Įdomūs nutikimai ir faktai iš „Matricos“ trilogijos filmavimo aikštelės

Prieš šešiolika metų kino teatrų ekranus užkariavo didingoji Andy ir Lana Vachovskių trilogija apie „Matricos“ (angl. „The Matrix“) pasaulį. Iki šių dienų žmones vis dar traukia tie kompiuterių ekranai su bėgančiomis žaliomis skaičių bei raidžių variacijomis.

Šį savaitgalį didžiuosiuose kino ekranuose startuoja nauja režisierių juosta „Jupiterė. Pabudimas“ (angl. „Jupiter. Ascending“), o norėdami prisiminti Andy ir Lana Vachovskių sukurtą trilogiją apie Neo nuotykius „Matricoje“ šiandien pristatome faktus ir nutikimus iš tų laikų filmavimo aikštelės.

Pradėsime nuo pirmosios „Matricos“ dalies (angl. „The Matrix“). Kai tik režisieriai Vachovskiai atvyko į pačią „Warner Bros.“ studiją pasiūlyti projekto, dėl per didelio biudžeto investuotojai atsisakė finansuoti tuo metu nesuprantamą bei brangią trilogiją. Nepaisant neigiamo atsakymo, studija sutiko skirti 10 milijonų JAV dolerių, kad būtų sukurta filmo įvadinė scena su aktore Carrie-Anne Moss. „Warner Bros.“ buvo sužavėti pirmosiomis filmo akimirkomis ir nedvejodami sutiko skirti reikiamą sumą. Šios scenos pasiruošimo darbai truko šešis mėnesius, o nufilmuota buvo vos per keturias dienas.

Kostiumų dizainerei Kym Barrett buvo itin sunku sukurti tinkamus drabužius Keanu Reevesui bei Trinitę įkūnijusiai aktorei Carrie-Anne Moss. Dėl mažo biudžeto buvo nuspręsta pagrindiniam juostos herojui sukurti skurdžius drabužius, kurie suteiktų iliuziją, kad Tomas Andersonas jaučiasi lyg nepritampantis prie visuomenės. Trinitės situacija buvo panaši – nors ir abiejų paskui naudojami tamsūs apdarai atrodė nepriekaištingai, buvo pasiūti iš itin pigios medžiagos.

Pačią pirmą filmavimo dieną buvo nufilmuota scena, kuomet Neo gauna mobilųjį telefoną. Morfėjui paskambinus, filmo herojus turi nusigauti per visą ofisą į atskirą kabinetą, kur išlipęs pro langą turėjo pasprukti nuo agento Smito. Kaip ir dauguma kitų scenų, taip ir šioje, aktorius Keanu Reevesas nepasinaudojo kaskadininkų paslaugomis, nors ir buvo filmuojama 34’ame dangoraižio aukšte. Paskutinę pirmo filmo filmavimo dieną buvo nufilmuotas kadras, kuomet Neo pirmąkart yra atjungiamas iš kapsulės bei nuleidžiamas į upę.

Visiems yra puikiai žinoma, kad aktoriai patys turi atrasti savo personažų charakterius bei kalbėjimo manierą. Aktoriui Hugo Veavingui, visiems geriau žinomam Agento Smito pravarde, paieškų procesas nebuvo sunki užduotis – jam užteko pasižiūrėti, kaip bendrauja režisieriai Vachovskiai, kurie ir buvo puikūs pavyzdžiai, kaip turi atrodyti pagrindinis filmo antagonistas.

Sraigtasparnio scenai pasiruošti reikėjo kiek daugiau nei šešių mėnesių. Net ir kai scena buvo pradėta filmuoti, „Matricos“ filmavimas pakibo ant plauko – kūrybinė komanda įskrido į uždraustą zoną Sidnėjuje, Australijoje. Miesto valdybos nariai skubiai turėjo keisti įstatymus, leidžiančius pratęsti filmavimo darbus.

Tinkamam kovos scenų pasiruošimui buvo pasamdyti savos srities profesionalai. Pradžioje režisieriai planavo, kad tereikės kelių savaičių, jog visi pagrindiniai aktoriai išmoktų tinkamai kautis, tačiau norėdami užtikrinti pačias įspūdingiausias kovos scenas Vachovskiai nusprendė neapsiriboti keliomis savaitėmis ir leido aktoriams mokintis apie keturis mėnesius.

Antra dalis yra pagarsėjusi keliomis itin ekstremaliomis scenomis. Pirmiausia – Neo mūšio scena su klonuotais agentais Smitais. Šią sceną nufilmuoti užtruko net 27’ias dienas. Vienu metu pagrindinis filmo herojus kovėsi su 80 Agentų Smitų ir tik keletas jų išties buvo suvaidinti Hugo Veavingo. Kūrybinė komanda atsakingai ieškojo žmonių, pagal kūno sudėjimą itin panašių į aktorių, o jo galva buvo „užmaunama“ tik vėliau montavimo metu.

Kiekvienai mūšio scenai labai svarbūs yra garso efektai. Pavyzdžiui, turbūt niekas nė negali įtarti, kokie garsai buvo pasitelkti nuo tos vietos, kuomet Neo išsitraukia metalinį strypą iš grindinio. Neužilgo seka kadras, kuomet ant herojaus užšoka pats Agentas Smitas. Keanu Reevesas nuo jo atšoka prie daugybės savo priešo kopijų, o garso efektas toje scenoje buvo pasirinktas kaip griūvančių domino kaladėlių garsas. Panaši situacija vos už kelių kadrų – Neo pagauna filmo antagonistą už kojos ir sviedžia jį į klonų armiją. Garso efektas buvo pasirinktas, kaip boulingo rutulio atsitrenkimas į kėglius.

Antrąją dalį, filmą „Matrica: Perkrauta“ (angl. „The Matrix Reloaded“), dauguma žmonių atsimena ir iš žymiosios autostrados scenų. Šią scena nufilmuoti reikėjo beveik trijų mėnesių, o tai yra daugiau nei užtrunka nufilmuoti daugybę paprastų filmų. 2.25 kilometrų ilgio trijų juostų autostrada specialiai buvo sukurta šiai daliai. Kad ir kaip bebūtų gaila, po filmo ji buvo išardyta.

Kaip ir Keanu Reevesas, taip ir Trinitės atlikėja, Carrie-Anne Moss dauguma savo scenų, kur važiuoja motociklu atlikdavo pati.

Tiek „Matrica: Perkauta“, tiek „Matrica. Revoliucijos“ (angl. „The Matrix Revolutions“) buvo filmuojamos žiemą. Pasak režisierių, miesto savivaldybių buvo netgi prašoma pašalinti visus raudonos bei mėlynos spalvos ženklus, o galiausiai, visi augalai turėjo būti pašalinti. Visa tai buvo padaryta dėl to, kad geriau atspindėtų niūrią filmo emociją. Pačioje trečio filmo pabaigoje, kuomet susitinka orakulė su architektu, galime pamatyti vienintelę vietą per visą trilogiją, kur vyrauja gamtos skleidžiama žaluma.

Trečios dalies pradžioje, Keanu Reevesas prabunda stotyje, pavadinimu „Mobil Ave“. Kaip teigė patys režisieriai, šis pavadinimas buvo pasirinktas dėl anagramos žodžiui „Limbo“, kas yra „tarpinė stotelė“ tarp žemės ir dangaus.

Siono kare galime pamatyti APU vadinamų robotų, kurie valdomi žmonių pagalba. Nepaisant to fakto, kad filme jų rodomas didžiulis kiekis, iš tiesų buvo sukurtas tik vienas tikro dydžio robotas, kuris svėrė apie dvi tonas.

Trilogijoje galime pastebėti ir keletą gyvūnų. Tiek pirmojoje dalyje, tiek finalinėje galime pamatyti juodą katiną, kurie iš tikrųjų buvo sugeneruoti kompiuterių pagalba.

Per visas tris dalis nebuvo nė karto užsiminta, kaip išties vadinasi Robotų miestas. Tik vėliau sekusioje animacijoje „Animatrica“ (angl. „The Animatrix“) buvo paskelbta, kad tas miestas vadinamas „Zero-One“ ir buvo Saudo Arabijoje, kas reiškia, jog beveik viso filmo veiksmo vieta buvo Artimuosiuose Rytuose.

Režisierių Andy ir Lana Vachovskių trilogija iki šių dienų yra viena žinomiausių pasaulyje. Gerbėjai yra tiesiog sužavėti tuo pasauliu, kurį sukurti sugebėjo režisieriai. Šį savaitgalį į kino teatrus atkeliavo naujas režisierių nuotykių fantastikos darbas „Jupiterė. Pabudimas“, kuriame išvysime daugelio pamėgtus aktorius Channingą Tatumą ir Milą Kunis, o naujų filmų įdomybės – jau netrukus!

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles