Alainas Delonas filmuosis savo paskutiniame filme

Alainas Delonas filmuosis savo paskutiniame filme

81-erių metų prancūzų kino legenda Alainas Delonas atsisveikina su kinu. Legendinis aktorius paskelbė, kad netrukus pradės filmuotis savo paskutiniame ilgametražiame filme. Kaip jis pats prisipažino praeitą savaitgalį per Lježe, Belgijoje vykusį kriminalinių filmų festivalį, jis nenori, kad jo karjeroje būtų „vienu filmu per daug“.

„Tai bus mano paskutinis filmas, nes, kaip kad boksininkui nereikia dalyvauti viena kova per daug, taip ir aš nenorėčiau vaidinti vienu filmu per daug“, kalbėjo aktorius. Tiesa, kiek anksčiau A. Delonas atviravo, kad „svajoja vaidinti su S. Marceau“, vis tik ši aktoriaus svajonė liks neišsipildžiusi. Tęsdamas mintį, jis pridėjo: „Šiaip mano partnerė iš pradžių turėjo būti Sophie Marceau, tačiau šiuo metu ji turi kitų įsipareigojimų. Buvo pasirinkta Juliette Binoche, kadangi ji yra nuostabi aktorė, ir man ji labai patinka“. Tai bus pirmas kartas, kai A. Delonas ir J. Binoche vaidins kartu.

Naujosios juostos pavadinimas kol kas nežinomas, tačiau jau aišku, kad tai turėtų būti A. Delono ir J. Binoche vaidinamų personažų meilės istorija, kurią režisuos Patrice‘as Leconte‘as, išgarsėjęs 1989 m. filmu „Ponas Yras“ (pranc. „Monsieur Hire“). Tai dar viena A. Delono svajonė – aktorius norėjo, kad jo paskutinis filmas būtų kuriamas būtent su šiuo režisieriumi, su kuriuo jam jau teko dirbti 1998 m. filmuojant juostą „Vienas iš dviejų“ (pranc. „Une chance sur deux“). Filmavimas turėtų prasidėti šių metų rudenį.

Kol kas paskutinis A. Delono pasirodymas kine buvo 2012 m. … rusų komiškoje dramoje „Su Naujaisiais metais, mama!“ (rus. „S Novym godom, mamy!“), kalbant apie prancūzišką kiną A. Delonas 2008 m. visa savo didybe įkūnijo Julijų Cezarį komedijoje „Asteriksas Olimpinėse žaidynėse“ (pranc. „Astérix aux Jeux Olympiques“). Savo ruožtu Oskaro laureatė J. Binoche filmuojasi intensyviai – šiemet ją buvo galima matyti amerikiečių kriminalinėje veiksmo dramoje „Dvasia šarvuose“ (angl. „Ghost in the Shell“), netrukus į Lietuvos kino teartus atkeliaus komedija „Mano mama ir mūsų kūdikiai“ (pranc. „Telle mère, telle fille“), be to, jau greitai prasidėsiančio Kanų kino festivalio programoje „Dvi režisierių savaitės“ (pranc. „Quinzaine des réalisateurs“) bus pristatytas naujas režisierės Claire Denis filmas „Graži saulė kambary“ (pranc „Un beau soleil intérieur“).

Tiesa, A. Delonas traukiasi iš kino, tačiau jis vis dar vaidins. Tiesiog savo vaidybinį talentą jis nusprendė skirti nebe kinui, o teatrui. Tokią preferenciją jis aiškina tuo, kad teatre „galima užmegzti kontaktą su žiūrovais“. A. Delonas paskutiniu metu vaidino teatre kartu su savo dukra Anouchka ir tai, anot jo, yra gražiausias dalykas gyvenime. Vis tik prancūzų kino legendos atšalimą kinui bent iš dalies galėjo lemti ir dar viena priežastis. Duotame interviu A. Delonas truputį pasinėrė į nostalgiją, prisimindamas tokių kino metrų kaip Jeanas-Pierre’as Melville’is, René Clément’as ir Luchino Visconti, epochą. „Tai buvo genijai, jautę tikrą meilę kinui ir turėję gebėjimą vadovauti aktoriams bei aktorėms. Ir jei dabar man mirtinai nuobodu, tai dėl to, kad šiuo metu daugiau nebėra tokių režisierių, kaip šie“, apgailestavo legendinis aktorius.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles