Geriausių DVD/Blu-Ray balandžio-gegužės mėnesių sąrašas

Geriausių DVD/Blu-Ray balandžio-gegužės mėnesių sąrašas

Balandis ir gegužė į DVD/Blu-Ray lentynas atnešė išties nemažai rudens projektų, o taip pat ir prestižinių Oskarų ar Auksinių gaublių apdovanojimų laureatus ir jiems nominuotus filmus. Žinoma, neapsieinama ir be Kalėdų ir žiemos hitų, kurie taip gerai susižiūrėjo kino teatrų ekranuose.

Iš naujienų galima paminėti vasario mėnesio studijos „20th Century Fox“ hitą „Kingsman. Slaptoji tarnyba“, kuris pagaliau pasiekė ir Lietuvos lentynas, tačiau ne bet kokiame, o kolekcinio leidinio metalinės dėžutės (angl. „Steelbook“) pavidale. Taip pat gerais leidimais gali pasigirti šių metų pagrindinio Oskaro laureatas „Žmogus-paukštis“ ir karinis Clinto Eastwoodo darbas „Amerikos snaiperis“.
Geriausių pastarųjų dviejų mėnesių filmų dešimtukas atrodo taip:

 

 

 

Filmo „Žmogus-paukštis“ plakatas
Filmo „Žmogus-paukštis“ plakatas

1. „Žmogus-paukštis“ (angl. „Birdman“)

Riganas Tomsonas (akt. Michaelas Keatonas) – buvusi Holivudo žvaigdžė, kuri kadaise garsėjo superherojaus Žmogaus-paukščio vaidmeniu, o šiandien baigia užgęsti ir nugrimzti užmarštin. Riganą tai veda iš proto, tad didžiausias jo troškimas – susigrąžinti buvusią šlovę.

Brodvėjaus teatre jis ruošia premjerą – spektaklį pagal Raymondo Carverio istoriją „Apie ką mes kalbame, kai kalbame apie meilę”, ir tikisi, kad geros dienos vėl ne už kalnų. Spektaklyje sau skyręs pagrindinį vaidmenį Riganas savimi neabejoja, tačiau dvejonių jam kelia likusi komandos dalis – pradedanti aktorė Laura (akt. Andrea Riseborough), vaidmenį gavusi tik todėl, kad yra Rigano mylimoji, buvusi meilužė Leslė (akt. Naomi Watts), egocentrikas Maikas (akt. Edwardas Nortonas), prodiuseriu tapęs draugas Džeikas (akt. Zachas Galifianakis) ir priklausomybių kamuojama duktė Sem (akt. Emma Stone), kuriai buvo patikėtos asistentės pareigos. Visi jie – tingūs, arogantiški ir nepaklusnūs.

Bet Riganas taip lengvai nepasiduos, o jaudinantis jo šlovės troškimas išsiverš neįtikėtinomis galiomis, kurios ištrins ribas tarp žmogaus ir jo personažo.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Nakties klajūnas“ plakatas
Filmo „Nakties klajūnas“ plakatas

2. „Nakties klajūnas“ (angl. „Nightcrawler“)

Lu Blūmas (Jake Gyllenhaal) – vienišas smulkus vagišius. Vieną naktį jis patenka į nusikaltimo vietą ir stebi, kaip čia dirba naujienų medžiotojai žurnalistai. Jis nusiperka pigią vaizdo kamerą, policijos radijo skaitytuvą ir pats pradeda medžioklę. Automobilių avarijos, vagysčių aukos – viskas yra žaidimo dalis. Bet konkurencija didelė: Džo Loderis šiame lauke senas vilkas, turintis kontaktų tarp policininkų bei patikimą naujienų pirkėją vietinėje televizijoje. Tačiau Lu turi geresnę uoslę kraujui. Jis atkakliai ieško kuo labiau šokiruojančių scenų. Pasirodo, Lu turi ir menininko akį: jei nelaimės scena nepakankamai iškalbinga, jis padarys viską, kad nelaimė atrodytų kuo tragiškiau.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ plakatas
Filmo „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ plakatas

 3. „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ (angl. „Kingsman. The Secret Service“)

Šnipų gyvenimas yra rimtas ir pavojingas, tad kodėl gi iš jo nepasišaipius. Nuotykių ir veiksmo komedija „Kingsman. Slaptoji tarnyba“ būtent tai ir padarys.

Visko matęs ir patyręs šnipų šnipas veteranas po savo kietu spraneliu priglaudžia šio verslo naujoką. Jaunąjį savo kolegą jis įtrauks į kvapą gniaužiančias istorijas ir išmokys visų pačių slapčiausių slaptųjų agentų darbo subtilybių.

Bet ko gi tikėtis, kai į rimtus šnipų žaidimus įsitrauka nieko nemokantis naujokėlis? Daug nesusipratimų ir juoko!

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Galingasis 6“ plakatas
Filmo „Galingasis 6“ plakatas

4. „Galingasis 6“ (angl. „Big Hero 6“)

San Fransokyo (išgalvotas San Francisko ir Tokijaus mišinys) mieste gyvenantis keturiolikmetis Hiro – jaunas, tačiau itin gabus šiuolaikinių technologjų genijus. Vieną dieną į jo rankas pakliūva… tikrų tikriausias pripučiamas robotas Beimaksas. Juokingai mielas pripučiamas padaras yra vyresniojo Hiro brolio kūrinys.

Beje, šis robotas – kitoks. Beimakso krūtinėje plaka mylinti ir užjaučianti širdis. Na ir kas kad ją vis reikia pakrauti elektros ernergija. Hiro ir Beimaksas tampa puikiais bičiuliais. Ir jie būtų gyvenę ilgai ir laimingai, niekuo nesirūpindami… Tačiau miestą užgriūva paslaptingo nusikaltėlio piktadarystės.

Kai pasaulio likimas pakibs ant plauko, o apsnūdę didmiesčio policininkai galvos tik apie spurgas, Hiro su Beimaksu suvienys jėgas ir stos į kovą prieš niekšybes. Prie neįprastos jų komandos prisidės ir keturi Hiro draugai – tokie pat pamišę technologijų genijai – Vasabis, Citrinukė, GoGo Tomago ir Fredas. Galingasis šešetas – sprogtamasis užtaisas visiems niekšeliams.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Amerikos snaiperis“ plakatas
Filmo „Amerikiečių snaiperis“ plakatas

5. „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“)

1974-ųjų balandžio 8 dieną Teksaso valstijos Odesos mieste, sekmadieninės mokyklos mokytojos ir protestantų diakono šeimoje gimė berniukas, kuriam buvo lemta tapti JAV karinių pajėgų legenda – geriausiu visų laikų amerikiečių snaiperiu. Pirmąjį ginklą Chrisas Kailas iš tėvo gavo dovanų, kai jam buvo aštuoneri. Dar po 21-erių metų (2003 m. pavasarį) Chrisas pro optinį taikiklį Irake stebėjo, kaip prie JAV jūrų pėstininkų būrio artėja moteris, rankose spausdama granatą. Savo pirmąjį sėkmingą karinį taikinį Ch. Kailas pakomentavo taip: „Toji moteris jau buvo negyva. Aš tiesiog pasirūpinau, kad ji su savimi nepasiimtų amerikiečių karių“.

Per savo karinę karjerą, trukusią iki 2009-ųjų, Ch. Kailas likvidavo 255 taikinius (iš jų 160 patvirtintų) ir tapo sėkmingiausiu visų laikų JAV snaiperiu. Per tuos šešerius metus (keturias pamainas pavojingiausiose Irako teritorijose) Chrisas buvo du kartus pašautas ir išgyveno šešis sprogimus. Už jo galvą irakiečiai buvo paskyrę premiją, išaugusią nuo 21 tūkst. iki 80 tūkstančių JAV dolerių.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „John Wick“ plakatas
Filmo „John Wick“ plakatas

6. „John Wick“ (angl. „John Wick“)

Johno Wicko vienišas jo dienas praskaidrina mielo šunelio draugija ir pasivažinėjimai kolekciniu „Mustangu“. Vieną iš tokių dienų, sustojus pasipildyti degalų atokioje degalinėje, Džono automobilis patraukia nelabai garbingų vyrukų dėmesį. Į vieno iš jų klausimą „kiek kainuoja?“ atsakęs – „neparduodama“, Džonas padaro klaidą. Svetimo gero užsigeidusi gauja paseka Džoną iki namų ir, sulaukę nakties, įsibrauna vidun. Sumušę šeimininką ir pasiėmę automobilio raktelius, chuliganai tuo nepasitenkina – demonstruodami savo galią, jie dar užmuša ir mylimą Džono šunį, dovanotą jam mirštančios žmonos.

