Filmo „Egipto dievai“ kūrėjai atsiprašinėja dėl rasistinių sprendimų

Filmo „Egipto dievai“ kūrėjai atsiprašinėja dėl rasistinių sprendimų

Kitais metais pasirodysiantis filmas „Egipto dievai“ (angl. „Gods of Egypt“) dar kartą pademonstravo, kad Holivudo kūrėjai ir studijos nepasimoko iš savo klaidų. Dabar naujasis filmas buvo užsipultas dėl to, kad apie Egiptą pasakojančioje istorijoje negalima pamatyti nei vieno egiptietį primenančio žmogaus.

Susierzinimas prasidėjo prieš savaitę pasirodžius pirmajam filmo anonsui, kuomet kažką pakeisti jau buvo neįmanoma. Tuomet socialiniuose tinkluose buvo nesunku atrasti pasipiktinusių žmonių, teigiančių, kad tokie baltaodžiai aktoriai kaip Gerardas Butleris ar Nikolajus Coster-Waldau yra paprasčiausias rasizmo pavyzdys ir pagrindiniuose vaidmenyse turėjo pasirodyti egiptiečiai.

Kadangi „rasizmas“ yra baisiausias žodis Holivude, taisyti padėtį suskubo visi su filmu susiję žmonės. Iš pradžių atsiprašė „Egipto dievų“ režisierius Alexas Proyasas, geriausiai žinomas kaip filmų „Varnas“ (angl. „The Crow“) ar „Aš – robotas“ (angl. „I, Robot“) kūrėjas. Jis teigė, kad aktorių atrankos procedūra yra ilga ir sudėtinga, dėl ko išvengti klaidų yra praktiškai neįmanoma, tačiau pripažino, kad galėjo elgtis kiek atidžiau.

Atsiprašyti suskubo ir filmą kūrusi „Lionsgate“ studija, leidiniui „Variety“ prisiekusi, kad jos filmai visuomet siekia tinkamai pateikti visų tipų žmones, ir kad ši klaida buvo išskirtinis atvejis.

Kaip ten bebūtų, Holivude rasizmas vis dar egzistuoja. Pernai panašios problemos kilo baltuosius aktorius filme apie Egiptą „Egzodas. Dievai ir karaliai“ (angl. „Exodus: Gods and Kings“) pasitelkusiam Ridley Scottui, kuris į kritiką atsakė kiek griežčiau, teigdamas, kad niekas nebūtų finansavęs filmo su menkai žinomais aktoriais.

„Egipto dievai“ kino teatruose pasirodo vasario 26 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles