Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas

Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas

Kine kaip režisierius debiutuojantis aktorius Andrius Žiurauskas pristato romantinę komediją „Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas”. Teatro, serialų ir lietuviško kino pasauliui ganėtinai gerai žinoma persona visgi dar retsykiais žurnalistų sumaišoma su Andriumi Žebrausku arba pristatoma kaip Žiūrauskas. Taip pat kine debiutuoja ir pagrindinį vaidmenį įkūnijęs komikas ir TV laidų vedėjas Justinas Jankevičius. Ne vienas debiutas, tad natūraliai kyla klausimas, ar teks užuosti prisvilusio blyno kvapą, ar ne.

Siužetas

Paskutinis romantikas žemėje komikas Benas (akt. Justinas Jankevičius) įsitikinęs, kad jie su Atėne (akt. Elžbieta Latėnaitė) – puiki pora. Kai romantiškos vakarienės metu Atėnė palieka Beną, jis prisiekia, kad per septynias dienas susigrąžins didžiąją savo gyvenimo meilę. Mergina sugrįžti nesiruošia. Dainininke svajojanti tapti Atėnė gyvenimo džiaugsmą po to, kai paliko Beną, atrado su Sauliumi (akt. Dainius Kazlauskas), gerokai vyresniu ir vyriškesniu odontologu. Odontologai – vienintelės profesijos žmonės, kurių po to, kai girtas mokyklos dantistas išrovė du sveikus dantis, Benas bijo ir negali pakęsti. Nežinodamas, kaip susigrąžinti mylimąją, Benas į pagalbą pasitelkia geriausią draugą, pusgalvį Rokelį (akt. Ainis Storpirštis).

Turinys

Iki 90 min. sutrumpintas filmas „Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas” buvo nekukliai apkarpytas – juostos peržiūra prieš apkarpymus būtų trukusi daugiau nei 2 val. Spaudos konferencijos metu teko girdėti intriguojančius pasakojimus apie keletą iškirptų scenų. Papildomos 10 minučių, mano galva, filmui nebūtų pakenkusios.

„Neturim mes gerų scenaristų“ – dažna frazė kalbant apie lietuviško kino kūrimą. Scenarijai gan dažnai yra perkami iš užsienio, o jei nusprendžiame nežiūrėti į 30 minučių lėtai krentantį lapą, neretai tenka tenkintis filmais, kurių istorijos yra apie antrą galą arba, švelniau tariant, – meilę ir santykius. Sąlyginai ne išimtis ir „Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas”. Filmas, kuriam scenarijų parašė Jonas Navickas, pastatytas pagal knygą, kurio pagrindinis herojus – komikas. Kaip pasakojo režisierius, klausimų, kas įkūnys pagrindinį herojų, nekilo, tad filmo pamatinei figūrai Justinui Jankevičiui teko didelė atsakomybė. Jo įkūnytas personažas „stand-up“ komikas Benas labai tinka Justino asmenybei – nuolat juokaujantis Jankevičius gavo progą atskleisti geriausias savo savybes. Jo personažas scenarijuje atskleistas ganėtinai neblogai – juostoje galima išvysti ir mažąjį Beną, vaiką, nukeliantį žiūrovus į herojaus praeitį ir ne tik. Ironijos ir sarkazmo nestokojančioje juostoje netrūko žavių bei linksmų personažų – Rokelis, Saulė bei Saulius puikiai akompanavo pagrindiniams herojams. Apskritai kalbant, jei neatskleistus antraplanius vaidmenis dar galima pateisinti, tai to paties pasakyti apie pagrindinius herojus negalima. Atėnės personažas čia gan paviršutiniškas. Ir čia daugiau ne aktorės kaltė, o scenarijaus. Saulės ir Rokelio vaidmenys buvo kur kas ryškesni.

Situacijos, nutinkančios filmo herojams, gan pažįstamos, tad nėra sunku įsijausti, o jautresni žiūrovai galbūt nuo veido brauks ir ašaras. Juostos konstrukcija, kuri laikosi pagrindinių Holivudo principų, atrodo, kad bus lengvai nuspėjama, tačiau visgi nustebina tam tikrais drąsiais ir, mano galva, rizikingais sprendimais. Romantinė komedija daugiau savyje turi komedijos nei romantikos, tačiau nemažai dėmesio skirta ir pastarajai. Nepaisant to, filme skambantys juokeliai kuria nerimtą atmosferą, tad, jei kažkas nepasiseka, personažų ne taip gaila. Nemažai žiūrovų daliai tai bus tiesiog lengvas popkornas.

Aktorių darbas

Dažna lietuviškų filmų problema – perspaudimas ir teatriška vaidyba. Deja, kad ir koks talentingas Justinas Jankevičius būtų, visgi to išvengti jam nepavyko – kai kuriose vietose perdėta vaidyba neįtikina ir primena filme demonstruojamus dainavimo sugebėjimus. Kaip pats kino naujokas juokaudamas minėjo, nepavyko jam sugadinti filmo, nors labai stengėsi. Patirties trūkumas ir aktoriniai sugebėjimai buvo kompensuojami charizma bei žavesiu. „Aktoriui“ puikiai akompanavo geriausią jo draugelį Rokelį įkūnijęs Ainis Storpirštis bei komikės Saulės vaidmenį atlikusi Emilija Latėnaitė – Beliauskienė. Juos stebėti buvo itin smagu. Sauliaus personažą vaidinęs kino sunkiasvoris Dainius Kazlauskas, nors vietomis kėlė dvejopas mintis, tačiau bendrą filmo spalvų paletę padabino – buvo labai įdomu stebėti jo personažo, kuriam atrodo tuoj trūks kantrybė, veidą. Elžbieta Latėnaitė visgi buvo užgožta ir labai vienoda. Jos aktoriniai sugebėjimai nebuvo atskleisti ir, kaip minėjau anksčiau, iš esmės dėl to kaltas scenarijus, kuriame jai skiriamo dėmesio buvo per mažai.

Techninė pusė

Techniškai ganėtinai tvarkingas. Svajūno Ablingio kameros darbas kartais labai maloniai nustebino – keletas sprendimų kinematografiškai buvo labai gražūs. Vaizdo montažas, nors kai kurie kadrų perėjimai ir šuoliai neatrodė rimtai, visgi paliko gerą įspūdį. Garso kompozicijos mėgavimuisi kinu netrukdė, o skambėjusios senos dainos sustiprindavo bandomą perteikti emociją. Filme galima išgirsti ir „Daddy Was A Milkman“ vokalisto balsą bei gerai žinomas dainas apie meilę.

Santrauka

„Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas” – tai ganėtinai linksmas, tačiau per daug neypatingas lietuviškas kino projektas, kuris, nors ir turi keletą jautresnių epizodų, visgi labiau primena šiek tiek prisvilusį, bet vis dar valgomą blyną.

 

6.5
Recenzijos autoriaus įvertinimas:
Scenarijus
5.0
Režisūra
6.0
Kinematografija
7.0
Garso takelis
8.0
Techninė pusė
7.0
Aktoriai
6.0
* - Techninėje pusėje vertiname: specialiuosius efektus, montažą, dekoracijas, garso montažą, 3D.

Komentarai

  1. Arūnas / 2017 spalio 13

    Kiek per žemas bendras filmo vertinimo balas, kurį „smigdo“ anoniminių lankytojų pažymys. Apžvalga užtikrinta. Mano manymu, filmo vertinimas turėtų būti atsispiriant, kad kūrėjai nesitikėjo sukursiantys „normalių kondicijų“ komediją. Jų tikslas buvo išplėtoti vienakryptį anekdotą, be būtinų „normaliam“ kinui siužetinių posūkių, personažų „vystymosi“. Ir su tokiu tikslu debiutuojantis režisierius, galvoju, tikrai susidorojo…

  2. Edita / 2017 spalio 15

    Šiandien mačiau tą filmą.Gal ir būtu puse velnio,jei nebučiau mačius rusų analogo“status svaboden“.tai nesupratau nieko…čia gal vertimas buvo🤣🤣🤣

  3. Jurga / 2017 spalio 22

    Pagal rusų rašytojo Pavelo Ruminovo knygą „Statusas: laisvas“ (kam įdomu) 🙂 Tuo pačiu pavadinimu pastatytas ir rusų filmas su puikiais jaunais aktoriais Jelizaveta Bojarskaja ir Danila Kozlovskiu. Yra youtube, kam įdomu, galite net palyginti 🙂

  4. vaidas / 2017 spalio 30

    Busiu pesimistas, nes nesamone daryt lietuviskus perdirbinius su zymiai mazesniu biudzetu, prastesniais aktoriais, pirktu scenarijum, kad ir imetant lietuvisku ale bajeriuku. Galim vadint kaip norim, kad cia ne pagal rusu filma, o pagal rusu knyga, bet butu stebuklas, jei Andrius Žiurauskas butu nemates rusu filmo ir skaites tik knyga. Netikiu. Jei jau statai filma pagal knyga, tai imi tokia knyga, kuri dar nebuvo ekranizuota. Manau taip galima susilaukt sekmes ne tik Lietuvos mastu. O dabar jausmas toks, lyg pirktum adibas, puna, redbok ar mike drabuzius.
    O vertinimas manau net per geras. Minus vienas balas turetu but uz tai, kad egzistuoja analogas. Minus dar vienas balas uz tai, kad filmas vertinamas per neigalia lietuvisko kino prizme. T.y. savo produkcija vertinam geriau, nei is tikro yra. Nes vis tik lietuviska preke. Atemus tuos du balus, gautumem pakankamai realu ivertinima ne vien Lietuvos mastu.
    P.s. filmo nemaciau, bet visiskai netraukia ziuret, kol neprades kurt originalaus bent kiek kokybiskesnio kino.

  5. Tomas / 2017 lapkričio 4

    Apgailėtina, kad kuriami (kopijuojami) tokie filmai ir rodomi kino teatruose 🙁 savos fantazijos nulis. Čia ka, vienintelė knyga, pagal kuria galima pastatyti gera komedija?

  6. Gediminas / 2017 lapkričio 6

    Tokio slamsto senai nemaciau gaila sugaisto laiko ir pinigu!

    • me / 2020 kovo 24

      slamstas

  7. Rimeikas čia, prie ko knyga? / 2017 lapkričio 6
  8. Zivile / 2017 lapkričio 13

    Gaila kad isleidau pinigus sitam apgailetinui filmui. Pagrindine aktrore tik padainuoti mokejo, vietomis sypsojosi, kur lygtai atrdo reiketu buti sukrimtusiai. Jokiu 7 dienu susigrazinimo nebuvo. Labai pigus ir beviltiskas filmas.