„Karibų piratų“ kulminacija grįžta su Seru Paulu McCartney priešaky

„Karibų piratų“ kulminacija grįžta su Seru Paulu McCartney priešaky

Žymieji piratai sugrįžta penktajai ir (galbūt?) paskutinei kelionei su skandalais apipintu Johnny Deppu priešaky.

Tęsinių karštligė

Holivudas šiomis dienomis labiau už viską myli kadaise sėkmingų filmų tęsinius ir nekreipia dėmesio į dabartinę jų reputaciją. „Karibų piratai. Salazaro kerštas“ yra naujausias to pavyzdys, kuomet milijardus uždirbusi franšizė po paskutinio savo pasirodymo kinuose prieš šešis metus susilaukė didžiulio kritikų nepasitenkinimo ir nepateisino finansinių „Disney“ studijos lūkesčių. Tai nesutrukdė istorijos atgaivinti dar kartą.

Šįkart, praėjus 14 metų nuo pirmojo filmo pasirodymo, kapitonas Džekas Sperou susiduria su nuožmiuoju Salazaru – iš Bermudų trikampio ištrūkusiu savo priešu, siekiančiu jam atkeršyti už praeities apgavystes. Salazaro neapykanta piratams gali reikšti greitą Džeko mirtį, tačiau pastarasis savo dėmesį nukreipia į jūrų dievo Poseidono trišakį, leidžiantį jį turinčiam žmogui kontroliuoti visas jūras.

„Salazaro kerštas“ yra reklamuojamas kaip „Karibų piratų“ kulminacija, tačiau pinigai yra visagaliai ir pabaiga gali ateiti dar negreit.

J. Deppo bėdos

Kapitono Džeko Sperou vaidmuo yra viena žymiausių aktoriaus Johnny Deppo rolių, už kurią jis netgi buvo nominuotas Oskarui. Sumaniai iš pavojaus išsisukantis ir daug geriantis apgavikas buvo pagrindinė „Karibų piratų“ sėkmės priežastis – didieji Holivudo kūriniai retai sulaukia elito dėmesio, tačiau šie filmai pelnė šlovę būtent dėl J. Deppo vaidmens unikalumo.

Tik neaišku, ar jis šiai rolei jaučia dėkingumą. „Salazaro kerštas“ žiniasklaidoje dažniau buvo minimas ne kaip vienas didžiausių ir geriausių šios vasaros filmų, o kaip šimtamilijoninis projektas, kurio vos nesugriovė J. Deppas. Aktorius buvo neprognozuojamas, nuolat vėluodavo į filmavimą, kasdien gerdavo ir tokiu būdu privertė visą kūrybinę grupę taikytis prie jo netradicinės dienotvarkės. Nors visad kildavo klausimas, ar J. Deppas pasirodys filmavimo aikštelėje, prieš kameras jis elgdavosi profesionaliai, taip įrodydamas savo unikalųjį talentą.

Naujokai, senbuviai ir bitlas

„Karibų piratai“ stipriai nutolo nuo ganėtinai paprasto, net jeigu ir įspūdingai atrodančio siužeto, ir naujausiu filmu bando priblokšti žiūrovus savo ambicingumu. Šimtus milijonų dolerių kainavusi juosta buvo filmuota Australijoje ir turės būrį naujų veikėjų, kuriuos įkūnys tiek aktoriai, tiek kino naujokai. Oskarą už nepamirštamą vaidmenį filme „Šioje šalyje nėra vietos senukams“ pelnęs Javieras Bardemas čia įkūnys Sperou priešininką kapitoną Salazarą ir net jeigu jo veidas šiame filme paslėptas po dideliu grimo kiekiu, dviejų puikių aktorių dvikova išties traukia dėmesį. Praėjusioje „Karibų piratų“ dalyje Sperou mylimąją vaidino J. Bardemo žmona Penelope Cruz, todėl ši franšizė tampa savotišku šeimos susibūrimu.

Filme taip pat turėtų pasirodyti du garsieji šios franšizės aktoriai Keira Knightley ir Orlando Bloomas. Juodu sugebėjo rasti sėkmę kituose filmuose, tačiau jau įprato kelioms minutėms pasirodyti ir tarp piratų.

Bene įdomiausias filmo aktorius – bitlas Paulas McCartney. Kol kas neaišku, ką jis vaidins, tačiau plakatai su barzdotu P. McCartney atrodo įsimintinai. Filmai tęsia tradiciją vaidmenis skirti roko žvaigždėms – praėjusioje dalyje pasirodė „The Rolling Stones“ legenda Keithas Richardsas.

Sėkmės kaina

„Salazaro kerštas“ yra panašesnis į pinigų siekimą nei į norą papasakoti įsimintiną pasakojimą. Ketvirtoji dalis „Karibų piratai. Ant keistų bangų“, kainavusi beveik 400 mln. dolerių, jau įėjo į istoriją kaip brangiausias visų laikų Holivudo filmas, todėl šis tęsinys pirmtako nepralenks ir savo mastu, o J. Deppas paskutiniais metais labiau pasižymėjo savo skandalais ir komiškais vaidmenimis, kas stipriai sumenkino jo paties ir „Karibų piratų“ reputaciją.

Todėl filmo sėkmė visoms pusėms reikštų daug. „Disney“ pratęstų savo pasaulinį dominavimą pasinaudodama vienu žymiausių savo projektų. J. Deppas nebebūtų lengvuoju pajuokos objektu. Tuo tarpu žiūrovams dideliuose ekranuose pamatyti įdomią, smagią ir įspūdingai atrodančią istoriją būtų tikra šventė. Vasariniams filmams būtent to ir reikia.

karibu_piratai_salazaro_kerstas_3

 

Mamos norų sąrašas

Tikrais įvykiais paremta istorija, pasakojanti apie vėžiu sergančią mamą, kuri prieš mirtį savo vyrui palieka minčių sąrašą, padėsiantį jam užauginti jųdviejų sūnus. Filmas neslepia savo jausmingumo, kadangi laimingos istorijos apie tragediją išgyvenančią šeimą būna retos, net jeigu „Mamos norų sąrašas“ akcentuoja teigiamas mintis tokioje neigiamoje situacijoje ir labiau už bet ką pabrėžia, kaip svarbu yra žiūrėti į ateitį. Kino teatruose vasaros sezono metu emocingi filmai pasirodo vis rečiau, o šis įtariai atrodo ir dėl to, kad Lietuvoje jis pasirodo praėjus pusmečiui nuo premjeros Didžiojoje Britanijoje, kas retai simbolizuoja kokybę. „Mamos norų sąrašas“ turi puikų pagrindinių aktorių duetą (Emilia Fox ir Rafe‘as Spallas), tačiau filmo noras šokinėti per tris skirtingus laikotarpius neleidžia jam nuosekliai papasakoti jautrios istorijos.

mums_list_1

Smaragdo miesto šturmas rusišku pavidalu

Kino istorijoje yra mažai garsesnių filmų nei „Ozo šalies burtininkas“, prieš aštuonis dešimtmečius savo istorija, spalvingumu ir muzika sukėlęs tikrą revoliuciją Holivude. Natūralu, kad tokie garsūs filmai sulaukia vis naujesnių versijų, o šįkart atėjo rusiškos animacijos eilė. Filmas pasakoja apie Elę – mergaitę, pasiryžusią sustabdyti piktąjį stalių Urfiną Džiusą, planuojantį užimti garsųjį Smaragdo miestą. Čia niekas nebando iš naujo kurti legendinės istorijos, kadangi filme yra ir žymusis Geltonųjų plytų kelias, ir keistieji L. Franko Baumo knygose gimę veikėjai. Naujoji rusiška animacija retai pasižymi originalumu ir dažniau atrodo perkurianti daug kartų matytas istorijas, ir nepanašu, kad šis filmas yra išimtis. Nesuklysite vietoje jo pasirinkę klasikinę Holivudo versiją, kuri nėra animacinė, tačiau savo grožiu drąsiai pralenkia absoliučią daugumą filmų vaikams.

urfin_wooden_soldiers_3

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles