Ar žinote, kad… Sacha Barono Coheno personažai

Ar žinote, kad… Sacha Barono Coheno personažai

Jis mėgsta provokuoti, šokiruoti ir atkreipti dėmesį. Jį kaltina vulgarumu. Savo humoru jis kaskart balansuoja ant visų įmanomų ribų ir varo infarktą visiems jautresnės sielos žmogeliams. Jam negalioja draudimai, jis nepaiso taisyklių ir nustatytų standartų. Praktiškai paskui kiekvieną jo filmą ir sukurtą personažą iš paskos velkasi skandalų šleifas… Antai, per naujausio filmo „Šnipas per klaidą“ (angl. „Grimsby“) premjerą pozavo fotografams su akivaizdžiai prasegtu kelnių užtrauktuku, ką jau kalbėti apie MTV kino apdovanojimų ceremonijos pasirodymą, kuris, ko gero, iki pat gyvenimo pabaigos užtraukė reperio Eminemo nemalonę, o filmuojant garsųjį „Boratą. Kaip šaunusis Kazachstano žurnalistas Amerikoj patirtį graibstė“ (angl. „Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan“) policija jam buvo kviesta net 92 kartus! Jo filmai išprovokuoja netgi tarptautinius skandalus, o kai kuriose šalyse yra draudžiami. Bet… Jo sukurti personažai sulaukia didžiulio populiarumo visame pasaulyje. Ir – kaip ten sakoma – nėra blogos reklamos – ir bloga reklama yra gera reklama. Juolab, kad nepaisant visko, net pats Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moon‘as yra pasakęs, kad „Sacha Baronas Cohenas turi nuostabų humoro jausmą“ – tad ar bereikia geresnės rekomendacijos.

Tad šį savaitgalį kino teatrus pasiekus naujausiai S. Barono Coheno komedijai „Šnipas per klaidą“, kviečiame prisiminti jo anksčiau sukurtus personažus ir sužinoti šį bei tą, į ką galbūt, leipdami iš juoko, neatkreipėte dėmesio.

1. Borato vartojamos frazės „Jak sie masz!“ (liet. „Kaip gyvuojate“), „dzien dobry“ (liet. „laba diena“) ir „dzekuje“ (liet. „ačiū“) yra pasiskolintos iš lenkų kalbos. Pats Boratas, kalbėdamas „kazachiškai“ iš tikrųjų kalba hebrajų kalba su ryškiu dirbtiniu Rytų Europos akcentu – jo hebrajų kalba yra gana neblogai suprantama, joje gausu užslėptų juokelių. Tačiau kirilica užrašyti filmo titrai, daugiausiai yra su klaidomis, arba tiesiog atsitiktinių žodžių kratinys.

2. Nuogo Borato paauglio sūnaus nuotraukose, kurias Boratas rodo etiketo mokytojui, iš tikrųjų yra užfiksuotas gėjų pornografinių filmų aktorius Stonie. Filmo prodiuseriai pasirinko Stonie dėl to, kad šis „atrodo kaip trylikametis – keturiolikmetis“, tačiau jau buvo pilnametis ir sąmoningai pozavo nuogas.

3. Kostiumas, kurį vilkėdamas S. Baronas Cohenas vaidino Boratą, per visą filmavimą nė karto nebuvo išskalbtas.

sacha_baron_cohen_3

4. Pradinės „Borato“ scenos, kuriose jis pristato savo kaimelį, nufilmuotos ne Kazachstane, o Rumunijoje – į šiaurę nuo Bukarešto esančiame romų bendruomenės apgyvendintame Moraieni kaime. Atsidėkodamas už draugiškumą ir bendradarbiavimą, kurį kūrybinei grupei parodė kaimelio gyventojai vėliau S. Baronas Cohenas vietos mokyklai padovanojo kompiuterių, kuprinių, mokyklinių reikmenų ir knygų.

5. Įkūnydamas Brüno S. Baronas Cohenas nusiskuto visus savo kūno gyvaplaukius.

sacha_baron_cohen_5

6. Filmuodamas „Brüno“, S. Baronas Cohenas su kūrybine grupe, pasinaudoję netikromis tapatybės kortelėmis, neteisėtai pateko į Milano mados demonstravimo šou. Jam patekus į sceną, šviesos buvo pritemdytos ir apsauginis personalas išvedė aktorių iš renginio.

7. Diktatoriaus Aladino mėgstamas gestas – į viršų iškeltas pirštas, taip pabrėžiant savo kalbos žodžius – „pasiskolintas“ iš ilgamečio Kubos lyderio Fidelio Castro.

finger_dictator_castro

8. Filme „Diktatorius“ rodomame išgalvotos šalies Vadijos žemėlapyje iš tiesų yra pavaizduota Eritrėja, o Vadijos vyriausybės rūmai atkartoja Argentinos Rausvųjų rūmų dizainą.

dictator_differences

9. Diktatoriaus Aladino barzda yra tikra – vaidindamas šį personažą S. Baronas Cohenas iš tiesų pats buvo užsiželdinęs vešlią barzdą.

sacha_baron_cohen_9

10. Filmo plakate, kur baltame fone diktatorius Aladinas vaizduojamas paradine uniforma, šis personažas pasipuošęs gausybe medalių ir kitų pasižymėjimo ženklų, įskaitant: Antarktidos pajėgų medalio juostelė (trečia eilė, iš kairės), Kuveito išvadavimo medalio juostelė (septinta eilė, iš kairės), II pasaulinio karo Filipinų gynybos medalio juostelė (penkta eilė, iš kairės) ir Filipinų išvadavimo medalio juostelė (penkta eilė, antras iš kairės), į Belgijos Karo kryžiaus medalio juostelę panašus ženklas (penkta eilė, iš dešinės), Prancūzijos Karo kryžiaus medalis (penkta eilė, antras iš kairės). Kai kurie garbės ženklai kartojasi (šešioliktoj eilėj kraštinis iš dešinės yra toks pats, kaip keturioliktoje eilėje antras iš dešinės; vienuoliktos eilės kraštinis iš kairės sutampa su devintos eilės antru iš dešinės). Iš viso diktatoriaus Aladino krūtinę puošia 68 medaliai.

sacha_baron_cohen_10

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles