaidimuose nematytas protėvis, tad tai sudomino dar labiau. Ir, žinoma, pagrindinį vaidmenį atliks Michaelas Fassbenderis, taigi dėl aktoriaus įsijautimo į vaidmenį nerimauti tikrai nereikia.

2. „Šlovė Cezariui!“ (angl. „Hail, Ceasar!“). Toks pasirinkimas, greičiausiai, nenustebins nieko. Kažko daugiau nei mano kolega (aukščiau) tikrai nepasakysiu, tačiau broliai Coenai kuria filmą apie Holivudą. Ko čia nelaukti? Prie to lygiai taip pat prisideda ir šaunus aktorių kolektyvas, o ir iš pirmojo anonso buvo galima matyti, jog filmas bus tikrai įdomus ir šmaikštus.

3. „Keleiviai“ (angl. „Passengers“). Jau tapo gana įprasta praktika per metus sulaukti bent vieno stipraus filmo, kažkaip susijusio su kosmosu. Šiais metais išvysime dar vieną kosminę mokslinės fantastikos dramą, kurią režisuos „Vaizduotės žaidimo“ (angl. „The Immitation Game“) režisierius Mortenas Tyldumas. Svarbiausia yra tai, kad pagrindinius vaidmenis juostoje atliks smarkiai augančios žvaigždės Chrisas Prattas ir Jennifer Lawrence, o filmas pasakos apie du netyčia gerokai anksčiau iš ilgojo miego prabudusius kosminio erdvėlaivio keleivius. Žinių dar nėra daug, bet jau dabar galima tikėtis, jog filmas bus bent jau pretendentas į kitų metų Oskarus.

4. „Deadpoolas“ (angl. „Deadpool“). Šis filmas jau gana greitai pasieks kino teatrus, tačiau tai nereiškia, kad jo nelaukiu. Realiai, šito filmo laukiu jau nuo pirmųjų žinių apie jį. Labai smagu, kad tiek studija, tiek fanai suteikė Ryanui Reynoldsui antrą šansą tapti teisingu Deadpoolu. Svarbu pastebėti ir tai, kad dar nė vienas komiksais paremtas filmas neturėjo tokios geros reklaminės kampanijos, kurią kuria „Deadpoolo“ žmonės. Kiekviena nuotrauka, kiekvienas anonsas ar bet kokia ištrauka priverčia kvatoti susiėmus už pilvo. Laukia tikrai juokingas ir labai kruvinas filmas su šmaikščiais dialogais.

5. „Fantastiniai gyvūnai ir kaip juos rasti“ (angl. „Fantastic Beasts and Where to Find Them“). Nuo pat vaikystės buvau didelis „Hario Poterio“ gerbėjas, o pasibaigus filmų istorijai, kaip ir daugumai fanų, viduje liko šiokia tokia tuštuma. Visgi, trūksta to magijos pasaulio, kad ir lengvo prisilietimo prie jo. Ir nors šiame filme nei Hario, nei jo draugų nebus, tai tikrai tampa vienu laukiamiausių projektų dėl galimybės vėl pasinerti į jau pažįstamą magijos pasaulį ir galbūt sutikti vieną ar kitą žinomą, tik gerokai jaunesnį veikėją (žiūriu į tave, Dumbldorai).

6. „Blogasis Santa 2“ (angl. „Bad Santa 2“). Nors pasirinkimas ir netradicinis, bet po pirmosios dalies neįmanoma nelaukti jos tęsinio. Pirmąjį filmą esu peržiūrėjęs ne mažiau 20 kartų ir kaskart jis toks pats juokingas. Galimybė dar kartą stebėti ištvirkusį, nuolat girtą ir nesąmones šnekantį ilgapirštį Kalėdų senėlį labai džiugina, tad pasižiūrėsim, kaip šįkart bus pratęsta istorija.

7. „Žvaigždžių kelias: į begalybę“ (angl. „Star Wars Beyond“). Priešingai nei dauguma mano kolegų, aš visuomet buvau didesnis „Žvaigždžių kelio“, o ne „Žvaigždžių karų“ gerbėjas. Taigi būtent šis filmas yra mano laukiamiausių filmų sąraše, o ne kažkas kitas. Ir nors šįkart filmo J. J. Abramsas nebekurs, visa komanda išliko. Prie scenarijaus sedėjo Simonas Peggas, tad galime būti garantuoti dėl kokybiško humoro. Na, o veiksmas jau tikrai nenuliūdins ir tai galima buvo stebėti pirmajame anonse. Kaip bus su istorija, kol kas neaišku, tačiau pakeliauti su Spoku, kapitonu Kirku ir Bounsu bus tikrai smagu.

8. „Kapitonas Amerika: Pilietinis karas“ (angl. „Captain America: Civil War“). Visuomet buvau ir tikrai būsiu labiau „Marvel“ nei „DC“ gerbėjas. Pastovus ir dabar jau labai erzinantis niūrumas numuša „DC“ filmų laukimą, o lengvas humoras „Marvel“ filmuose sugeba šiek tiek atpalaiduoti nuo įtampos ir veiksmo. Tiesa, šis filmas atrodo gerokai niūresnis arba bent dramatiškesnis, nes Keršytojų komanda stoja vieni prieš kitus. Net keista, kad taip yra, bet komiksai yra stiprūs, tad reikia tikėtis ir gero filmo. Gal būt ir todėl, kad juostą režisuoja broliai Russo, pristatę antrąją „Kapitono Amerikos“ dalį.

9. „Iksmenai: Apokalipsė“ (angl. „X-Men: Apocalypse“). Vienas ryškiausių 2016-ųjų metų komiksinių filmų yra būtent trečioji naujosios „Iksmenų“ trilogijos dalis. Kiek teko skaityt ar žiūrėt anonsą, filmas, panašu, bus beprotiškai niūrus ir labai daug ką pakeis. Būtent dėl to ir galima laukti šio filmo. Aišku, prie jau mums žinomų herojų prisijungia ir dar vienas, galingiausias visų laikų mutantas, kurį įkūnys puikus aktorius Oscaras Isaacas. Ar tikrai filmas toks kokybiškas, sužinosime jau labai greitai, tad šiek tiek kantrybės ir dar kartą stebėsime galingų mutantų susirėmimą.

10. „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ (angl. „Batman v Superman: Dawn of Justice“). Jei „Kapitono Amerikos“ tęsinyje susirems kapitonas ir Geležinis žmogus, tai čia matysime dviejų žinomiausių „DC“ veikėjų kautynes. Kodėl filmas laukiamas mažiau? Dėl Supermeno. Jis yra kvailas personažas, kad ir labai galingas. Bet kuriuo atveju, „DC“ ima eiti „Marvel“ išmintomis pėdomis ir dabar jau pristatys daugiau veikėjų nei tik šiuos du. Įdomu bus matyti tiek Nuostabiąją moterį, tiek Akvameną, kuris apskritai yra pasityčiojimo objektas. Bet galbūt Jasono Momoa sukurtas personažas bus gerokai rimtesnis, nei komiksų puslapiuose? Šis filmas iškelia daug klaustukų, o atsakymų sulauksime jau visai netrukus.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Nera sniego / 2015 gruodžio 29

    Aš irgi laukiu visų filmų sukurtu pagal komiksus, bus nuostabūs metai

  2. Anonimas / 2015 gruodžio 30

    Keista, kad nei vienas nepaminėjot suicide squad, asmeniškai mano tai turbūt laukiamiausias.

  3. Psichas / 2015 gruodžio 31

    Nu laba diena.. o WARCRAFT kur????

  4. Donatas Valentėlis / 2015 gruodžio 31

    Tiek „Suicide Squad“ tiek „Warcraft“ yra mano sąraše 🙂

  5. Laurynas / 2016 sausio 2

    Sąrašai tiesiog atleidžia kokie skirtingi Buvau kine kolektyvo filmų skoniai, Viktė tiesiai šviesiai matosi „INDIE“ žmogus.

  6. Diana / 2016 spalio 16

    Sveiki, labai noriu sužinoti ar Lietuvoje bus rodomas filmas Fallen (lt. Puolusieji ) jis yra sukurtas pagal Lauren Kate knygą ,,Puolusieji“ jau žinomos kelios šio filmo išleidimo datos: Filipinuose , Malaizijoje ir kitose keliose šalyse jis pasirodys 2016 metų lapkričio 9 dieną , o Danijoje gruodžio 1 dieną. Labai nusiminiau čia neišvydusi šio filmo. Tikiuosi atsakysite į mano klausimą. Dėkoju už sugaišta laiką.

  7. Vainius Eiva / 2016 spalio 17

    Diana, bandėm išsiaiškint, bet kol kas žinių apie šį filmą neturim. Tad labai tikėtina, kad Lietuvoje nepasirodys.