Bitė Maja: Medaus žaidynės

Maya the Bee: The Honey Games

Bitė Maja: Medaus žaidynės

Maya the Bee: The Honey Games

Bitė Maja yra vokiečių rašytojo Waldemar’o Bonsel’o 1912 metais sukurtas personažas ir nuo tada bitutė gavo savo komiksų seriją, televizijos serialą, anime sezoną ir muziklą. 2014 metais sukurtas pirmasis pilnametražis Bitės Majos filmas, o dabar kinuose pasirodo jo tęsinys, pasakojantis apie  naujausią Majos nuotykį.

Siužetas

Vasaros pabaiga, ką tik buvo surinktas medaus derlius – jis yra labai vertingas Majos avilio gyventojams. Tačiau vieną dieną atvyksta atstovas iš Blizztropolio ir paskelbia, kad kaip mokestis bus paimta pusė medaus. Maja ir jos draugas Vilis keliauja į Blizztropolį susigrąžinti medaus, tačiau patenka į tam tikras aplinkybes, dėl kurių  jie turi dalyvauti medaus žaidynėse. Dabar jų avilio medaus likimas priklauso nuo Majos ir Vilio pasirodymo.

Scenarijus 

Filmo scenarijus yra labai paprastas ir lengvai suprantamas. Be pagrindinės čia nėra jokių papildomų siužeto linijų. Nors filme yra nemažai šalutinių personažų, jie neturi savo istorijos – jie yra tiesiog skirti juokingoms scenoms ir pamokymams. Visas dėmesys yra skiriamas privesti iki medaus žaidynių žaidimų, kur mūsų herojų komanda varžosi su kitų miestų komandomis. Tuo metu filmo kūrėjai gali parodyti savo išradingumą ir originalumą, tačiau…

Kūrybingumas

„Bitė Maja: Medaus žaidynės“ yra vienas nekūrybingiausių ir vangiausių filmų, kuriuos man teko matyti gyvenime. Kiekvienas žaidimas, kiekvienas juokelis ir visas filmas taip stengiasi būti neįžeidžiantis ir paprastas, kad tampa pačiu įžeidimu kūrybai. Filmas apie vabzdžius, tačiau jo humoras yra lyg iš stounerių komedijos. Filme galite išgirsti ir pamatyti tokios klasikos kaip oro gadinimas, atsiriaugėjimai ir trankymaisi į sienas. Aš nepastebėjau nei vienos juokingos vietos, kuri būtų susijusi su buvimu vabzdžiu – filmo personažai galėjo būti žmonės, robotai – bet kas, ir humoras būtų tiek pat neveiksmingas. Dalis filmo personažų yra nukopijuoti iš „Disney“ ir „Pixar Animation Studios“, tačiau jie nukopijuoti be konteksto, dėl kurio jie buvo veiksmingi savo filmuose. Medaus žaidynės taip pat yra tiesiog paprastos sporto šakos ir įvairūs žaidimai, kuriuose jokios įtakos neturi buvimas vabzdžiu, vienintelis dalykas, pritaikytas vabzdžiams, buvo tai, kad vietoje kamuolių buvo naudojamos žiedadulkės. Tai yra vienintelis dalykas, ką šis filmas parodė originaliai – žiedadulkės…

Biudžetas ar tinginystė?

Šis filmas atrodo labai blogai. Daugelis filmo vietų neturi jokių įsimintinų detalių, tačiau didžiausia problema yra filmo personažai. Išskyrus bites, visi personažai turi tik vieną kūno modelį, tai yra, visi jų kūnai yra tokios pat formos ir filmo kūrėjai bando apgauti žiūrovą, kad jie yra skirtingi, pakeisdami jų kūno, sparnų ar plaukų spalvas. Kaip animaciniam filmui šiam buvo panaudota labai mažai animacijos – tai yra, personažai labai mažai judėjo kalbėdami, daugelis vietų yra tiesiog kur personažai stovi stacionarūs ir juda tik jų veidai. Animacijos stilius primena filmus, kurie išėjo prieš gerą dešimtmetį, o judesiai neatrodo sklandūs. Filmo muzika taip pat niekuo neįsimintina, vieninteliai ypatingi momentai – kai naudojama licencijuota kažkieno kito muzika montažams. Šios dainos nebuvo įžymios, todėl tai verčia mane susimąstyti apie filmo biudžetą ir kokias galimybes filmo kūrėjai turėjo atlikti visiems šiems dalykams.

Lietuviškas įgarsinimas

Nors įgarsinimas nėra sinchronizuotas su personažų lūpų judesiais, filmą įgarsinę aktoriai atliko adekvatų darbą. Aktorė, kuri įgarsino pagrindinę filmo antagonistę Violetą, atliko puikų darbą, visi kiti, kurie dubliavo vyresnius personažus skambėjo tinkamai. Norėtųsi išgirsti, kaip skambėtų, jei jaunesnius personažus įgarsintų vaikai, nes kai kuriais atvejais, kai personažas – mažas vaikas, jį įgarsinusio aktoriaus balsas skambėjo kaip suaugusiojo. Taip pat būtų gerai, jei filmą įgarsinusių aktorių balsai nebūtų naudojami prieš filmą rodomose reklamose, tačiau čia jau ne jų problema.

Galutinės mintys

„Bitė Maja: Medaus žaidynės“ yra filmas, kurio širdis atrodo tinkamoje vietoje, jis nebando nieko įžeisti ir stengiasi pamokyti. Tačiau tuo pačiu tai yra filmas, kuriam trūksta talentingų žmonių, kurie galėtų šias mintis pristatyti nors kiek labiau sudominančiu būdu. Ironiška, kad filmas apie bites yra vienas tingiausių ir neaktyviausių, kokius pamatysime šiemet.

3.2
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
2.0
Kinematografija
2.0
Garso takelis
3.0
Techninė pusė
2.0
Aktoriai
5.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles