Filmas „Ratas“ atskleis tamsiausią socialinių tinklų pusę: apie ką net nepagalvojame kaskart atsidarydami „Facebook“?

Kas tu esi? Ką mėgsti? Ir ko nekenti? „Ratas“ žino viską. Jau šį savaitgalį mūsų šalies kino teatruose pasirodys įtampos kupinas ir susimąstyti verčiantis išmanusis naujos kartos technologijų trileris „Ratas“, pramintas „vienu didžiausių šių metų „Facebook“ ir „Google“ galvos skausmų“.

Filmas, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko „Hario Poterio“ bei „Gražuolė ir pabaisa“ žvaigždė Emma Watson bei Holivudo kino grandas Tomas Hanksas, ketina pažadinti visus interneto vartotojus ir priminti, jog socialiniai tinklai yra ne tik pramoga. Jie turi itin pavojingą tamsiąją pusę, apie kurią dažnas net nesusimąsto.

Premjeros Lietuvoje proga pateikiame mokslininkų išskirtus pavojingiausius socialinių tinklų naudojimosi minusus (be to, kad tai labai nesaugu), turinčius įtakos ne tik mūsų elgsenai, bet ir smegenims:

1) Socialiniai tinklai priverčia jus išleisti daugiau pinigų. Naujausi tyrimai atskleidžia, jog žmonės ima mažiau kontroliuoti ir apgalvoti savo veiksmus,  todėl tampa išlaidesni. Socialiniuose tinkluose aktyviai veikia reklamos specialistai, atsiranda vis daugiau užslėptos reklamos.

2) Socialiniai tinklai gali turėti įtakos jūsų svoriui. Ne tik dėl to, jog ilgiau sėdite prie kompiuterio ir mažiau judate. Taip vadinamos „food porn” nuotraukos, pasak „Women’s Health” tyrimų, veikia smegenų centrus, susijusius su alkio jausmu ir jį padidina. Nustatyta, jog net sočiai pavalgius, gražios patiekalų nuotraukos ir vėl gali priversti jus pasijusti alkanu.

3) Socialiniai tinklai mažina sugebėjimą mąstyti savarankiškai. Dažniausiai tam įtakos turi nuomonių formuotojais vadinami įžymūs žmonės, kurių palankumą pelnyti norintys gerbėjai ima mąstyti bei elgtis panašiai.

 4) Du Vokietijos universitetai darė tyrimą, kaip iš tiesų jaučiasi socialinių tinklų vartotojas. Galiausiai paaiškėjo, jog vienas iš trijų internautų, prisijungęs prie tinklo, jaučiasi blogai (vienišas, susierzinęs, piktas). Šie jausmai atsiranda, nes net to nenorėdamas, imi lyginti save su kitais.

5) Ir bene pats pavojingiausias socialinių tinklų aspektas – vartotojai praranda sugebėjimą normaliai bendrauti su žmonėmis akis į akį.

Išmanusis technologijų trileris „Ratas“ – tai juosta apie jauną programuotoja Mei, kuriai pasiūlomas darbas vienoje didžiausių pasaulio technologijų bendrovių „Ratas“. Netrukus mergina tampa naujos technologijos bandytoja-savanore. Tai – visą vartotojo gyvenimą fiksuojanti mini kamera, susieta su socialiniais tinklais. Kitaip tariant, nenutrūkstamas realybės šou. Netikėtai Mei tampa interneto žvaigžde ir ima pažinti kitą technologijų pusę.

Filmo anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles