16 laukiamiausių šių metų filmų

16 laukiamiausių šių metų filmų

Pasibaigus vasarai įprastai pasibaigia ir intensyviausias metų sezonas kine, tačiau šiemet to nebus. Likus kiek daugiau nei trims mėnesiams iki 2016 m. pabaigos, dar liko visas kalnas daug žadančių ambicingų filmų, ir ne visi jie yra metų pabaigoje tradiciškai išleidžiami pretendentai į Oskarus. „Buvau Kine“ kviečia susipažinti su 16 laukiamiausių filmų iki šių metų pabaigos.

Pastaba: premjeros datos yra pateiktos remiantis „Forum Cinemas“ informacija.

„Šaunioji septyniukė“ (angl. „Magnificent Seven“), nuo rugsėjo 23 d.
Kas? 1954 metais legendinis japonų režisierius Akira Kurosawa sukūrė filmą, kurį 1960 metais nusprendė perdirbti amerikiečiai, o originalumo stoka besiskundžiantis Holivudas jį sukūrė dar kartą. Abi ankstesnės filmo versijos yra vadinamos kino klasika, todėl natūralu, kad tik iš tęsinių ir perdirbinių uždirbantis Holivudas nusprendė pastatyti modernią vesterno versiją. Filmo istorija sukasi apie septynis nusikaltėlius, kuriuos vietinio kaimo gyventojai įkalba apginti nuo juos siaubiančių plėšikų. Nenuostabu, kad septyni arogantiški vyrai bendram tikslui susivienija išties sunkiai.
Kodėl? Antoine Fuqua („Išbandymų diena“, „Ekvalaizeris“) tiesiog nesugeba sukurti nuobodaus reginio, o jam talkins tokie aktoriai kaip ištikimasis režisieriaus bendrininkas Denzelis Washingtonas, didžioji šių dienų žvaigždė Christas Prattas, veiksmo filmuose dažnai pasirodantis Vincentas D‘Onofrio, Ethanas Hawke‘as ir kiti. Didelių vesternų kinuose pasitaiko vis rečiau, todėl „Šaunioji septyniukė“ turėtų būti unikalus reginys.

„Panelės Peregrinės ypatingų vaikų namai“ (angl. „Miss Peregrine‘s Home for Peculiar Children“), nuo rugsėjo 30 d.
Kas? 2011 metais išleisto pirmojo Ransomo Riggso romano ekranizacija. Filme bus pasakojama apie tragediją patyrusį berniuką, gaunantį nuorodas, kaip patekti į nuošalią Velso salą, kurioje yra neeilinė našlaičių prieglauda. Režisierius Timas Burtonas į pagalbą pasikvietė visą būrį žvaigždžių, tarp kurių yra tokie aktoriai kaip Eva Green, Judi Dench ir Samuelis L. Jacksonas. Kaip bebūtų keista, T. Burtono numylėtiniai Johnny Deppas ar Helena Bonham Carter čia nepasirodys, kad ir kaip tai būtų neįtikėtina.
Kodėl? Priklausomai nuo to, ko klausite, T. Burtonas paskutinį kartą kokybišką filmą sukūrė prieš daugiau nei dešimtmetį, tačiau jis vis dar yra vienas unikaliausių Holivudo režisierių. Savo vardą jis užsidirbo kurdamas tokius filmus kaip „Vabalų sultys“ ir „Edvardas Žirkliarankis“, kurie savo tonu – tamsi ir ne vien vaikams skirta pasaka – primena būtent „Panelės Peregrinės ypatingų vaikų namus“, todėl tikėtis, kad režisierius vėl iššaus, vis dar verta.

„Senekos diena“, nuo rugsėjo 30 d.
Kas? Naujas Kristijono Vildžiūno filmas, kuriame pasakojama apie jaunų žmonių grupę Lietuvos nepriklausomybės išvakarėse ir tai, kaip jų gyvenimas atrodo dabar. Lietuviškasis kinas pastaraisiais metais pradėjo suprasti, kokia istorijų aukso gysla slypi lietuvių kovoje už nepriklausomybę, ir tai gali būti geriausias to pavyzdys kol kas. Filmai, kuriuose svarbiausi istorijos momentai yra naudojami tik kaip kontekstas asmeninėms istorijoms, kartais gali būti banalūs, tačiau tinkamai išnaudoti jie gali būti tikrai įsimintini.
Kodėl? K. Vildžiūno, kaip ir daugelio kitų Lietuvos režisierių, filmai yra vizualiai gražūs, sugebantys grožį išspausti jau ne vien iš rugių laukų lingavimo ar balanos liepsnos spingsėjimo. Technine prasme filmas atrodo išties įdomiai, belieka išsiaiškinti, ar oficialus Lietuvos atstovas kitų metų Oskaruose sukūrė ir įdomią istoriją.

„Gautas iškvietimas 3“, nuo spalio 7 d.
Kas? Antroji Tado Vidmanto filmo „Gautas iškvietimas“ dalis, savo pirmąjį pajuokavimą išnaudojanti jau pačiame pavadinime. Filme ir toliau bus tęsiama pirmojoje dalyje pristatytų veikėjų istorija, tik čia jie jau džiaugsis didžiule savo šlove, atėjusia su pirmuoju filmu, ir velsis į dar nejaukesnes situacijas. Pastebėti tai, kad pirmoji dalis pasirodė vos šių metų kovo mėnesį ir geriausi filmai per pusę metų nėra sukuriami, turbūt irgi nesunku.
Kodėl? Nors „Gautas iškvietimas“ dažnai buvo labiau panašus ne į komediją, o į visų žymių Lietuvos žmonių susirinkimą, filmas savyje turėjo pakankamai įdomių ir lietuviškame kine nematytų epizodų, kad pradžiugintų vien savo buvimu. Sunku tikėtis, kad taip skubiai sukurta antroji dalis (turinti, panašu, dar daugiau garsenybių pasirodymų) pasižymės originalumu, tačiau T. Vidmantas jau ne kartą yra įrodęs, kad žino, kaip pradžiuginti žiūrovus.

„Mergina traukiny“ (angl. „The Girl on the Train“), nuo spalio 7 d.
Kas? Vos 2015 metų pradžioje pasirodžiusio to paties pavadinimo romano adaptacija. Paulos Hawkins knygoje buvo pasakojama apie nuo asmeninių problemų kenčiančią moterį, kuri kasdien į darbą keliauja tuo pačiu traukiniu ir mato tą pačią idealiai atrodančią porą. Vieną dieną moteris supranta, kad tos poros gyvenime yra kažkas ne taip, ir įsivelia į jos gyvenimą galinčią sugriauti istoriją. Kol kas neaišku, kiek filmas skirsis nuo knygos, tačiau jo veiksmas iš Londono buvo perkeltas į Niujorką, todėl gali būti, kad kūrėjai nebijos pakeisti ir romano siužeto.
Kodėl? Knyga neabejotinai pasipelnė iš to, kad pasirodė iškart po įspūdingos „Dingusios“ (angl. „Gone Girl“) sėkmės, ir nors romanas išties primena Gillian Flynn knygą, jis yra visiškai savarankiškas darinys. Pastaraisiais metais vis dažniau matoma aktorė Emily Blunt įkūnys pagrindinę veikėją, o ją režisuos filmo „Tarnaitė“ (angl. „The Help“) režisierius Tate‘as Tayloras. Kūrybinė komanda skamba kaip viena tų, galinčių tinkamai pateikti knygoje vyravusį ypač tamsaus trilerio toną.

„Kubo ir stebuklingas kardas“ (angl. „Kubo and the Two Strings“), nuo spalio 7 d.
Kas? Vienas iš retų amerikietiškų animacinių filmų, kuriuos sukūrė ne „Disney“ ar „Pixar“ studijos, ir vien dėl to juosta yra unikali. Joje yra pasakojama apie berniuką vardu Kubo, privalantį surasti šarvus, galinčius padėti nugalėti jam ramybės neduodančias dvasias. Filmo veiksmas vyksta Japonijoje ir juostoje yra galybė japoniškų motyvų, tarytum kūrėjai bandytų atkreipti dėmesį tuo, jog originaliausi animaciniai filmai šiais laikais yra kuriami būtent Japonijoje.
Kodėl? JAV ir kitose pasaulio valstybėse jau rodytas filmas susilaukė retai matomo pripažinimo, kuomet jį pamilo ir kritikai, ir juostą matę žiūrovai (kurių nebuvo daug, kadangi filmas dar nesugebėjo atpirkti savo biudžeto). Pasitelkus išskirtinę kompiuterinę techniką sukurtas filmas, kurio pagrindinius veikėjus įgarsino tokie aktoriai kaip Matthew McConaughey ir Charlize Theron, yra nedažnai pasitaikantis rizikingas ir ambicingas didelės Holivudo studijos projektas. Jį palaikyti yra patartina, juolab kad juosta veikiausiai nenusivilsite.

„Inferno“, nuo spalio 14 d.
Kas? Jau trečiasis filmas apie Robertą Lengdoną – garsųjį Dano Browno filmų veikėją. Šįkart veiksmas keliasi į Florenciją, o pagrindinė istorija sukasi ne vien apie paties Lengdono, bet ir viso pasaulio saugumą. Filme pasakojama apie turtuolius, sugalvojančius būdą, kaip galima sustabdyti spartų žmonijos augimą, o pats Lengdonas, kurį ir vėl vaidins Tomas Hanksas, kenkėjus privalo sustabdyti remdamasis žymiąja Dantės knygos „Dieviškoji komedija“ dalimi, pavadinta „Pragaru“. Po „Da Vinčio kodo“ ir „Angelų ir demonų“ nenuostabu, kad vienintelis būdas pranokti tuos filmus yra grasinimas sunaikinti visą pasaulį.
Kodėl? Sunku atrasti kritikus, kurie ankstesnes D. Browno knygų ekranizacijas, režisuotas garsiojo Rono Howardo, girtų už jų gilumą ar prasmingumą, bet lygiai taip pat sunku atrasti žmones, kurie tuos filmus apkaltintų nuobodumu. Yra priežastis, kodėl „Da Vinčio kodas“ ar „Kodas: lobiai“ yra tokie populiarūs filmai – nuotykių žanrą sumaišius su istorijos paslaptimis yra gaunamas visus dominantis derinys, kuris sudomins bent porai valandų ir prastus laikus išgyvenančiai „Sony“ studijai atneš nemažai pelno.

„Daktaras Streindžas“ (angl. „Doctor Strange“), nuo spalio 28 d.
Kas? Antrasis „Marvel“ projektas šiemet. „Daktaras Streindžas“ pristatys „Marvel“ kino visatoje dar nematytą veikėją, komiksuose besisukantį jau ne vieną dešimtmetį. Turbūt rizikingiausias studijos projektas iki šiol, „Daktaras Streindžas“ pasakos apie į avariją patenkantį chirurgą, prarandantį savo rankų valdymą ir privalantį ieškoti netradicinių būdų pasveikti, suteikiančių jam neeilinių galių.
Kodėl? Iki šiol rizikingiausio „Marvel“ filmo titulas priklausė „Galaktikos sergėtojams“, turėjusiems publiką supažindinti su tokiais veikėjus kaip kalbantis meškėnas ir tris žodžius galintis ištarti medis. „Daktaras Streindžas“, panašu, yra naujausias „Marvel“ galvos skausmas, pristatysiantis Benedicto Cumberbatcho įkūnijamą burtininką ir jo galias, kurios, sprendžiant iš anonsų, stipriai primena Christopherio Nolano filmą „Pradžia“. Pridėkit tokius unikalius aktorius kaip Tilda Swinton ir Madsas Mikkelsenas bei siaubo filmuose iki šiol besispecializavusį režisierių Scottą Derricksoną ir gausite naujausią patikrinimą, ar „Marvel“ išties niekad neklysta.

„Pjūklo ketera“ (angl. „Hacksaw Ridge“), nuo lapkričio 4 d.
Kas? Melas Gibsonas į kino teatrus vėl sugrįžta kaip režisierius. Ilgą laiką po jį lydėjusių skandalų Holivude savos vietos neradęs „Narsiosios širdies“ kūrėjas sukūrė karinį epą, paremtą tikra istorija. Antrojo pasaulinio karo metais vykstantys filmas pasakoja apie amerikiečių mediką, išgelbėjusį 75 amerikiečių karius. Istorija skamba dar įdomiau žinant tai, kad vyras dėl savo religinių įsitikinimų nenaudojo ginklų ir visus bendražygius išgelbėjo plikomis rankomis.
Kodėl? M. Gibsono skandalai, kilę dėl seksistinių, rasistinių ir antisemitinių komentarų, verčia į režisierių žiūrėti atsargiai, tačiau abejoti jo talentu sunku. Filmų „Kristaus kančia“ ir „Apokalipto“ režisierius po „Pjūklo keteros“ premjeros Venecijos kino festivalyje sulaukė net 10 minučių trukusių ovacijų, kas įrodo, jog kino pasaulis jį vis dar myli. Išankstiniai atsiliepimai žada, kad „Pjūklo ketera“ yra tarp geriausių šio amžiaus karinių filmų, todėl lūkesčiai yra nemenki.

„Atvykimas“ (angl. „Arrival“), nuo lapkričio 11 d.
Kas? Režisierius Denisas Villenueve yra naujasis Holivudo numylėtinis, anksčiau pasižymėjęs tokiais filmais kaip „Kaliniai“ ir „Sicario“, o šiuo metu filmuojantis kelis dešimtmečius lauktą „Bėgančio skustuvo ašmenimis“ tęsinį. Šalia to jis sugebėjo įterpti mokslinės fantastikos juostą, pasakojančią apie Žemėje nusileidžiančius ateivių erdvėlaivius. Amerikiečiai čia surenka unikalią komandą, privalančią išsiaiškinti, ką Žemėje veikia naujieji svečiai.
Kodėl? Mokslinės fantastikos filmai apie ateivius retai būna rimti, dažniausiai susiję arba su taikiais vaikais, arba su pasaulio sunaikinimu. Panašu, kad „Atvykimas“ taiko į savotišką tikroviškumą, kadangi filme bus pasakojama ir apie į egzistencinę krizę puolančius Žemės gyventojus, pasirengusius pradėti naujus karus. Tikroviška mokslinė fantastika skamba kaip paradoksas, tačiau tai pamatyti didžiajame ekrane yra išties įdomu.

„Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ (angl. „Fantastic Beasts and Where to Find Them“), nuo lapkričio 18 d.
Kas? Ilgai lauktas naujas filmas, vykstantis Hario Poterio pasaulyje. Garsiojo J.K. Rowling romanų veikėjo čia nesutiksime, tačiau norinčių persikelti į burtininkų pasaulį bus ne vienas. Filme bus pasakojama apie 20 amžiaus pradžioje į JAV atvykstantį britų burtininką, kuris pasielgia neapdairiai ir iš savo lagamino išleidžia daugybę pavojingų stebuklingų gyvūnų. Pagal to paties pavadinimo knygą sukurtas filmas pasakos, kaip burtininkas tuos gyvūnus gaudė ir pats privalėjo bėgti nuo amerikiečių magų.
Kodėl? Kūrybinė komanda yra sudaryta daugiausiai iš tų pačių žmonių, kurie sudarė ir Hario Poterio filmų komandą, todėl tikėtis kažko rimto yra verta. Scenarijų parašė pati J. K. Rowling, filmą režisavo keturias Hario Poterio dalis kūręs Davidas Yatesas, o tarp aktorių yra tokie talentai kaip Eddie Redmayne‘as ir Colinas Farrellas. Nors tai nėra nauja Hario Poterio dalis, sprendimas išplėsti burtininkų pasaulį yra tikrai sveikintinas, kadangi anksčiau matėme tik itin mažą jo dalį.

„Sąjungininkai“ (angl. „Allied“), nuo lapkričio 25 d.
Kas? Vienas labiausiai slepiamų didžiųjų šių metų projektų ir dar vienas filmas, susijęs su Antruoju pasauliniu karu. Tikrais faktais paremta istorija suksis apie du šnipus, susitinkančius Šiaurės Afrikoje. Amerikietis ir prancūzė pamilsta vienas kitą ir susituokia, tačiau galiausiai supranta, kad įsipareigojimai savo valstybėms kartais gali būti kur kas svarbesni nei asmeniniai norai.
Kodėl? Su filmu yra susiję aukščiausio lygio kūrėjai. Režisierius Robertas Zemeckis, labiausiai išgarsėjęs kaip „Atgal į ateitį“ filmų kūrėjas, pastaraisiais metais su juostomis „Skrydis“ ir „Pasivaikščiojimas“ vėl įrodė, kad yra vienas įdomiausių režisierių Holivude. Bradas Pittas ir Marion Cotillard, apie kurių santykius jau sklando įvairūs gandai, yra vienas originaliausių aktorių suporavimų, o serialo „Peaky Blinders“ kūrėjo Steveno Knighto parašytas scenarijus yra saugomas po devyniais užraktais. Panašu, kad tai nebus įprastas karinis filmas.

„Vajana“ (angl. „Moana“), nuo lapkričio 25 d.
Kas? Naujausias „Disney“ animacinis filmas, neabejotinai susikrausiantis didžiulius turtus. Šįkart žymioji studija leidžiasi į dar netyrinėtą Ramiojo vandenyno salų mitologiją, tobulai pritaikytą animaciniam filmui. „Vajana“ pasakos apie mergaitę, privalančią išgelbėti savo tautą, kuriai gresia išnykimas. Ji sutinka pusdievį Maui ir jiedu kartu privalo sugalvoti, kaip išsikapstyti iš nepavydėtinos situacijos.
Kodėl? Vien iš pirmųjų anonsų galima spręsti, kad tai bus vienas gražiausių „Disney“ kūrinių pastaruoju metu, pilnas ryškių Ramiojo vandenyno vaizdų. Muziką, kuri visad būna vienas svarbiausių šios studijos bruožų, filmui kūrė Lin Manuel-Miranda, šiemet pasaulyje jau pasižymėjęs kaip jau vienu sėkmingiausių visų laikų miuziklų tapusio „Hamilton“ kūrėjas. Jeigu jums to dar nepakanka, pusdievį Maui įgarsino galingasis Dwayne‘as Johnsonas, kuris su eiliniais projektais neprasideda.

„Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorija“ (angl. „Rogue One: A Star Wars Story“), nuo gruodžio 16 d.
Kas? Kaip ir pernai, daugiausiai dėmesio sulaukiantis šių metų filmas yra susijęs su „Žvaigždžių karais“. Tik šįkart situacija kitokia – pirmą kartą franšizės istorijoje kuriamas šalutinis projektas, išplėsiantis „Žvaigždžių karų“ pasaulį. Čia bus pasakojama su Skywalkerių šeima nesusijusi istorija, kurioje veiksmas suksis apie sukilėlius, kurie dar prieš pirmojo „Žvaigždžių karų“ filmo įvykius pavogė Mirties žvaigždės planus, padėjusius sunaikinti galingąjį Imperijos ginklą. Jau buvo paskelbta, kad filme, kaip ir tikėtasi, pasirodys prieš kelis dešimtmečius kino ekranuose paskutinį kartą matytas Darth Vaderis.
Kodėl? Prieš kelis metus už 4 mlrd. dolerių „Žvaigždžių karų“ franšizę iš George‘o Lucaso nusipirkusi „Disney“ studija niekad neslėpė planų leistis giliau į garsiųjų filmų pasaulį ir tai bus pirmasis jų bandymas, parodysiantis, ar studija atrado dar vieną aukso gyslą. „Vienišė“ jau spėjo susidurti su problemomis filmavimo metu, todėl jaudintis yra dėl ko. Vienaip ar kitaip, „Disney“ noras parodyti kitą „Žvaigždžių karų“ pusę yra sveikintinas, juolab kad už poros metų studija pristatys ir filmą apie jaunąjį Haną Solo.

„Žudikų brolija“ (angl. „Assassin‘s Creed“), nuo gruodžio 23 d.
Kas? Ilgai laukta vieno populiariausių šių dienų kompiuterinių žaidimų ekranizacija. Netolimoje ateityje vykstantis veiksmas sukasi apie nusikaltėlį, kurio gyvybę išgelbėja paslaptinga organizacija. Paaiškėja, kad vyro protėvis yra ispanų inkvicijos metais gyvenęs žudikas. Pasitelkę naujausias technologijas, mokslininkai vyrą nukelia būtent į 15-ąjį amžių ir priverčia jį išgyventi jo protėvio atmintį, kartu su žudymais ir kitais pavojais.
Kodėl? „Žudikų brolijos“ filmas buvo žadamas nuo pat pirmojo franšizės žaidimo 2008 metais, tačiau toks ilgas laukimas nėra stebėtinas, kadangi Holivudas dar niekad nesukūrė išties sėkmingos kompiuteriniais žaidimais paremtos franšizės. „20th Century Fox“ studija šįkart išties pasistengė, filmui skirdama daugiau nei 150 mln. dolerių, pagrindinį vaidmenį davusi vienam populiariausių šių dienų aktorių Michaelui Fassbenderiui, o juostą patikėjusi perspektyviajam Justinui Kurzeliui, kurio praėjusių metų „Makbetas“ buvo vienas ambicingiausių stambaus biudžeto kūrinių pastaruoju metu. Kelias kokybiškam filmui yra nutiestas, belieka pamatyti, ar jis nepasiduos žaidimų ekranizacijų prakeiksmui.

„Keleiviai“ (angl. „Passengers“), nuo gruodžio 30 d.
Kas? Vienas iš nedaugelio visiškai originalių didžiųjų šių metų filmų, pasakosiantis apie daugiau nei šimtą metų trunkančio erdvėlaivio kelionę į tolimą planetą. Vidury kelionės netikėtai pabunda vyras, kurį vaidina Chrisas Prattas, ir prie jo greitai prisijungia moteris, įkūnijama Jennifer Lawrence. Jiedu privalo išsiaiškinti, kokiu būdu gali išgyventi dar dešimtmečius truksiančią kelionę, ir yra priversti išspręsti tarpusavio nesutarimus.
Kodėl? Scenarijus, kurį parašė Jonas Spaihtas, Holivude sukosi ne vienerius metus ir buvo vadinamas vienu geriausių dar nesukurtų filmų, todėl lūkesčiai daugiau nei 100 mln. dolerių kainavusiai juostai yra išties dideli. Tai, jog filme vaidina dvi didžiausios šių dienų kino žvaigždės, o jį režisuoja Oskarui nominuotas „Vaizduotės žaidimo“ (angl. „The Imitation Game“) režisierius Mortenas Tyldumas, laukti verčia tik labiau.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles