„Fox“ kaltinama nuplagijavusi „Kingsman: slaptoji tarnyba“ scenarijų

„Fox“ kaltinama nuplagijavusi „Kingsman: slaptoji tarnyba“ scenarijų

Amerikos filmų korporacija „Fox“ sulaukė kaltinimų dėl 2014 m. sukurto filmo „Kingsman: slaptoji tarnyba“ (angl. „Kingsman: The Secret Service“), teigiančių, kad scenarijus remiasi ne „Marvel“ komikso serija, o scenaristo R. Spencer Balentine sukurta istorija. Filmas apie šnipus yra sušnipinėtas pats?

Minėtasis R. Spencer Balentine sako, kad tai yra jo istorijos „Saugotojas“ (angl. „The Keeper“) perdirbinys. Viskas prasidėjo, kai 2004 m. jis dalyvavo scenaristų konkurse, kur šis kūrinys pateko į dešimtuką geriausiųjų. Patekimas reiškė, kad darbas gali būti svarstomas kaip komiksų knygos išleidimas „Dabel Brothers Productions“ leidykloje. Tačiau pastaroji 2006 m. sudarė leidybos ir platinimo sutartį su „Marvel“ kompanija. Čia problemos ir prasideda – scenaristas teigia, kad taip „Marvel“ gavo galimybę susipažinti su jo kūriniu ir pasinaudoti jo idėjomis.

„Filmas yra grįstas komiksų serija, pavadinta „Slaptoji tarnyba“ (angl. „Secret Service“), parašyta Mark‘o Millar‘o, kurią pirmą kartą išleido 2012 m. „Icon Comics“ leidykla – esanti „Marvel“ padalinys“, – skunde rašo advokatas Steven‘as Lowe‘as. „Tačiau kelių pagrindinių filmo aspektų nėra „Slaptosios tarnybos“ komikse, o yra būtent Balentine‘o sukurtame scenarijuje. Pavyzdžiui: komikse nėra jokios nuorodos į Apvaliojo stalo riterius, jokios mažo šunelio kompanijos protagonistui, nenaudojamos hologramos, o bendroji komikso tema – greičiau apie viešąją tarnybą nei individualų siekį įveikti nuolankią kilmę vardan didingumo“.

R. Spencer Balentine teigia, kad filmo herojai, patarėjai ir antagonistai yra siejami akivaizdžių panašumų su jo kūryba, pradedant auklėjimu ir pasirinkimu gėrimų, paneigiančių žmoniją, iki pažeidžiamumo panikos atakoms. Taip pat scenarijus ir filmas turi iš esmės panašias pasakojimo linijas, įskaitant kandidatūrą gauti narystę slaptoje, elitinėje organizacijoje, valstybės atstovų pagrobimą ir hologramų pagalba rengiamus susitikimus.

Scenaristas siekia ne tik patvirtinti savo autorystę šiai istorijai, tačiau ir prisiteisti žalą – bent 5 milijonus JAV dolerių. Turbūt ši suma yra ir ne tokia didelė paprašyti, žinant, kad filmo pasaulinis pelnas viršija 414 milijonų JAV dolerių. O siekiant ir didesnio autorystės pripažinimo, ne tik materialios žalos atlyginimo – verta prisiminti, kad filmas buvo nominuotas virš 20 kartų įvairiuose apdovanojimuose, laimėjo 8 – keletas iš jų ir už geriausią komikso adaptaciją filmui.

Pati „Fox“ korporacija dar nėra pateikusi jokio oficialaus komentaro į iškeltus kaltinimus. Gal sugedo hologramos?

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles