Mano tobulas gangsteris

Mr. Right

Filmo treileris yra piršlys – melagis. Žiūri ir galvoji, o jei filmas bus mėšlas? Treileris gali būt visokeriopai geras, nes į jį galima sukišti visa tai, kas filme geriausia, ir pamiršti visą tą šlamštą, kuris juostoje užpildo tarpus tarp gero turinio. Taip tikrai yra su „Mano tobulas gangsteris”.

Martha (Anna Kendrick) yra ryškiai nestabilios psi… er, ryškiai įdomi ir dinamiška asmenybė, kuriai vis nesiseka su vaikinais. Francis (Sam Rockwell) yra elitinis samdomas žudikas, kuriam užaugo kažkas panašaus į sąžinę ir dabar jis žudo tik savo užsakovus. Netikėtai susidūrę parduotuvėje jie pradeda susitikinėti. Tačiau buvę Francis darbdaviai neapleidžia vilties jį atgauti, todėl mūsų žudiką bando pagauti Hopper (Tim Roth). O vietiniai banditėliai, žinantys apie Francis naujus žaidimo metodus, bando įtikinti bosą, kad jam reiktų pasisamdyti šį žudiką.

Sunku prisiminti, kas taip sužavėjo treileryje. Galbūt tai, kaip atrodo žudikas Sam Rockwell? Gal lengvo humoro pažadas? Stiprus „8 iš 10“, Anna Kendrick? Filmas tuos atsiminimus išdildė. Iš esmės jis yra šiokia tokia betvarkė. Net mokyklos laikais negalėjau labai tiksliai suskirstyt kūrinius į struktūrines dalis, surast kulminaciją ar intrigą, bet žiūrint šį filmą atrodo, kad jis yra šiek tiek beformis. Viena pirmųjų ir gal mažesnių problemų yra tai, kad šiek tiek užtrunka, kol mūsų pagrindiniai veikėjai susipažįsta vienas su kitu.

Didžiausia filmo problema ištinka kai jie pagaliau susipažįsta. Paprastai iš ekrano įsmylėjelių tikimasi kažko, vadinamo chemija: turi būt pakankamai rimta ir aiškiai matoma priežastis jiems būti kartu. Pavyzdžiui, „Deadpool“ turėjo labai netikėtą neblogą chemiją, išvystytą ekranos poros, pagrįsta laukiniu seksu ir juodu humoru. O šiame filme tai grindžiama… tuo, kokie jie yra nesveiki? Jei visokiuose filmuose (dažnai su Michael Cera) mergina yra kiekvieno užsisklendėlio vienišio svajones išpildanti „manic pixie dream girl“ (maždaug „energinga sapnų fėja“), tai Martha yra tiesiog išprotėjus, nestabili mergina, kurios „pašėlęs“ elgesys labiau gąsdina nei verčia galvoti, kad ji miela. Tuo tarpu Francis ją kabindamas nėra mielas ir neįprastas vien dėl to, kad visą laiką kalba apie tai, kad atrodo kaip pavojingas keistuolis – tai tik verčia jį atrodyt kaip pavojingą keistuolį. Be to, jis visą laiką kalba ir apie tai, kad yra samdomas žudikas, ir mes turėtume galvot, kad Martha tai priima kaip juokelį, nors rimčiausia ir realiausia reakcija būtų pagalvoti, kad šis žmogus pabėgo iš globos namų ir pasakoja savo išgalvotą istoriją.

Be to, filmas vienu metu šiek tiek pasuka link „Matricos“ kai Francis pamoko Martha savo sugebėjimų, tačiau tai yra niekur daugiau nenuveda. Tiksliau, ši scena yra dar viena vieta, kur bet kuri normali moteris būtų išsigandusi ir pabėgusi. Nors, kaip jau minėjau, ir Martha yra toks žmogus, nuo kurios „mielo“ ir „spontaniško“ elgesio baisu darosi, bei kyla klausimas, iš kur ji dar turi draugų. Paaiškinimas būtų nebent toks, kad ji kažkada smarkiai susitrenkė galvą, kas pakeitė jos elgesį, ir visi jos draugai yra iš ankstesnių laikų nenorėję jos palikti, nes supranta, kad jai negerai, ir be draugų būtų dar blogiau. Vienintelis įmanomas paaiškinimas!

Šalia žiaurių, nelabai juokingų, keistų porelės nesąmonių mes dar turim veiksmo scenas ir susišaudymus, nes, nepamirškime, Francis yra ieškomas bent dviejų nusikalstamų organizacijų. Kovų choreografija, išnaudojanti Francis bullet time yra nebloga, nors paskutiniai du filmo mūšiai tikrai užsitęsia ir pradedi laukti, kol viskas baigsis. Apskritai šiek tiek paradoksalu, bet dabar labai pradėjo erzinti akivaizdūs filmo pabaigos boss fights, nes kažkaip suvoki, kad protagonistas laimės, ir tai tėra laiko klausimas, ir todėl nėra labai įdomu. „Deadpool“ turėjo tą pačią problemą!

Taigi, romantinė veiksmo komedija su labai keista romantika (turbūt labai norėjo, kad visi matytume KOKIE JIE NESTANDARTINIAI – „Deadpool“ tai pavyko geriau), nelabai daug smagaus veiksmo, o ir komedijos dalis yra nelabai juokinga.

Kalbant apie aktorius… kaip komikę, Anna Kendrick labai sunku atskriti nuo jos veikėjo ir labiau žiūri į ją ne kaip į Martha, bet kaip į aktorę. Su kai kuriais aktoriais tai netrukdo – mes norime, kad Jason Statham visada vaidintų save – bet čia kažkaip ištraukia iš filmo. Aišku, tai, kaip parašyta jos veikėja, nepadeda. Rockwell vaidyba skųstis negaliu, tačiau vėlgi, kaip parašytas veikėjas (su ta absurdiška klouno nosimi) jo darbo įvertinimui nepadeda. Tim Roth akcentas blaško ir jis tiesiog atrodo kaip pastoviai susiraukęs, prisimerkęs senis. Įdomiausia stebėti Anson Mount, kuris atrodo kaip tikras Luizianos pelkių cajun ir ambicingą žemo rango banditėlį vadinantis Michael Eklund.

„Mano tobulas gangsteris” yra tikrai nuviliantis palyginus su jo paties reklaminiu filmuku. Veikėjai yra geriausiu atveju keisti, romantinė istorija turėjo niekad nebūt parašyt, ir veiksmas nėra toks malonus, koks galėtum pagalvoti. Negaliu pasakyt, kad romantinė komedija kada nors buvo mano mėgstamiausiu filmu, bet ši buvo viena iš tų retų, kurių laukiau. Tad štai koks yra atpildas žmonėms, kurie turi vilties ir tikisi.

6.3
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
4.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
7.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
7.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles