Bus kuriamas filmas apie Diatlovo perėjoje dingusią ekspediciją

Bus kuriamas filmas apie Diatlovo perėjoje dingusią ekspediciją

Kino studija „Straight Up Films“ imasi statyti filmą pagal Donnie Eicharo knygą „Miręs kalnas: neatskleista tikroji Diatlovo perėjos incidento istorija“, pasakojančią apie mįslingą devynių alpinistų žūtį 1959 m.

Į ekraną perkelti „Mirusio kalno“ istoriją, kuri koncentruojasi į D. Eincharo penkerių metų tyrimą apie vis dar neatskleistas 1959 m. devynių alpinistų ekspedicijos žūties Rusijos Uralo kalnų perkėloje detales. Sovietų tyrėjai nustatė, kad alpinistai suplėšė savo palapines tam, kad ištrūktų, ir basomis vasario naktį nubėgo per sniegą, taip leisdami manyti, kad jų žūtį kalnuose nulėmė „nežinoma jėga“.
Po šio įvykio, kuris pagal žuvusių alpinistų grupės lyderį Igorį Diatlovą buvo pavadintas Diatlovo perėja, trejus metus buvo draudžiama patekti į nelaimės regioną.

Šis incidentas davė pagrindą dešimtmečius trukusioms spekuliacijoms apie nepaaiškinamas žūties priežastis, kurias pakurstė paskutinė vieno iš alpinistų daryta fotografija, radiacijos pėdsakai ir Sovietų valdžios polinkis viską slėpti. Teorijos apie šį atvejį varijavo nuo nepavykusio Sovietų kariuomenės eksperimento iki ateivių iš kosmoso atakos.

„New York Times“ bestseleriu tapusi D. Eicharo knygoje publikuota alpinistų dienoraščių ištraukos ir nuotraukos, valdžios žinioje buvusių bylų medžiaga, dešimtys interviu ir paties autoriaus atkartota lemtinga alpinistų kelionė į Rusijos gilumą žiemą.

Tai nebus pirmas filmas apie šį mįslingą įvykį. 2013 m. suomių režisierius Renny Harlinas, sukūrė filmą pavadintą „Diatlovo perėją: dingusi ekspedicija“ (angl. „Devil‘s Pass“), kuriam panaudojo „rastos dokumentikos“ (angl. found footage) techniką.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles