Kanų „Palm Dog“ prizas… geriausiai pasirodžiusiam šuniui

Kanų „Palm Dog“ prizas… geriausiai pasirodžiusiam šuniui

Prestižiškiausias pasaulyje Kanų kino festivalis spindi aukščiausio lygio kino žvaigždėmis. Tačiau čia apdovanojami ne tik geriausi režisieriai ir aktoriai – jau septynioliktus metus iš eilės ypatingo Kanų kino festivalio dėmesio ir įvertinimo susilaukia ir keturkojai aktoriai. Nuo 2001 m. teikiama „Palm Dog“  (liet.  „Šunų palmės šakele“) kiekvienais metais apdovanojamas vienas ar keli festivalio filmuose geriausiai pasirodę šunys. Įdomu ir tai, kad į šį apdovanojimą gali pretenduoti ne tik tikri, bet ir animaciniai šunys.

Šiemet „Palme Dog“ apdovanotas baltas pudelis Bruno, pasirodęs amerikiečio Noah Baumbacho režisuotoje juostoje „Meirovičių istorijos“ (angl. „The Meyrowitz Stories“), Didįjį žiuri prizą pelnė vokiečių aviganis Lupo, vaidinęs Léa Mysius filme „Ava“ (paralelinė programa „Kritikų savaitė“), o „Palm DogManitarian“ prizas skirtas Holivudo legendai 85-erių metų amerikiečių aktorei Leslie Caron ir jos 17 metų amžiaus išgelbėtam Ši Cu veislės Tchi Tchi, kuris kartu su savo šeimininke pasirodo britų televizijos seriale „The Durrels“. „Esame sujaudinti. „Palm DogManitarian“ apdovanojimas – tai ryšio, siejančio žmones ir šunis, pripažinimas. Šis ryšys yra ir tarp manęs bei Tchi Tchi ir yra nepaprastai malonu gauti apdovanojimą per 70-ąjį jubiliejinį Kanų kino festivalį“, kalbėjo legendinė aktorė, jaunystės laikais vaidinusi tokiuose filmuose kaip „Amerikietis Paryžiuje“ (angl. „An American in Paris“, 1951 m.) ir „Džidži“ (angl. „Gigi“, 1958 m.).

Specialusis žiuri prizas skirtas trims apsaugos šunims – dvejų metų Lilou, ketverių metų Glockui ir septynerių metų Even. Šie apsaugos šunys buvo vieni tų, kurie kartu su savo žmogiškaisais kolegomis, užtikrino festivalio svečių saugumą ir prisideda prie kovos su terorizmu Europoje.

Galima priminti, kad gegužės 20 d., šeštadienį, pagrindinėje konkursinėje programoje dalyvavusio prancūzų režisieriaus Michelio Hazanvičiaus filmo „Nuožmusis“ (pranc. „Le redoutable“) seansas vėlavo geras 40 minučių dėl „Debusy“ salėje palikto įtartino krepšio. „Visiems buvo įsakyta išeiti. Apsaugos darbuotojai ir du šunys įsiveržė į salę. Jie į ją įbėgo taip greitai, kaip kad mes bėgome iš jos. Tai buvo herojiškas momentas šiais tamsiais ir keistais laikais“, apie šį įvykį kalbėjo „Palm Dog“ žiuri narė bei Didžiosios Britanijos leidinio „The Times“ kino kritikos vyriausioji apžvalgininkė Kate Muir. „Palm Dog“ apdovanojimo steigėjas Toby’is Rose‘as, ta proga prisimindamas septynerių metų belgų aviganį Dieselį, žuvusį per antiteroristinį reidą Paryžiaus Bataclano teatre, pridėjo: „Šis apdovanojimas skirtas viso pasaulio šunims, įtrauktiems į kovą su terorizmu… Šių dienų įvykiai mums tik dar kartą priminė apie jų dažnai nematomą darbą, kurį jie atlieka, tam, kad apsaugotų mus visus“.

Žemiau pateikiame visų „Palme Dog“ laureatų sąrašą:

2017 m. – Bruno (už vaidmenį filme „Meirovičių istorijos“ / angl. „The Meyrowitz Stories“, rež. Noah Baumbach; JAV)
2016 m. – Nellie (už Marvino vaidmenį filme „Patersonas“/ angl. „Paterson“; rež. Jim Jarmusch, JAV);
2015 m. – Lucky (už vaidmenį filme „Tūkstantis ir viena naktis“ / port. „As Mil e Uma Noites“, rež. Miguel Gomes; Portugalija);
2014 m. – Luke ir Body (už Hageno vaidmenį filme „Baltas dievas“ / vengr. „Fehér isten“, rež. Kornél Mundruczó; Vengrija);
2013 m. – Baby Boy (už vaidmenį filme „Už kandeliabro“ / angl. „Behind the Candelabra“, rež. Steven Soderbergh; JAV);
2012 m. – Banjo ir Poppy (už vaidmenį filme „Turistai“ / angl. „Sightseers“, rež. Ben Weathley; Didžioji Britanija);
2011 m. – Uggie (už vaidmenį filme „Artistas“/ angl. „The Artist“, rež. Michel Hazanavicius, Prancūzija);
2010 m. – Boss (už vaidmenį filme „Tamara Driu“/ angl. „Tamara Drewe“, rež. Stephen Frears; Didžioji Britanija);
2009 m. – Dug iš filmo „Aukštyn“ (angl. „Up“, rež. Pete Docter, Bob Peterson; JAV);
2008 m. – Lucy (už vaidmenį filme „Vendė ir Liusė“/ angl. „Wendy and Lucy“, rež. Kelly Reichardt; JAV);
2007 m. – ex-aequo kolektyvinis apdovanojimas benamiams šunims iš filmo „Šunys! Beprotiškas nuotykis“ (taj. „Ma mha 4 khaa khrap“, rež. Pantham Thongsangl, Somkait Vituranich; Tailandas)
ir Yuki iš filmo „Persepolis“ (rež. Vincent Paronnaud, Marjane Satrapi; Prancūzija);
2006 m. – Mops (už vaidmenį filme „Marija Antuanetė“/ angl. „Marie Antoinette“, rež. Sofia Coppola; JAV);
2005 m. – Bruno (už vaidmenį filme „Geltonojo šuns urvas“ / vok. „Die Höhle des gelben Hundes“; Vokietija);
2004 m. – kolektyvinis prizas visiems filme pasirodžiusiems šunims („Mondovinas“/ it. „Mondovino“, rež. Jonathan Nossiter; Argentina);
2003 m. – Moses (už vaidmenį filme „Dogvilis“ / angl. „Dogville“, rež. Lars von Trier; Danija);
2002 m. – Tâthi (už vaidmenį filme „Žmogus be praeities“/ suom. „Mies vailla menneisyyttä“, rež. Aki Kaurismäki; Suomija);
2001 m. – Otis (už vaidmenį filme „Metinių šventė“/ angl. „The Anniversary Party“, rež. Alan Cumming, Jennifer Jason Leigh; JAV).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles