Ar žinote, kad… „Tamsos riterio sugrįžimas“

Ar žinote, kad… „Tamsos riterio sugrįžimas“

Šiemetinis „Kino pavasaris“ jau pasiekė savo pusiaukelę, o Lietuvos kino teatruose šiuo metu dominuoja festivalio siūlomas repertuaras. Festivalis dar vyksta, o kino salės dar gyvena jo ritmu, įprastines premjeras nustūmusios truputį į šoną. Puikus laikas pabaigti Christopherio Nolano „Tamsos riterio“ trilogiją. Tad dar ir šią savaitę Buvau kine skiria savo dėmesį Betmenui ir kartu siūlo pagvildenti trečiojoje trilogijos dalyje paliktas užuominas, atkreipti dėmesį į smulkmenas ir sužinoti kai ką, kas galbūt praslydo nepastebėta ne tik finalinėje dalyje „Tamsos riterio sugrįžimas“ (angl. „The Dark Knight Rises“), bet ir visoje trilogijoje.

1. Kiekvienas trilogijos filmas yra 12 minučių ilgesnis už savo pirmtaką: „Betmenas: pradžia“ (angl. „Batman Begins“) trukmė – 2 val. 20 min., „Tamsos riterio“ (angl. „The Dark Knight“)– 2 val. 32 min., „Tamsos riterio sugrįžimo“ – 2 val.44 min.

2. Kiekviena trilogijos dalis turėjo savo pagrindinę temą. „Betmenas: pradžia“ tai buvo baimė, „Tamos riteris“ – chaosas, o „Tamsos riterio sugrįžimas“ – skausmas.

3. Kiekviena iš trilogijos dalių prasideda scena, kurioje rodomas antagonistas – pirmojoje dalyje iš karto išvystame Ra‘z Al Gulą, antrojoje žiūrovus „pasitinka“ Džokeris, trečiojoje – Beinas.

batman_trilogy_antagonists

4. Vienintelis blogiukas pasirodantis visuose trijuose filmuose – daktaras Džonatanas Kreinas, arba Kaliausė (angl. Dr. Jonathan Crane / Scrarecrow).

scarecrow_batman

5. Paskutinėje trilogijos dalyje režisierius C. Nolanas bei scenaristai Jonathanas Nolanas ir Davidas S. Goyeris išnaudojo likusią progą prikaišioti filmą įvairių užuominų – daugiausia tai yra nuorodos į kitus, iš komiksų žinomus Betmeno priešus. Pvz., gaudynių scenoje motociklu važiuojantis Beinas dėvi rudą bliuzoną ir raudoną šalmą – tai užuomina į Raudonveidį (angl. Red Hood). Beino dešinioji ranka snaiperis Barsadas dėvi šovinių prikimštą liemenę ir raudoną šaliką – tai yra nuoroda į kitą blogiuką Mirtiną Šūvį (angl. Deadshot). Savo ruožtu Briuso Veino ekonominis varžovas Dagetas yra užuomina į Moliaveidį (angl. Clayface). O pareigūno Bleiko paminėti „milžiniški aligatoriai“ greičiausiai turėtų asocijuotis su Žudiku Kroku (angl. „Killer Croc), kurį įveikęs Beinas tapo nusikalstamo pasaulio vadu.

6. Nors pagerbiant netikėtai mirusio H. Ledgerio atminimą C. Nolanas atsisakė minties apie Džokerį trečiojoje trilogijos dalyje – visame filme Džokerio niekas net nepamini, tačiau vis tik šio personažo fizionomiją trumpai, bet aiškiai galima išvysti ir šiame filme. Scena, kurioje atidengiama statula, nufilmuota iš viršaus – visa kompozicija sudėlioja Džokerio veidą.

the_dark_knight_ries_joker_face

7. Beino muzikine tema tapo daina, kurioje yra žodžių junginys „deshi basara“, kas išvertus iš Maroke vartojamos arabų kalbos, reiškia „kilti“ (plg. su originaliu anglišku pavadinimu „The Dark Knight Rises“).

8. Gotamo amerikietiško futbolo komandos „Gotham Rogues“ žaidėjus vaidina profesionalūs sportininkai iš Pitsburgo „Steelers“ ekipos. Įdomu ir tai, kad šių abiejų komandų spalvos vienodos – juoda ir geltona.

the_dark_knight_rises_gotham_rangers

9. Scenoje, kai Briusas Veinas tikrina suklastotus pirštų atspaudus, kuriuos plėšdama seifą paliko Moteris – Katė, gautas rezultatas parodo, kad jie prikaluso Nikolajui Ondrejko. Tai yra tas pats vardas, kurį kurdamas netikrą mero nekrologą „Tamsos riteryje“ naudojo Džokeris.

the_dark_knight_rises_fingerprints

10. Atidžiau įsižiūrėjus matyti, kad ant racijų, kurias nešiojasi Gotamo policininkai, užklijuoti lipdukai su emblemomis, primenančiomis seną „DC“ logotipą.

11. Vienoje teismo scenoje trumpai galima pamatyti nuošaliai sėdintį ir mazgus mezgantį Beiną. Kadangi jau anksčiau filme C. Nolanas pateikia nemažai aliuzijų į Charles‘o Dickenso knygą „Pasakojimas apie du miestus“ (angl. „A Tale of Two Cities“) ir jos veikėją Madam Deforž, kuri mezga stebėdama viešai vykdomus giljotinavimus.

the_dark_knight_rises_bane_mazgai

12. Kai Beinas įžengia į akcijų biržos prekybos salę, jis turi kuprinę su logotipu: „DCS kurjerių paslaugos“ (angl. „DCS courier services“).

the_dark_knight_rises_dcs

13. Tai yra vienintelis Betmeno filmas (ne tik trilogijoje, bet ir apskritai per visą istoriją), kur finalinė kova vyksta auštant. Visuose kituose filmuose paskutinė kova vyksta naktį.

the_dark_knight_rises_final_battle

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Saulė / 2016 balandžio 20

    Įdomu 🙂