Atvarę mašiną savo bosui, išdidūs ir besidžiaugiantys savo sėkme vyrukai netrukus sužino, kad prie atokios degalinės klaidą padarė ne nepažįstamasis su „Mustangu“, atsisakęs parduoti mašiną, o jie patys. Dar didesnė klaida buvo įsibrauti į nepažįstamojo namus, o užvis didžiausia (ir kvailiausia) iš klaidų buvo šuns pribaigimas. Situacijoje nesigaudantiems savo „torpedoms“ bosas paaiškina (kumščių pagalba taip pat), kad jie užkabino ne šiaip eilinį vyruką, o legendinį žudiką Džoną Viką.

Bosas nerimauja ne be reikalo. Atsitiktinių nusikaltėlių įžūlumo įsiutintas Džonas iš slėptuvės išsitraukia seniai praėjusių dienų darbo įrankius ir išsirengia į karo žygį. Sulig kiekvienu šūviu vis labiau artėdamas prie savo šuns žudikų, Džonas nesustos prieš jokią kliūtį. Nelaimingieji automobilio vagys netrukus suvokia, kad nuo Džono Viko įniršio jų niekas neapsaugos.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Fimo „Nepalūžęs“ plakatas
Fimo „Nepalūžęs“ plakatas

7. „Nepalūžęs“ (angl. „Unbroken“)

1917 m. gimęs Lujis Zamperinis, būdamas 19-os, sudalyvauja 1936 m. Olimpiadoje Berlyne, tačiau daug žadančio bėgiko karjerą nutraukia Antrasis pasaulinis karas.

Lujis užsitarnauja karo didvyrio vardą kaip vienas geriausių amerikiečių lakūnų, tačiau vieno skrydžio metu sudūžta Ramiajame vandenyne. 47 dienas jis dreifuoja ant mažyčio plausto, kol pagaliau atplukdomas prie Japonijos krantų ir patenka į nelaisvę. Karo belaisvių stovyklose vaikinas praleidžia daugiau nei pustrečių metų ir, karui pasibaigus, sėkmingai sugrąžinamas namo.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Eskobaras: kruvinas rojus“ plakatas
Filmo „Eskobaras: kruvinas rojus“ plakatas

8. „Eskobaras: kruvinas rojus“ (angl. „Escobar: Paradise Lost“)

1983-ieji. Į Kolumbiją atostogų atvyksta jaunas kanadietis Nikas (aktorius Josh‘as Hutcherson‘as, pažįstamas iš „Bado žaidynių“). Kartu su broliu dienas leisdamas ant banglentės, vaikinas susipažįsta su nuostabia mergina Marija (akt. Claudia Traisac) ir netrukus ją įsimyli. Suliepsnojusi meilė stumia jaunuolius į vienas kito glėbį, o Niką – ir į Marijos šeimą. Viskas būtų gerai, jei ne viena detalė – Marijos dėdė yra ne kas kitas, o vienas galingiausių Kolumbijos ir Pietų Amerikos visuomenės veikėjų – narkotikų baronas Pablas Eskobaras.

Valdingas, žiaurus ir itin charizmatiškas nusikaltėlis į jaunąjį kanadietį nuo pat pradžių žvelgia įtariai. Visgi galiausiai susitaiko su dukterėčios pasirinkimu ir priima Niką į šeimą, o kartu ir į šeimos verslą. Būsimasis Marijos vyras pamažu įtraukiamas į nešvarius Pablo Eskobaro darbelius. Bėga metai ir Nikas vis labiau painiojasi į melo, apgavysčių, aferų ir nusikaltimų tinklą. Vaikinui patikimos vis drastiškesnės užduotys ir pamažu Nikas pradeda suprasti, kad iš Pablo Eskobaro gniaužtų negali pasprukti joks žmogus.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Bado žaidynės: strazdas giesmininkas. 1 dalis“ plakatas
Filmo „Bado žaidynės: strazdas giesmininkas. 1 dalis“ plakatas

9. „Bado žaidynės: strazdas giesmininkas. 1 dalis“ (angl. „The Hunger Games: Mockingjay – Part 1“)

Dusyk kraują stingančiose Mirties žaidynėse išgyvenusi Ketnė (akt. Jennifer Lawrence) vis dar nesijaučia esanti saugi. Namais buvusi 12-oji Apygarda – sunaikinta, jos artimieji tampa pabėgėliais, o keršto trokštantis Kapitolijus siekia sutrypti Strazdu giesmininku laikomą paauglę, atsakingą už neramumus šalyje. Nerimą kelia ir po tragiškai pasibaigusių 74-ųjų Mirties žaidynių Kapitolijaus įkaitu tapęs Pitas (akt. Josh Hutcherson). Kankinimų išsekinto vaikino likimas – neaiškus…

Matydama Panemą krečiančią suirutę, daugelį metų tylėjusi ir užribyje buvusi paslaptinga Tryliktoji apygarda, kadaise inicijavusi sukilimą prieš Kapitolijų, ryžtasi išeiti į dienos šviesą. Savo teritorijoje priglaudusi Ketnę ir kitus sukilėlius, prezidentės Koin (akt. Julianne Moore) vadovaujama apygarda pradeda Panemo karą ir meta iššūkį despotiškai jo valdžiai. Ketnė netrunka galutinai tapti sukilėlių simboliu – Strazdu giesmininku, tačiau nenorėdama tebūti pėstininke didžiuliame žaidime, kuriame jos mylimojo gyvenimas buvo paaukotas svetimų interesų labui, Ketnė suvokia privalanti kovoti dar atkakliau negu Mirties žaidynių arenoje…

Tačiau ar tokia užduotis ir visos šalies viltys laimėti karą nepasirodys esanti pernelyg didele našta jaunos merginos pečiams?

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Filmo „Interviu su diktatoriumi“ plakatas
Filmo „Interviu su diktatoriumi“ plakatas

10. „Interviu su diktatoriumi“ (angl. „The Interview“)

Deivas yra populiarus Amerikos televizijos šou „Skylark Tonight“ vedėjas. Bulvarinių atspalvių nevengiančią laidą prodiusuoja geras jo draugas Aronas. Bičiuliai mėgaujasi dėmesiu, populiarumu ir sulig kiekviena laida gausėjančia gerbėjų armija. Vieną dieną vyrukai sužino, kad tarp gerbėjų yra vienas itin ypatingas asmuo – Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Džongunas. Negana to jie sužino, kad diktatorius norėtų su jais susitikti. Vaikinai nedvejodami sutinka. Rengiantis istoriniam susitikimui, į jų duris pasibeldžia slaptosios tarnybos pareigūnai. Šie, supratę, kad tai – puikus šansas pasauliui atsikratyti nestabilaus diktatoriaus, sumąsto, kad Deivas ir Aronas savo interviu gali panaudoti kaip priedangą ir jo metu nužudyti Kim Džonguną.

Filmą galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos.

 

Stiprus sąrašas, tačiau, jei tektų rinktis, kolekcijoje būtinai turėtų atsirast vietos Oskariniam režisieriaus Alejandro Gonzaleso Inarritu šedevrui „Žmogus-paukštis“. Lygiai taip pat rekomenduojama įsigyti kolekcinį filmo „Kingsman. Slaptoji tarnybą“ leidinį, kuris be abejonės papuoš kiekvieną videoteką. Iš geresnių variantų būtų „Nakties klajūnas“ ir „Amerikos snaiperis“ , kurie taip pat laikomi vienais geriausių 2014 m. filmų. Dar ne pro šalį papildyti kolekciją animaciniu studijos „Disney“ projektu „Galingasis 6“, kuris turėtų patikti tiek dideliam, tiek mažam, todėl įsigijus šio filmo DVD atnešite džiaugsmo visai šeimai.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles